Skocz do zawartości

Flurry Heart i inne alicorny - teorie


Recommended Posts

Kiedyś gdzieś na forum były częste i gęste dyskusje na temat alicornów i ich pochodzenia w kontekście nowo narodzonej Flurry Heart. Nie wiem niestety czy istniał do tego osobny temat, czy też tylko dywagowano w tematach z odcinkami, ale nieważne...

 

Zakładam ten temat, ponieważ po raz kolejny ktoś z twórców MLP poruszył temat rasy naszych księżniczek, a konkretnie Amy Keating Rogers. Przy czym zastrzegła, że to jej kanon, który Hasbro może w każdej chwili zmienić. I warto zaznaczyć, iż jest to pomysł, który Amy dyskutowała z Lauren Faust.

Słowa te pochodzą z panelu Amy Keating Rogers i Rebekki Shoichet:

Spoiler

 

 

 

PODSUMOWUJĄC TEORIĘ Z FILMIKU:

- Tak jak mówiła Lauren, Celestia i Luna były alicornami na długo przed powstaniem Equestrii;

- Rasa alicornów trzymała się wokół siebie, nie wtrącali się do wojenek innych;

- W tym czasie bowiem trwały walki pomiędzy kucami ziemnymi, pegazami i jednorożcami;

- Gdy trzy zwaśnione rasy doszły do porozumienia, stwierdziły, że sami nie są w stanie rządzić nowo utworzoną krainą, dlatego przedstawiciele EUP poprosili Celestię i Lunę, by zasiadły na tronie;

- Warto zaznaczyć, iż zanim do tego doszło, Tia i Lulu nie posiadały ŻADNYCH królewskich tytułów, ani błękitnej krwi;

- W nowo powstałej Equestrii Flurry Heart była pierwszym narodzonym alicornem, więc nie stoi to w sprzeczności ze słowami Celestii, że wcześniej się to nie wydarzyło.

 

Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego akurat ze związku Cadance i Czajnika Shininga narodził się alicorn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Seluna napisał:

@Talar

 

Z półkanonicznych (nieserialowych, ale zatwierdzonych przez Hasbro) źródeł wynika, że zasłużyla sobie tak samo jak Twilight. Kredensja była pegazem, które za zasługi został uhonorowany księżniczkozacją.

:truestory:

 

Mały dziecior Kredensa i Czajnika jest alicornem, bo te cechy są dziedziczone. Gdyby Celestia, Luna lub Twilight dorobiły się bachorów to pewnie też byłyby alicornami (a przynajmniej byłoby to gdzieś to w szansy 1:1). Tak jak wszyscy z rodziny Apple nic nie mają, z rodziny FS mają skrzydła, to z rodziny królewskiej mają i to i to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Flurry Heart to zapewne wysokie stężenie szlachetnej krwi Armora i Kradensji.

Ale ogólnie jak kiedyś była większa populacja alicornów to były to więzy krwi w końcu. Sama Cadence mi się wydaje nim jest też raczej przez urodzenie tak przynajmniej komiksy oficjalne ukazywały myślę.

Zapewne wszystko to determinuje jakiś mix urodzenie&wewnętrzny potencjał, ale to tylko takie moje własne przekonania zbudowane na serialu i fan ficach.

Jestem ciekaw jak to dawniej było gdy żyło więcej alicornów, czy były poważne postaci typu alicorny pór roku Zima, Lato... czy księżniczki ciastek i muffinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Alikuce miały kiedyś jakieś cele poza byciem ładnym, ale bardziej podchodzi mi teoria, że jest to po prostu niezwykle rzadka rasa, coś jak elfy od Tolkiena - kiedyś było ich mnóstwo, ale z czasem nadeszli ludzie, ród zaczął się rozwadniać, pierwotne elfy odeszły gdzieś daleko poza czas i przestrzeń aby zająć sie własnymi sprawami a pierwotne linie elfiej krwi jakie pozostały na Śródziemiu zaczęły powoli wygasać. Podobnie mogło być z Alicornami. Ot po prostu zwykłych kucyków było więcej i miały większą siłę rozrodczą ;) 

A co do samej Flurry Heart (dobry Boru, skąd oni wzięli to imię :grumpybloom:) to istnieją dwie teorie:

Oficjalna - Kredens i Szaszłyk kochali się tak bardzo, że bocian przyniósł im dzidziusia, a, że Kredens sama jest Alicornem (aczkolwiek sztucznym) no to samo poszło. Coś jak z mocami Susan ze Świata Dysku, niby nie jest biologiczną wnuczką Śmierci ale czasami już sama nazwa wystarczy aby zadziałała ta, no... magia genetyki :twilight8:

Nieoficjalna (ta prawdziwa) - czyli "mamo, tato, wyskakujcie z wypłaty, Hasbro wydaliło nową zabawkę :ajawesome: 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...