Jump to content

[Zapisy] Zapobiec wojnie


Bosman
 Share

Recommended Posts

W karczmie "Pod pędzącym Turem" zawsze było tłoczno. Ludzie przychodzili tu odpocząć po pracy, zjeść posiłek lub napić się wraz z przyjaciółmi. Panowała tu ogólnie bardzo swojska, radosna i ciepła atmosfera. Jednak jeden ze stolików nie pasował do reszty. Przy tym to stoliku siedział bowiem mnich z pobliskiego klasztoru oraz grupa przybyszy, którzy nie wyglądali jakby przyszli tutaj odpoczywać. Mnich rozejrzał się po karczmie a po chwili milczenia przemówił do zebranych przy jego stole.

- 40 lat. Tyle minęło od zakończenia Wojny Narodów. 40 długich lat pokoju. Aż do teraz - Przerwał na chwilę i popatrzył na zebranych. W jego oczach było widać, że życie bardzo mocno go doświadczyło. - Kilka dni temu moi bracia odkryli, że jeden z pięciu potężnych artefaktów, które zostały stworzone w czasie tejże wojny został odnaleziony. A to może oznaczać początek czegoś groźnego. I liczę, że wy pomożecie zapobiec temu - Zamilkł na chwilę - Jeśli wam się uda dostaniecie w nagrodę co tylko dusza zapragnie - Uśmiechnął się lekko. - Jeśli jesteście zainteresowani stawcie się jutro o wschodzie słońca w klasztorze. Przy wejściu powiedzcie moim bracią, że przysyła was Brat Merwin - Mnich wstał, ostatni raz popatrzył na zebranych i wyszedł z karczmy zostawiając grupę z garścią informacji i możliwością wzbogacenia się. Pytanie, czy grupa z tego skorzysta?

 

Tyle tytułem wstępu. Zainteresowany? To zapraszam do zapoznania się z zasadami :)

 

ZASADY:

1. Ja podchodzę do sesji dość poważnie i liczę, że gracze będą to szanować i też postarają się zachować chodź trochę powagi. 

2. Szanujemy innych gracz oraz przestrzegamy ogólnych zasad forum.

3. Wszelkie spory, problemy lub zażalenia zgłaszajcie na tutaj lub na pw aby nie robić niepotrzebnego spamu w sesji.

4. Nie bądź zły. Po co to? :) ( No chyba, że taka jest postać... Wtedy nie bądź AŻ tak zły ;) )

5. Sesja jest przeznaczona dla grupy od 3 do 5 osób. To jest dla mnie taka optymalna grupa. Będzie mniej lub więcej? Zobaczymy co się będzie działo. Na razie nie przewiduję dochodzenia w trakcie ale to też może ulec zmianie. W razie czego pisać na pw.

 

A tutaj proszę karta postaci dla was.

 

Imię i nazwisko/ przezwisko :

Wiek :

Rasa : ( Niżej macie podane. Trzymajcie się podanych. Nie planuję na razie półkrwi czy czegoś podobnego. )

 

 

Człowiek - Chyba nie muszę opisywać :P Człowiek ma unikalną zdolność, którą omawiam indywidualnie z graczem. ( Wiek maksymalny to 100 lat ) 

Wilkołak - Silniejszy i zwinniejszy niż zwykły człowiek. Bardziej wyczulone zmysły. Wrażliwy na srebro ( nawet w ludzkiej formie) Potrafi się przemieniać w wilkołaka swobodnie, W czasie pełni przemiana jest wymuszona i niekontrolowana. ( W obu przypadkach wilkołak pozostaje świadomy) (maksymalny wiek to 120-130 lat )

Wampir - nieznacznie silniejszy i sprawniejszy od wilkołaka, Zmysły też nieznacznie lepsze. Może chodzić w dzień ale jest słabszy o jakieś 1/3.(wtedy na poziomie człowieka) Skóra blada,  jest odporna na zadrapania. ( Jednak pazury wilkołaka przejdą, podobnie jak silne cięcia). Wrażliwy na święte relikwie i srebro. Wystarczy, że będzie spożywał krew, niekoniecznie ludzką raz na 2-3 dni. Normalnie jedzenie smakuje mu jak trawa lub piasek. ( wiek maksymalny to ok 600 lat ) 

krasnolud - Niższy od człowieka, trochę silniejszy i trochę mniej sprawny fizycznie. Zmysły takie same jak człowiek, Lubi wypić i potrafi wypić dużo. Zna krasnoludzki w mowie i piśmie. Ma większą odporność na zimno i złe warunki pogodowe. Instynkt góry ( Instynktownie przeczuwa, gdzie mogą się znajdować ukryte pomieszczenia i przejścia. Nie muszą tam oczywiście być) ( Wiek maksymalny to 90-110 lat)

Elf - Wyższe, zwinniejsze od człowieka, ( Zwinność zbliżona do wilkołaków ) Trochę słabsze fizycznie niż człowiek. Wyostrzony wzrok i słuch. Doskonale widzą w ciemności [ Inne razy co najwyżej dobrze ( wilkołaki i wampiry) lub średnio (ludzie i krasnoludy)] Znają elficki w mowie i piśmie, Magiczny instynkt ( Pozwala wyczuć mniej więcej większe skupiska magii takie jak bariery czy pułapki magiczne) ( Wiek maksymalny to ok 1000 lat )

Wygląd : Może być obrazek + opis. Wilkołaki dodatkowo opis/obrazek po przemianie. ( Obrazki typu manga/anime/kreskówka odpadają. Wysilcie się chociaż trochę :P )

Profesja: Tutaj macie większą dowolność. Jakieś kombinacje też są dopuszczane ale bez jakiejś przesady ;) 

Ekwipunek : Dopasowany do profesji i rasy i też w miarę nieprzesadzony.

Dodatkowe informacje : Coś dodatkowego o twojej postaci lub jej stosunku do innych. Tutaj pełna dowolność.

 

Jeśli coś nie będzie pasować/ będzie zbyt przekombinowane lub zbyt op to będę prosił o zmianę tego. Tak informuję aby nie było potem niedomówień. 

 

Sesję zacznę jak zbierze się grupa. Zatem miłego pisania i powodzenia :)

 

Link to comment
Share on other sites

Imię i nazwisko: Elluin Craev Aen Virisis
Przydomek: Tkający ze Wschodu 

Wiek: 543

Rasa: elf
Wygląd:
194 wzrostu, pomarańczowe oczy. Czasem nosi też drewnianą maskę i kaptur. 
Jest wysokim smukłym mężczyzną, ma typową dla elfów pociągłą twarz z ostrymi rysami. Jego skóra jest stosunkowo jasna, oczy ma podkrążone. Jego włosy są ciemne (czasem zdarza się dostrzec kilka siwych, ale jest ich niewiele) i dość długie, lecz wygolone na lewym boku, w zasadzie nie wiadomo czemu. Po prostu tak mu się podobało. Nie posiada zarostu, nie ma też zbytniego owłosienia na ciele. 

Spoiler

wind_side_by_anndr-d4izh24.jpg

  Wygląd maski
 

Spoiler

4707-3-1406443675.jpg


Profesja: Mag, podróżnik, poszukiwacz wiedzy. 

Ekwipunek: Kostur, magiczna torba do której zmieści się znacznie więcej, prowiant, medykamenty, kilka ksiąg, śpiwór, sztylet i sakiewka.

Dodatkowe informacje: leworęczny, neutralnie moralny (wedle wykresu alignment 5x5). Zdarza mu się podchodzić do innych osób z dystansem oraz wyższością, czasem też zadziera nosa. W końcu jest dość doświadczonym i obeznanym magiem. Jego ulubiona magia to iluzja i magia błyskawic. 
,,Co ja wam mogę powiedzieć, nie takich jak wy przerabiałem na popiół. Może być was więcej, możecie mieć siekiery i maczugi. Ale co wam to da? Ja potrafię tkać rzeczywistość.'' ~ Elluin do kilku bandytów. 

Edited by Mephisto The Undying
Dodałem sztylet i sakiewkę.
Link to comment
Share on other sites

Imię i nazwisko/przezwisko: Deoriun Vardel/Reaper 

Wiek: 33 leciszy

Rasa: Człowiek

Wygląd: Jaki jest każdy widzi. Dobry opis ^^. No dobra. Ma na sobie lekki, złotawy pancerz zakrywający całą jego klatkę piersiową wraz z ramionami. Oprócz tego ubrany jest w specjalny, trudny do zdarcia materiał, z którego jest również zrobiona peleryna. Ma czarne buty z okrytym ostrzem na pięcie. Na głowę nałożony ma kaptur, a usta zakryte są chustą, przez co na widok zewnętrzny wystawione są tylko piwne, niemal dzikie oczy. Na plecach nosi kołczan ze strzałami, długi miecz i łuk. Czasem aż dziw, że go potem nie bolą plecy. 

Spoiler

5791e5021c4f2_jakijestkazdywidzi.jpg.abf

Profesja: Zabójca na zlecenie

Ekwipunek: Łuk, kołczan, długi miecz, kilka ukrytych sztyletów, bomby dymne, sakwa z pieniędzmi, lekka zbroja

Dodatkowe informacje: Mimo, iż brał udział w wielu "wojenkach", czy to monarchów, czy to kłócących się szlachciców, nigdzie nie zostawał na długo. Znikał, jak tylko wziął zapłatę. Powiadają, że tylko na pieniądzach mu zależy. Jest to jednak tylko półprawdą.

Mało która istota widziała twarz kryjącą się za maską. Jest ona bowiem szkaradna, poprzecinana bliznami burzliwej przeszłości. Nigdy nie rozstaje się z chustą i zdejmuje ją tylko, jeśli musi. Jest to wynik błędu, który popełnił w młodości. Wielkiego błędu.

Ubranie uszył własnoręcznie z tkaniny, którą długo tworzył i która kosztowała go bardzo wiele. Jest jednak dumny, że może ją nosić. Dba o nią niczym matka o swoje dziecko.

Jest neutralny do każdego gatunku i stworzenia. Nauczył się, żeby nie ufać stereotypom i oceniać każdą istotę indywidualnie.

Jego początkowym marzeniem było zostanie kowalem. Dopiero po wypadku i zemście zdecydował się na ciężką, często niedocenianą profesję zabójcy.

Uważa, że jego rodzice zranili go nadając mu takie niecodzienne imię.

Przydomek "Reaper" nadali mu jego dawni przyjaciele widząc, z jaką zażarliwością, brutalnością i bezsensownym uporem wybija swoich wrogów. W dzisiejszych czasach jego boje są dosyć znane, przez co jego przydomek wyprzedził imię. Nie spierał się z tym.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ziemowit

Imię i nazwisko/ przezwisko : Orgona 

Wiek : 20 Lat

Rasa : Człowiek

Wygląd : Orgona ma niezwykle młodą twarz. Łatwo pomylić ją z 16 latką. Jej oczy są błękitne. Mierzy 179cm i niewiele waży. Nosi zwykle czarną sukienkę do kolan. 

Profesja: Przyrodniczka

Ekwipunek : Lornetka, Lupa, Album Przyrodniczy, Notes z prywatnymi notatkami, Rum, Wino, Ostry miecz

Dodatkowe informacje : Orgona jest uważana za mroczną postać. Często się tak zachowuje. Słynie z tego, iż dużo pije alkohol co pomaga jej w myśleniu oraz rozluźnia. Uważa, iż po śmierci dusza wchodzi w ciało zwierzęcia. Jak będziemy traktować zwierzęta takie zwierzę dostaniemy. Orgona zawsze chciała być sową, dlatego dba o wszystkie zwierzęta, a głównie o sowy. Co dziwne chodzi ona zawsze boso. Uważa, iż chodząc boso po łąkach, można dopiero wtedy poznać prawdziwe piękno przyrody. Często odprawia dziwne modły przed dębami, a potem je całuje. Znajomi uważają ją za wariatkę i za chorą psychicznie. Niektórzy nawet się jej boją. 

 

 

 

Jak coś w grze pojawię się za dwa tygodnie, gdyż wyjeżdżam na mazury (bez internetów). Bosman zgodził się na to, aby zaczął za dwa tygodnie, a czy wam to odpowiada? 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówiłem ja daję zielone światło. Pytanie czy inni też się zgodzą. Wasza sprawa.

Orgona witamy na pokładzie :)

Na pw ustalimy zaraz twoja zdolność, wynikające z bycia człowiekiem

 

Aha i jeszcze jedno. Mam zgłoszenie jeszcze od jednej osoby więc jak ta ostatnia osoba napiszę będzie można rozpocząć sesję. 

Tak więc pozostanie 1 wolne miejsce na ten moment. 

Edited by Bosman
dodatkowe informacje.
Link to comment
Share on other sites

Imię i nazwisko/ przezwisko : Henri Bureau

Wiek : 34

Rasa : Człowiek

Wygląd : Brodaty mężczyzna z blizną od podbródka do policzka podchodzący pod wiek średni. Ma 183 cm wzrostu. Włosy zawsze zakrywa mu hełm z którym nigdy się nie rozstaje

  Ukryj zawartość

85cd05c9b2b8a78a4969aae76c260e63.jpg

Profesja: Najemnik

Ekwipunek : Stalowy Morion , Pałasz , Halabarda , Osełka do broni. Kwarta gorzałki, Kirys z bandolierem. Osikowy kołek . Amulet 

Dodatkowe informacje : Pochodzi z Dalekiego południa. Brał udział w wielu wojnach, a gdy te się skończyły wyruszył w samotna podróż w poszukiwaniu źródła zarobku. Nienawidzi wampirów, które były plaga w jego rodzimym kraju, dlatego zawsze nosi przy sobie osikowy kołek (Nie mając okazji sprawdzić czy działa na wampiry w praktyce). Nie lubi także elfów które zawsze uważają się za lepsze od innych ras. Nie lubi istot pałających się wszelką magią, uważa że godnie walczyć można jedynie twarzą w twarz bez użycia magi

 

Link to comment
Share on other sites

Dabrowski karta przyjęta. Witamy wojaka :) 

 

@Mephisto The Undying Nie wiem. Nie moja sprawa :v Czuj się wyjątkowy. Nie jesteś człowiekiem jak reszta. :P Tak więc zapowiada się ciekawa kampania. 3 ludzi i elf.

Jakby coś to nadaj jest 1 miejsce wolne. Więc można się wciąż zapisać do sesji. 

Podsumowanie zapisów i początek sesji jeszcze dzisiaj bo wakacje wakacjami ale obowiązki też niestety mam :/ 

Edited by Bosman
info
Link to comment
Share on other sites

I tak oto grupa przeczekała noc w karczmie lub w jej okolicy, aby następnego dnia przed wschodem słońca udać się do klasztoru. Wyruszyło 3 chodź przy stole siedziała 4

Ostatni postanowił wcześniej załatwić swoje prywatne sprawy, które dla niego były ważniejsze. Tak więc kompania złożona z elfickiego maga, ludzkiego najemnika i ludzkiego zabójcy udała się do klasztoru. A tam zaczyna się cała przygoda, od której zależą losy całego świata. Czy kompania podoła zadaniu? Czy uda im się Zapobiec Wojnie? Czy może jeszcze bardziej pogrążą ten świat? Cóż... Czas pokaże.

 

A przekładając z fabularnego na nasze Sesja ruszyła :v Ale najpierw kilka zasad. Pewnie każdy je zna ale wolę je przypomnieć, aby nie było niedomówień lub problemów :) 

1. Będziemy odpisywać posty AKCJI w systemie 1:1 Czyli ja wstawiam opis z akcją, potem wy opisujecie waszą reakcję i waszą odpowiedź. Potem ja opisuję co się stało itd. Proszę trzymajcie się tego, bo to bardzo usprawni akcję :)

2. Między akcjami macie dowolną ilość postów na rozmowę, wymianę zdań a w niektórych przypadkach handel itd. Jednak jeśli przejdziemy do akcji to wchodzimy na 1:1. Kolejność ustalcie sobie sami i pilnujcie zdarzeń. żeby nie było, że jeden atakuje przeciwnika, którego drugi post wcześniej powalił na ziemię. No chyba, że chcesz go dobić to wtedy nic nie mówiłem ;) 

3. Forma opisu 1 czy 3 osobowa to już wasza indywidualna sprawa. Ale opisujcie wasze działania w formie niedokonanej. Czyli "chciałem zaatakować go nożem w lewy bok" A nie " Wbiłem mu nóż w lewy bok" Na początku, będę to punktował i prosił o poprawę. Jednak, jeśli to się będzie powtarzał to będę karał :v Uwaga. Ta zasada dotyczy tylko akcji związanych z inną osobą. ( Walka, okradanie itd.) Nie będę wymagał byście pisali, że chce usiąść na krześle :P 

4.Przemyślcie, czy akcja, którą chcecie zrobić jest możliwa do zrobienia. Czyli wszystko co wymagałoby nadludzkich zdolności odpadają. Nie jesteście w końcu superbohaterami :P 

Dobra to chyba wszystko. Jeśli macie jakieś inne obserwacje lub propozycje to piszcie śmiało :) Jestem otwarty na propozycje lub konstruktywną krytykę :) 

Powodzenia. Przyda wam się :v 

 

 

Musiałem wysłać jeszcze raz po zrobiłem błąd w tytule.

Edited by Bosman
link do gry, Musiałem naprawić post.
Link to comment
Share on other sites

Imię i nazwisko: Elandiel Elvaris
Zdrobnienia: Elan
Przydomek/Tytuł: Świszcząca Strzała
Wiek: 540
Rasa: Elf
Wygląd: 185 wzrostu, szczupła budowa ciała, oczy błękitne choć czasami zdają się być szare.
Smukła kobieta, o typowych dla swojej płci kształtach,posiada szczupłą i wyrazistą twarz, włosy ma całkowicie białe i krótkie, jedynie kosmyki z przodu są dłuższe. Na policzkach ma namalowane trójkąty a na czole koło, Na głowie nosi ozobę z pomarańczowych kamieni a na szyi wisior z szafirem.

Podstawy:

 

Spoiler

 

latest?cb=20131228012428 

 

Ubiór: 

Spoiler

 

25066099672_bf24b1b941.jpg 


Profesja: Mag, łucznik
Ewipunek: Łuk, trzy tuziny strzał, prowiant, sakiewka, sztylet, zioła, śpiwór, notatnik, tusz, pióro

Wygląd łuku:

Spoiler

 

%C5%81uk.z.Rogu.Jelenia.png 


Dodatkowe: Ma uczulenie na pyłki brzozy, praworęczna, strzela z łuku wręcz mechanicznie.

Edited by Clocky
Link to comment
Share on other sites

Przezwisko: Boris
Wiek: 36
Rasa: Człowiek
Wygląd: 174 cm wzrostu, twarz zakrywa mu stalowy hełm którego nigdy nie zdejmuje, karwasz na prawej ręce i płaszcz lekko rozdarty przy spodzie (co będę więcej pisał, przecież widać :v)

Spoiler

templar_knight_by_astrodelmattin-d5maejs

Profesja: Ciężkozbrojny, pies wojny

Ekwipunek: Tarcza, długi miecz, topór bojowy, kolczuga, hełm, 2 sakiewki ze złotem

Dodatkowe informacje: Pochodzi ze Wschodnich Kresów, często wynajmowany do walki w pierwszej linii, nie lubi żadnych magicznych istot, jest wyznawcą walki bez magii, tuła się w poszukiwaniu zarobku.

Edited by Patutu
Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekawy jak będziesz jeść z tym Hełmem na głowie :P 

Ale ogólnie karta dobra i przyjęta. Witam w kompanii. Za niedługo zrobię ci wpis

 

UWAGA OGŁOSZENIA DLA ZAINTERESOWANYCH.

Zapisy uważam za zamknięte. Mam 6 graczy czyli i tak więcej niż przewidywałem ;) Jeśli ktoś będzie chciał się dołączyć... no niestety...Może następnym razem :)


A teraz parę ogłoszeń dla graczy. 

W pierwszym poście w spoilerze umieszczę kilka informacji o waszych postaciach aby ułatwić grę. Czyli będzie tam link do waszej karty postaci ( Jeśli ogarnę jak to zrobić :P ) Oraz aktualizowany na bieżąco ekwipunek. ( Przynajmniej będę się starał. Ale pilnujcie mnie bo mogę się pomylić :P ) No chyba, że nie chcecie abym prowadził coś takiego to napiszcie tutaj lub na pw. 

Dobrze to na tyle ogłoszeń na ten moment. Życzę miłej gry i powodzenia. Przyda wam się :P 

 

" I tak oto zebrała się drużyna 6 śmiałków, której celem było Zapobiec Wojnie. Czy im się uda? Czy Grupa da radę zatrzymać machnę, którą ktoś uruchomił po 40 latach spokoju? A może któreś z nich zawiedzie i pociągnie za sobą resztę? Czas pokaże. Ale wiedzcie jedno wy, którzy to czytacie... Nie będzie łatwo, ale nagroda jest warta tego" - Słowa brata Eryka, który postanowił spisać przygody dzielnych śmiałków aby następne pokolenia znały prawdę. 

Edited by Bosman
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...