Skocz do zawartości

Szczęść Wam Boże! ...I parę pytań może...


Lyokoheros

Recommended Posts

Na początek pozwoliłem sobie dać takie rymy. 

Chcąc by wybiły to powitanie z rutyny. 

A chciałem się z wami nie tylko powitać, 

Ale też o parę spraw zapytać. 

I mam nadzieję, że powitanie to niecodzienne

Nie będzie waszym zdaniem denne. 

Ale czas kończyć tą zabawę w Zecorę

Bo me doświadczenie z rymami nie jest zbyt spore

I raczej kiepski ze mnie poeta... 

Taki sobie wierszokleta. 

 

No, ale teraz już tak na poważnie, konto założyłem już ponad tydzień temu, to najwyższy czas się w końcu przywitać. Jestem Lyokoheros, nicku tego używam faktycznie wszędzie, wziął się on z mojego pierwszego fandomu w który się wkręciłem... i w którym do dziś się mocno udzielam(no choć ostatnio moja aktywność poniekąd przez kucyki - choć nie tylko - tam nieco spadła), czyli fandom Kod Lyoko. Nawet tworzę w nim swoje wielkie opowiadanie, planowane na 4 tomy, z których na razie napisany jest 1 i trochę(a i tak pewnie jeszcze będę dopracowywał ten), które publikuję na swojej stronie(mimo wieku wciąż będącej w pewnym stopniu w budowie). 

 

Generalnie uwielbiam tworzyć różne historie i mam masę niezrealizowanych jeszcze pomysłów(nawet parę kucykowych jak "przebłysk" w którym Nyx zostaje znaleziona przez Sunset)... choć niektóre są bardzo ogólne. Tak po za tym to studiuje informatykę(obecnie 2 rok), mam 20 lat jestem członkiem KSMu(Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży), głęboko wierzącym(no a przynajmniej starającym się być konsekwentnym i żyć wiarą) katolikiem, patriotą, monarchistą i idealistą. Interesuje się grami(nie tylko komputerowymi - bardzo lubię też planszówki i karcianki(szczeólnie z rozbudowaną mechaniką) oraz gry wyobraźni(na swojej stronie nawet prowadziłem parę sesji... ale niestety praktycznie wszystkie zdechły)), programowaniem, szeroko pojętą fantastyką, historią i paroma innymi rzeczami. Trochę dużo tego jest by wszystko wypisywać. 

 

A jak wciągnąłem się w MLP? Cóż jak napisałem kiedyś w jednym temacie kiedyś myślałem, że "kucyki to tylko jakiś tandetny, nadmiernie krzykliwy, infantylny kicz bez większej wartości czy jakiegokolwiek przesłania". Ta głupi byłem. Sam się dziwie swojej ignorancji. Szczególnie, że ta opinia była w sumie na niczym nie oparta. Ale tak jakoś wczesną wiosną ktoś polecił mi filmik z piosenką "Zmienić mogę się". I naprawdę urzekła mnie ta piosenka... wspaniała pieśń o nawróceniu... i dlatego zaintrygowała mnie Sunset Shimmer, która jest i pewnie już zawsze będzie moją absolutnie ulubioną bohaterką. Choć generalnie lubię większość postaci. W końcu Equestria jest bogatym światem obfitującym w świetnie wykreowane postacie.

No ale powinienem wrócić do tych początków. Chciałem poznać historię tej płomiennowłosej dziewczyny, która miała za sobą bez wątpienia burzliwą przeszłość, której kluczowym elementem było właśnie jej nawrócenie. A ja zawsze miałem słabość do nawróconych antagonistów. W sumie nawet nie wiedziałem na początku, że ona jest jednorożcem... chyba. Już teraz nie pamiętam na pewno. Dowiedziałem się o chronologii serii, bo uznałem, że jak coś poznać to tak porządnie, w całości, by rozumieć świat w którym rozgrywa się jej historia. No to zacząłem sobie pobierać odcinki, z zamiarem by się za nie zabrać po sesji... ale tak jakoś wyszło, że w międzyczasie sobie sprawdzałem różne inne kucykowe piosenki, czasem też jakieś komiksy na Youtubie i nawet fragmenty odcinków, nawet(chyba już wtedy, a może to się zaczęło później) różne kucykowe teorie, głównie od BronyNotiona... poznałem też wtedy Discorda, którego również polubiłem(choć wtedy jeszcze nie wiedziałem o jego nawróceniu, za to o genialnym planie z Powrotu Do Harmonii tak), więc nie mogłęm się też doczekać kiedy dojdę do jego pojawiania się, no i jakoś wyszło, że zacząłem oglądać mniej więcej w kwietniu i w około miesiąc obejrzałem wszystkie 5 wyemitowanych wtedy serii i wszystkie 3 filmy. Nie podejrzewałem ani, że tak się w to wciągnę(oglądałem sobie praktycznie zawsze w drodze z i na uczelnię(a to czas na 2 odcinki w każdą stronę), czasem na okienkach, czasem też w domu w wolnym czasie), że ten świat okaże się taki bogaty i rozbudowany, taki epicki, a zarazem taki piękny i tak potrafiący rozbawić. 

No i potem zacząłem poznawać owoce zachwycającej kreatywności fandomu - takie filmiki jak ten o Snowdrop, "Moja Małą Dashie"(tak, wiem, że to na podstawie opowiadania, ale ja poznałem to jako film) czy "Upadek Kryształowego Królestwa"(no istnienie Nightmare Moon już wtedy się trochę nie zgadza... ale ta walka z Sombrą... czysta epickość!), a także serię "Narzeczona Discorda"(przepiękna opowieść i z genialnymi piosenkami... tak wiem, że znów na podstawie opowiadania... kontynuacja też mi się podobała, ale potem niestety autorka zaczęła tam wplatać lesbijskie pary:fluttershy:, zaczynało się tak pięknie) i różne opowiadania. Przede wszystkim arcygenialne "Past Sins"(wraz ze świetnie rozwijającymi uniwersum opowiadaniami pobocznymi), czy też wspaniałe "Si Deus Nobiscum"(choć akurat nie pozbawione wad) wraz z "Ad maiorem Dei gloriam"(tylko czemu to jest porzucone:fluttercry2:), albo również interesująca "Antropologia"... 

No i różne ciekawe komiksy(w sensie takie dłuższe serie), jak "The worst", "Wake up with a monster"(o ile dobrze pamiętam tytuł) no i "Doktor Whooves" - nad którego tłumaczeniem zacząłem pracować... ale trochę potrwa zanim coś opublikuje.

No i rzecz jasna piosenki fanowskie. Naprawdę to dla mnie niesamowite jaka masa tego jest. I to nie tylko po angielsku nawet:yay:

I w sumie to czasem też bawię się w ich przekłady, parę swoich już gotowych(powiedzmy...) zamieściłem tu.

 

Dobra, wystarczy już chyba tego i tych moim zachwytów. Jakbyście chcieli coś wiedzieć to pytajcie, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania

 

I teraz czas na moje małe pytania: 

-Czy jest gdzieś jakaś lista tagów do opowiadań/komiksów itp.? Przydałoby mi się to wiedzieć - chociażby jak już zaczę publikować "Doktora Whoovesa".

-Czemu niektóre tematy trafiają do archiwum i nie można w nich już pisać? 

-Jest może jakiś poradnik gdzie co znaleźć na forum, gdzie z czym  itd? Np jeśli szukam powiedzmy opowiadań o Sunset(napisanych po polsku/przetłumaczonych lub dobrych zagranicznych, które warto by przetłumaczyć) to gdzie założyć o tym temat/gdzie taki znaleźć. 

 

Mam nadzieję, że nikogo zanadto nie zanudziłem... bo generalnie pisanie tak długich postów jest dla mnie dość typowe. 

 

 

Edytowano przez Lyokoheros
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta piekle, no na pewno... 

Co prawda wiem, że fandom ma też "mroczną stronę"... ale ta strona jakoś mi się nie wydaje do niej należeć(choć niektóre opinie niektórych to mnie tu czasem negatywnie zadziwiają... ale to tam rzadkość, a przyzwyczaiłem się do tego, że mam bardzo nietypowy gust i opinie). 

I dzięki, też mam taką nadzieję. 

 

No i przypomniało mi się jeszcze jedno moje pytanie. Jakbym chciał założyć temat o chronologii i linii czasowej MLP(oczywiście mówię o obecnej generacji)... to gdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Lyokoheros napisał:

No i przypomniało mi się jeszcze jedno moje pytanie. Jakbym chciał założyć temat o chronologii i linii czasowej MLP(oczywiście mówię o obecnej generacji)... to gdzie?

Pfff nie mam pewności ale raczej w "Ogólnej dyskusji na temat kucyków" ale mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Porządne powitanie!

 

 

1. Lubisz Toruń?

2. Lubisz Toruńskie pierniki?

3. Ulubiony smak babeczki?

4. Boso czy skarpetki (uzasadnij)?

5. Kebab czy Pizza?

6. Pepsi czy Cola?

7. Pringles czy Lays?

 

 

Witaj i zostań na jak najdłużej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwne... jak ostatnio patrzyłem na ten temat KodLyokowy to miałem wrażenie, że był zamknięty... no cóż dobrze, że to się zmieniło/tylko mi się wydawało.

 

A co do Twoich pytań ZIemowit to:

1.W sumie byłem tam tylko raz, ale generalnie raczej przyjemne miasto

2.Dawno nie jadłem toruńskich pierników, ale o ile mnie pamięć nie myli są smaczne i chrupiące, więc tak. 

3.Czekoladowy. Albo czekoladowo-kokosowy

4.Boso. Większa swoboda, po za tym czasem skarpetki się marszczą, albo są ze średnio przyjemnego materiału, więc na co to... w zasadzie tylko do butó ubieram skarpetki(no choć jestem taki leniwy, że potem ich na ogół nie zdejmuję)

5.Pizza. Zwłaszcza taka domowej roboty. 

6.W sumie to tak do końca nie mam zdania. I tak rzadko pije jedno czy drugie. 

7.Lays. 

 

No i przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz o którą chciałem zapytać. O co chodzi z "Biurami Adaptacyjnymi"?

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od czasów gdy jeszcze byłem kucykowym ignorantem, że się tak wyrażę. Choć po prawdzie to znałem już wtedy(i chyba nawet całkiem długo wcześniej) jedną piosenkę - Taktów Sieć, ale choć mi się podobała to nie przekonała by dać szansy temu serialowi. Głupi ja... 

 

No i tak się składa, że ktoś mi przez prywatną wiadomość odpowiedział, więc się tu tym podzielę z Tobą(i potencjalnie innymi, którzy by chcieli wiedzieć). Cytując: 

"kuce pojawiają się na Ziemi. Ludziom grozi zagłada. Kuce oferują zmianę ludzi w kuce.

z reguły tą zagładę jednak powoduje sama Equestria..."

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Lyokoheros napisał:

]No i tak się składa, że ktoś mi przez prywatną wiadomość odpowiedział, więc się tu tym podzielę z Tobą(i potencjalnie innymi, którzy by chcieli wiedzieć). Cytując: 

"kuce pojawiają się na Ziemi. Ludziom grozi zagłada. Kuce oferują zmianę ludzi w kuce.

z reguły tą zagładę jednak powoduje sama Equestria..."

Acha, fajnie. Dzęki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przypomniały mi się wierszyki Pana Edzia listonosza :spike:

Qrwa że mi się chce tyle czytać xd Ale wierszyk mnie kupił :wrWgR:

Siemanko, cześć i witam na forum :brohoof:

Chcesz pytań ? Mówisz i masz xd 

1 Co ogólnie sądzisz o EG ? 

2 Taki najulubieńszy fanfic ? 

3 Czy uważasz że nowe sezony mlp odstają jakością od poprzednich ? 

4  Podoba Ci się 6 sezon MLP ? 

5  MLP z napisami czy z polskim dubbingiem ? 

6 Co studiujesz ? 

 

Popytałbym więcej ale jestem leń xd

Baw się dobrze w naszym grajdołku i zostań jak najdłużej :enjoy: 

Edytowano przez Vezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzio listonosz... hm nie słyszałem. 

I prosiłbym jednak o powstrzymanie się od wulgaryzmów. Takie maskowanie ich niczego nie zmienia. 

Ale to miło, że wierszyk się spodobał. W sumie na poczekaniu wymyślony. 

 

Co do pytań...

1. Cóż generalnie całkiem dobre filmy. No i to w nich wprowadzono Sunset. I mają świetną muzykę, fabuła, nawet jeśli nie jakaś nowatorska czy mega oryginalna też przyjemna i nawet ciekawa, więc jak tu ich nie lubić. Nieodłączna i bardzo ważna część MLP jak dla mnie. W końcu co to by było za MLP bez Sunset. Ale nie podoba mi się to, że w najnowszym filmie ziemska Twilight miała skrzydła, a Sunset nie. To kpina po prostu i jakiś kompletny absurd. I to, że nie było nawiązania do finału ostatniego sezony, tak jak w poprzednich filmach.

2.Past Sins. Jedna z najpiękniejszych historii jakie kiedykolwiek czytałem. Choć bardzo lubię też "Si Deus nobiscum". Choć na końcu brakowało mi

Spoiler

Chrztu Luny i Celestii

 3.Wręcz przeciwnie MLP rozwija się z sezonu na sezon i jeśli idzie o jakość to tendencja jest zdecydowanie do tego by było coraz lepsze. Choć i tak w każdym najlepiej wychodzą finały i odcinki rozpoczynające... jak dotąd to te parzyste finały były najlepsze, a z początków serii nic nie przebije chyba "Powrotu Do Harmoni"(choć inne też były niezłe, zwłaszcza "Znaczkowa Mapa"... ona w sumie jest na równi z powrotem... nigdy bym nie pomyślał, że w serii adresowanej pierwotnie do małych dziewczynek trafi się odcinek antymasoński).

4.Bardzo. No mógłbym wymienić pojedyncze rzeczy, które mi się nie podobały, jak zwyczaj z ksywkami u Wonderbolts oraz niepodanie ksywki Spitfire, czy Discord nielubiący z początku gier wyobraźni(no, ale się na szczęście przekonał), brak piosenek w finale, nowy wygląd podmieńców(lepsze byłoby coś w tym stylu... no może i ten nowy wygląd to nie jest aż taka tragedia i da się przyzwyczaić, ale taki miałby więcej klasy), to jak czasem kreują Starelight na aż zbyt potężna i to, że czasem wydaje się, jakby niczego się nie nauczyła(tak mówię o "Every Little thing she do"... najgorszy odcinek w serii... nawet jesli niektóre czary w nim były ciekawe), parę naprawdę dziwnych błędów w dubbingu(jak choćby zmiana rymowanki, czy Shining nazywający żonę Kredensem...) no i oczywiście znowu brak powrotu Sunset... ale generalnie tych, które mi się podobały było znacznie więcej. Powrót Chrysalis, wreszcie porządna rozbudowa informacji o podmieńcach, potwierdzenie tego że Celestia i Luna nie narodziły się jako alikorny(co w sumie od dawna wynikało z mojej teori... co prawda narodzenie Flurry wymusiło pewną drobną jej modyfikację, ale generalnie to ją raczej potwierdziło), pomysłowe misje przyjaźni, masa kolejnych świetnych piosenek, wprowadzenie Sunbursta, Thoraxa, kilka naprawdę świetnych momentów Fluttercorda, Rainbow zostaje WonderBoltsem, kolejny odcinek z Dzielną Do... długo można by wymieniać. Generalnie jak dotąd najlepszy sezon moim zdaniem. 

5.Dubbing. Zdecydowanie Dubbing. Co prawda angielskie głosy w MLP akurat tragiczne nie są i nawet da się oglądać po angielsku, ale w porównaniu z polskim Dubbingiem - nawet pomimo paru drobnych wpadek - oglądanie z napisami to żadna przyjemność. Szczególnie w serii tak pełnej świetnych piosenek jak MLP. No i w tej serii jak zwykle po polsku wyszły o niebo lepiej. Tylko ta z "Przemiany podmieńca" nie była aż tak mocno lepsza od angielskiej jak się spodziewałem, co mnie mocno rozczarowało

6.Przecież napisałem... informatykę. Konkretnie to na wydziale informatyki na Politechnice Poznańskiej.

Edytowano przez Lyokoheros
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...