Skocz do zawartości

[ZABAWA] Kucykowa matura


Recommended Posts

proxy?url=http%3A%2F%2Fvignette3.wikia.n

 

Pisaliście kiedyś egzamin z fandomu i kucyków? Chcecie wziąć udział w turbo-wiedzówce?

 

Kucykowa matura to duża i nieco specyficzna wiedzówka. Odbyła się na Trójmiejskim Ponymeetcie Wiosennym 12 marca br. i podeszło do niej 15 osób z całej Polski (tyle starczyło wydrukowanych arkuszy, chętnych było więcej).

Zdający mieli przed sobą 27 zadań wartych łącznie 100 punktów. 

 

 

Pośród nich znalazły się zarówno pytania zamknięte jednokrotnego wyboru, jak i otwarte czy wręcz opisowe. Musieli zmierzyć się też z rozprawką, w której wybierali jeden z dwóch tematów:

-analizę opowiadania i rozważania na temat układów na linii Spike-Twilight Sparkle

-analizę wiersz (piosenki) i rozważania na temat przyczyny buntu Księżniczki Luny

 

Pytania dotyczyły:

-kanon MLP (G4+Equestria Girls)

-fanon - rozkminki

-fanon - dorabianie brakujących treści

-fandom - ponymeety i ich organizatorzy, sławni bronies

-fandom - platformy komunikacyjne

-fandom - fanfiki

-fandom - muzyka

-fandom - grafika

 

Jak widać, chodziło o ogarnięcie jak najszerszego spektrum pasji kucykowej, aby każdy znalazł jakiś dział, w którym czuje się mocny.

 

Najlepsze wyniki osiągnęli: Roz, Radziu i Wonsz.

 

Egzamin zostanie powtórzony na MECu już w formie „finalnej”.

 

Poniżej linki do arkuszy egzaminacyjnych i odpowiedzi. Są to wersje poprawione, czyli nie ma błędów w pytaniu o Lindsa i pierwszego wydanego formie książkowej fanfika w Polsce.

 

Logo Stowarzyszenia Tribrony znalazło się na arkuszu, gdyż ono finansowało wydruk.

 

Zapraszamy do zmierzenia się z zadaniem i pochwaleniem wynikiem!

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zająłbym się tym, jakbym nie miał przed chwilą pościgu za moim psem (a jest szybki, za bardzo nawet by poruszać się po ulicach miasta bez otrzymania mandatu za przekroczenie prędkości, jeśli puści się pełnym pędem) spowodowanego głupotą mojej siostry (nie zamknęła furtki -,-). Teraz nie mam na to siły, ale się jeszcze ogarnie.

'BronySWAG założył FGE' xD

Edytowano przez Virtual_Wolfy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Virtual_Wolfy napisał:

'Pony Swag założył FGE' xD

"Pony Swag"...

 

Jak już to BronySWAG :)

 

Pisałem to już wcześniej w innym miejscu. Pomysł z maturą jest świetny. To była jedna z najlepszych atrakcji na Trójmiejskim Wiosennym.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Virtual_Wolfy napisał:

Zająłbym się tym, jakbym nie miał przed chwilą pościgu za moim psem (a jest szybki, za bardzo nawet by poruszać się po ulicach miasta bez otrzymania mandatu za przekroczenie prędkości, jeśli puści się pełnym pędem) spowodowanego głupotą mojej siostry (nie zamknęła furtki -,-). Teraz nie mam na to siły, ale się jeszcze ogarnie.

'BronySWAG założył FGE' xD

Chart?

 

Ale się cieszę, że jadę na MEC gdzie będzie ta matura :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...