Skocz do zawartości

Feniks Biało-Czerwony [NZ][Human][Military][Adventure][Violance]


Recommended Posts

16.07.2015 - Polska zostaje zaatakowana przez największe Imperium jakie widział magiczny świat. Wiele stworów, smoków i kucyków wszelkiej maści, odpowiedziało na wezwanie Czwórki. Wojna o jakiej marzą przywódcy i generałowie, wraca do domu.

 

Raczej tego nie ukończę, ale co tam, napisałem wstęp, to i sobie opublikuję. :D (Sry. $)

 

Feniks Biało-Czerwony. War is coming home...

 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu Gandzia napisał:

Przepraszam, czy to crossover z anime Gate? Widzę sporo elementów wspólnych, tylko czekam na pojawienie się operatora GROM na urlopie w tłumie spanikowanych ludzi.

Gate jak w pysk strzelił (i to z siłą Saitamy - One Punch!). Na razie mamy 1/3 pierwszego odcinka ale zapowiada się nieźle. Są opisy, jest spalony wóz transmisyjny TVNu, są chytre araby, brakuje tylko polskiego Itamiego. Jeśli opowiadanie padnie to polecam pierwszy i drugi sezon anime (a jak nie padnie czego autorowi życzę, to też polecam).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu SzymonL napisał:

Jeśli opowiadanie padnie to polecam pierwszy i drugi sezon anime (a jak nie padnie czego autorowi życzę, to też polecam).

A ja wręcz przeciwnie, nie polecam. Hurr japońska armia taka dobra, wcale nie kolonizuje obcego świata. Praktycznie nie napotyka oporu, brakuje dobrych antagonistów, a z drużyny protagonistów dobrze pamiętam tylko Pina Co Ladę - ze względu na imię.

 

Fanfik może być ciekawy, o ile 1. autor zadba o naprawę błędów oryginału, 2. poprawi literówki i inne takie, bo tych jest dość sporo.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sobie powtarzam, że pierwszy wyszedłem z koncepcją bram, zanim Gatetoto się wytoczyło. (Ahh te stare, dobre czasy spędzone w wordzie i nad siłami zbrojnymi CCCP...)

 

Ale fakt, co wam będę kity wciskał, bramka jest wyciągnięta z Gate. Powiem szczerze, (chociaż co to kogo teraz obchodzi) że koncepcję ataku Eq na któreś z państw współczesnego świata miałem już wcześniej - zanim obejrzałem Gate - z tym, że tam inwazja kopytnych miała nastąpić z morza. No ale sami wiecie jakby się to mogło skończyć.

 

Temat Kuce vs. Ludzie jest dosyć śliski, ale że go lubię, to i sobie piszę, mając nadzieję nie popełnić przy tym większych gaf i błędów godzących w jedną bądź drugą stronę konfliktu.

 

Druga sprawa: Polskiego Itamiego, jako takiego nie ma w planach. Chociaż...

Spoiler

94e7eb80a7d66d7ad6d3f8d911f6976f.jpg

 

Edytowano przez The Lord High Protector
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, nawet mnie to zaciekawiło. Zdziwił mnie nieco sojusz

Spoiler

Celestia-Nightmare Moon-Chrysalis-Sombra

, ale poczekam na dalszy rozwój wypadków, może wcale nie wyjdzie to źle. Liczę też, że w kolejnych rozdziałach zostaną przedstawione wiarygodne wyjaśnienia niektórych kwestii, np. dlaczego w ogóle doszło do tego sojuszu, czy 

Spoiler

skąd się wzięły elfy w Equestrii. Przecież jednorożce też władają magią i równie dobrze to one mogłyby otworzyć wrota do nowego świata.

Opisy są nawet dobre, lecz przyjemność płynącą z czytania zakłócają błędy.

Właśnie, błędy. Trochę ich tutaj jest, m. in.: literówki, przecinki wstawione w złych miejscach, brak niektórych wyrazów tam, gdzie by się przydały, myślniki zamiast półpauz w zapisie dialogowym, niektóre zdania są zbudowane w zły sposób. Mam nadzieję, że zostanie to wszystko poprawione, bo opowiadanie ma potencjał.

Na razie oceniam fika na czwórkę z minusem, ale jak już wcześniej pisałem, czekam na dalszą część. Nie jest źle, ale zawsze może być nieco lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...