Skocz do zawartości

Baza i Gotowy art


Recommended Posts

1. Gdybym miała uprawnienia moderatora, banowałabym za bazy. Nawet te z własnych obrazków.

2. Jeśli masz założony jeden temat na obrazki - nie zakładaj kolejnego tylko po to, żeby wrzucić następną grafikę. Po co zaśmiecać forum?

3. Ta Flutterka ma strasznie cienkie nogi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Ylthin Maruda napisał:

1. Gdybym miała uprawnienia moderatora, banowałabym za bazy. Nawet te z własnych obrazków.

 

Dlatego nie masz i nigdy nie będziesz mieć.  :v 

( o zrozumienie, że niektórzy nie są super artystami i korzystają z baz, żeby się szkolić nawet nie proszę bo to za ciężkie dla niektórych dla pojęcia.)

 

Koniec offtopu.

 

@wracającdotematu

 

Jak na pracę zrobioną w paincie, jest nawet dobrze, tylko uważam, że Twój ewentualny potencjał bardzo się marnuje korzystając z tego programu. Korzystasz z baz- ok- szkol się, ale z pracy na pracę powoli od nich odchodź, dodając co chwilę jakieś własne nowe elementy i  w końcu tworząc już w pełni własnego kucyka. Z tego co zauważyłem sama już tworzysz bazy- co jest na duży plus.

 

Na początku polecałbym Ci jednak pobranie/zakup programu Photoshop w wersji CS6 i poświęcenie kilku godzin na ogarnięcie jego działania. Tylko wydaje się trudny, ale jak już go rozpracujesz poradzisz sobie z każdym podobnym programem do grafiki w przyszłości. Dodatkowo programy takie umożliwiają prace na warstwach- czego paint niestety nie jest w stanie zapewnić. Pozwala to na tworzenie świetnych cieni, poświat, fotomontaży czy innych dokładnych elementów w Twoich pracach. 

 

Rozwijaj się dalej i czekamy na więcej prac.

Edytowano przez Mhroczny Brat Starostki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie na mobilnym nie działa, więc...

"o zrozumienie, że niektórzy nie są super artystami i korzystają z baz, żeby się szkolić nawet nie proszę bo to za ciężkie dla niektórych dla pojęcia"

Bazy to żadna nauka. Tracing istniejących grafik w Inkscape to też żadna nauka. Wiesz, jak się nauczyć? Usiąść na rzyci i tworzyć oryginalną zawartość, używając cudzych prac jako punktu odniesienia, a nie chamsko je kopiując.

Inna rzecz, że spora część baz powstaje bez zgody autorów... ale kto się przejmuje prawem autorskim w tych zawszonych czasach, prawda?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem co niektóre osoby potrafią zrobić z tak słabym programem jak paint ^^ Kontury z tego co widzę są równe jakbyś korzystała z tabletu, a wiem, że go nie masz. Cieniowanie całkiem przyjemne dla oka. No i ogólnie podoba mi się ^^ 

 

Oczywiście warto przenieść się do lepszego programu graficznego i z czasem zakupić tablet, bo to pozwoli ci lepiej wyćwiczyć rysowanie i cieniowanie :squee:

 

@Offtop

 

A co do baz to nie zgadzam się z Ylthin. Ja nigdy nie osiągnęłabym swojego obecnego poziomu w rysowaniu gdybym nie zaczęła od przerysowywania obrazków przytkniętych do szyby, a potem nie przerysowywała z patrzenia. Mając bazę możesz bez większego wysiłku narysować bardzo dużo prac, ważne jest jednak by poprawiać kontury, a nie tylko wypełniać bazę kolorem. Jeśli się poprawia kontury w bardzo wielu pracach to oczywistym jest, że to i owo się zapamięta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu Uszatka napisał:

A co do baz to nie zgadzam się z Ylthin. Ja nigdy nie osiągnęłabym swojego obecnego poziomu w rysowaniu gdybym nie zaczęła od przerysowywania obrazków przytkniętych do szyby, a potem nie przerysowywała z patrzenia. Mając bazę możesz bez większego wysiłku narysować bardzo dużo prac, ważne jest jednak by poprawiać kontury, a nie tylko wypełniać bazę kolorem. Jeśli się poprawia kontury w bardzo wielu pracach to oczywistym jest, że to i owo się zapamięta. 

 

Również się nie zgadzam. Ale są na świecie osoby, które uważają, że jak na nią jakiś sposób nie działa- to i na resztę świata. Przyznam, że ja nawet sam się tak czasami zachowuje ale staram się ograniczać to wadę. @Ylthin Maruda Ogólnie wdałbym się w dalszą dyskusję na ten temat ale po pierwsze nie chce robić offtopu a po drugie znając Ciebie zaczniesz się wykłócać coraz bardziej nie przyznając racji całemu światu i idealizując swoje idee i niepotrzebnie się wkur*iając. Dlatego tutaj zakończymy.

 

Cóż, ostatni raz przepraszam za offtop i dodam pytanie o którym zapomniałem wcześniej:

 

Wracając do tematu, droga autorko, posiadasz może DeviantArt'a? Albo planujesz założyć?

Edytowano przez Mhroczny Brat Starostki
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tematu ''schematów'' ja, kiedyś, dawno temu próbowałem rysować kuce, samoloty, śmigłowce i inne bzdety z głowy i wychodziło to raczej tragicznie. Zacząłem rysować od schematów, czyli po prostu przerysowywać i oczywiście wychodziło to już lepiej. Robiłem to tak długo, aż wybudowałem sobie w głowie pewien ''model 3D'' kuca (czy czegoś innego) i teraz mogę rysować je z każdej perspektywy samodzielnie. Więc nie widzę nic w tym złego. Dobra metoda do trenowania przestrzennego myślenia, podłapywania modeli itd. 

 

Co do prac, wyglądają ciekawe, szczególnie że robione w Paint-cie. Sam nie uważam się za eksperta, ale rada zawsze się przyda, więc ci poradzę żebyś spróbowała z Gimpem, jak chcesz to mogę ci podesłać filmik na którym sam się uczyłem jego obsługi, gdzie to jest wszystko fajnie i przyjemnie wytłumaczone. Bez zbędnego pierdzielenia. Jak ogarniesz Gimpa to wena sama napędzi cię do eksperymentowania. ;) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...