Guest Ziemowit

Zapytaj Applejack!

Recommended Posts

@Jakubas18

1.

Aj: Za bardzo jej nie znam, a widziałam ją tylko raz, niestety w nie przyjemnych okolicznościach.

Towarzyszyliśmy wtedy Twilight, podczas spotkania z resztą księżniczek, w Kryształowym Królestwie, a dokładnie w zamku. Później jak każdego dnia nastała noc i każda z nas, poszła spać do swojego pokoju.

W pewnym momencie, wyrwał mnie ze snu tupot kopyt, jakby ktoś uciekał, a następnie krzyki Twilight ,,Stój! Złodziej!''.

Od razu pobiegłam do drzwi i ruszyłam za nimi.

Z resztą przyjaciółek zdążyłyśmy zobaczyć, jak korona wpada do lustra i to, jak złodziejka również przez nie znikła.

Oczywiście Twilight wyruszyła do tamtego świata, udało się ją odzyskać.

Od tamtego czasu Sunset przeszła zmianę, systematycznie komunikuje się z naszą Twilight i ma swoje przyjaciółki.

2.

Aj: Oczywiście ,że tak. 

Tylko raz mnie zdenerwował, gdy miałam coś ważnego do powiedzenia i nie dał, mi dojść do słowa.

Cieszę się, że moja rodzina tak bardzo się akceptuje oraz, że jesteśmy ze sobą tak bardzo zżyci, pomimo dzielących nas kilometrów.

3.

Aj: Jest jak najbardziej w porządku, lubimy się i staramy sobie pomagać, lecz niekiedy już nie wytrzymuje i muszę uaktywnić moją szczerość.

Jeśli chodzi o nasze relacje, są jak najbardziej dobre.

Zawsze staram się znaleźć, wspólny temat do rozmowy.

• Like 1

@GlaceCordis

Aj: Można się z niej cieszyć, lecz należy pamiętać o tym, że to Discord.

Niekiedy jest nie przewidywalny w swoim działaniu, lecz zaczyna się w nim przejawiać dobroć.

Teraz wie jaką wartość ma przyjaźń, którą otrzymał od Fluttershy.

Oby tak dalej, a będzie coraz lepiej.

Edited by Orsiro
  • Like 1

Witaj  Applejack mam na imię Krystian i chciałem ci kilka pytań zadać 

1 Czy od urodzenia już taka robotna jesteś na farmie 

2 Czy lubisz słuchać muzyki bo ja bardzo lubię a bardziej to disco polo

3 Co sądzisz o ludziach jakie są według ciebie 

4 Lubisz sport bo ja bardzo w piłkę nożną gram i jestem najlepszy 

5 I czy lubisz swoje przyjaciółki a jeśli tak to którą najbardziej lubisz

@Krystianoronaldo

Cześć Krystian:aj2.

1.

Gdy byłam naprawdę małym źrebiątkiem, to jeszcze nie miałam na tyle siły, by strącać jabłka. W kolejnych etapach życia, wyrobiłam się. Na farmie zawsze, jest coś do roboty. Teraz dobrze wiem, jakie jest moje przeznaczenie oraz, będę pomagać mojej rodzinie i przyjaciołom, do puki nie braknie mi sił.

2.

Oczywiście, że tak. Ja bardzo przepadam za naszym Country. Zawsze czas przyjemniej mija, gdy jakiś kawałek przypomni się i w myślach przygrywa.

3.

No ja tu za wiele, nie mogę powiedzieć. To zależy, na kogo się w życiu trafi. Jak dotąd w Equestrii nikogo z gatunku ludzkiego, nie spotkałam. W Ponyville wszyscy mnie uważają, za najbardziej szczerego i uczciwego kucyka :ju1Xa:.

4.

A kto by nie lubił, trzeba mieć jakąś rozrywkę poza pracą oraz, być w posiadaniu szansy, na pojedynek z Rainbow Dash :aj5:.

5.

Pytanie? Jasne, że je lubię. Razem stanowimy jedność, która bez problemu przeciwstawi się złu. A jeśli chodzi o to, którą najbardziej z nich lubię, odpowiedź brzmi wszystkie. Nie ma wśród naszej szóstki, przyjaciółki lepszej czy gorszej, wzajemnie się wspieramy i pomagamy sobie w trudnych chwilach. Wiem, że nic naszej przyjaźni nie rozdzieli.

Witaj AJ Jak tam u ciebie pora że byś odpowiedziała na moje pytania 

1 Właśnie ile macie tych drzew jabłoni bo jak widziałem to macie dużo tych drzew 

2 Czy kiedyś się zakochasz czy masz kogoś na oku czy nie 

3 Co myślisz o Spike czy nie powinien już odejść od was jak dostał skrzydła 

4 Gdyby człowiek był na twoim farmerze to byś go prosiła że by ci pomagał czy coś innego

Twój przyjaciel Krystian jeśli mogę tak na ciebie wołać przyjaciółką 

@Krystianoronaldo

Cześć :aj2.

1.Trudno powiedzieć, nie łatwo je wszystkie zliczyć, mamy ich na prawdę sporo.

2.To pozostanie moją prywatną sprawą.

3.A niby dlaczego? Przecież Spike jest naszym dobrym przyjacielem, dziwnie by bez niego było. Kiedy pojawiły się u niego skrzydła, to on... po prostu... dorósł, lecz jego osobowość jest wciąż taka sama. Twilight tak samo otrzymała skrzydła, to nie zostawiłyśmy jej a pozostałyśmy. Prawdziwych przyjaciół się nie porzuca.

4.Jeszcze nigdy w Equestrii nie spotkano człowieka. Jak na razie radzę sobie w pracach na farmie, ale kiedy potrzebuję pomocy, to poproszę którąś z przyjaciółek. Miałam już jednego pomocnika, w zamian za ocalenie jego życia, mowa tu o Spike-u. Na prawdę nie musiał być aż tak wdzięczny, więc mogę powiedzieć, że raczej nie potrzebowała bym.

Mów mi po prostu Applejack :v6Jdq:.

Edited by Orsiro

1. Czy podczas afery z Flimem i Flamem nie mogliście ich po prostu wygonić lub nie dawać im dostępu do jabłek? To wasza farma i wasze jabłka.

2. Widać że wasze krowy są inteligentne. Więc trzymanie ich cały czas jak zwierząt hodowlanych, zaganianie ich oraz dojenie ich nie zalicza się pod niewolnictwo?

@Bleflar

1.Wiadomo, gdy się pojawili to nie byliśmy zbyt szczęśliwi. Mieliśmy ich po prostu przepędzić? Mogło tak się stać, ale zagrali Babci Smith na nerwach i wyszło jak wyszło, ale najważniejsze jest to, że wszytko dobrze się skończyło i dla wszystkich starczyło soku :aj2.

2.Masz rację są inteligentne, a dlaczego sądzisz, że to niewolnictwo? Na farmie dbamy o nie, żyją w bardzo dobrych warunkach, mają dach nad głową. Takie coś zwie się hodowlą zwierząt :v6Jdq:.

• Upvote 2

Więc jak rozróżniacie zwierzęta hodowlane od innych inteligentnych nie kucyków? A tak w ogóle to bycie niewolnikiem nie oznacza złego traktowania. W końcu niewolnik jest drogi i lepiej żeby się nie zepsuł.

Tak rozglądam się i rozgląda w tym temacie, a nikt ie pytał jakby Applejack zareagowała, gdyby budząc się pewnego dnia rano zauważyła, iż stała się skrzydlatym jednorożcem.  Czy ułatwiłoby jej to prace, jak by zareagowało jej otoczenie to jest koleżanki i rodzina. Jakby wpływ wywarło. Myślę, że pod wieloma względami było łatwiej, chodź odpowiedź wspomnianej klaczy może by inna, albo  tylko gdzieniegdzie się zemną by zgadzała. 

Edited by Król Etirenus

@Król Etirenus

Bardzo ciekawe pytanie:aj2. Na pewno była bym niesamowicie zdziwiona. Masz rację pracowało by mi się jeszcze łatwiej, wtedy mogła bym o wiele więcej pomagać na rzecz innych, poza tym w końcu miała bym możliwość  do pojedynków powietrznych z Rainbow Dash :aj5:. Co do reakcji otoczenia, przede wszystkim rodziny i przyjaciółek, ciężko powiedzieć. Myślę, że wyglądało by to mniej więcej tak:

-Ojeju Applejack! Co się z tobą stało?!

A ja na to:

-Sama nie wiem do jasnej stodoły...

Raczej wywarło by pozytywny wpływ, pewnie wszystkie byśmy się z tego cieszyły:aj3:.

Siema AJ jak się masz na farmie?

Ja tak samo pracuje na farmie i wiem jak jest ciężko. Jak tam szkoła Twilight? Jakoś dajesz rady? Co sądzisz o szkole Twilight? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam :rdblink:

@misterspauls

Cześć cześć :aj2, u mnie dobrze, a pracy na farmie nie brakuje. Pytasz o szkołę. Po incydencie Cozy Glow funkcjonuje ona w należytym porządku. Tak, pewnie :v6Jdq:. No cóż, to jest dobry pomysł, ponieważ Ci uczniowie mogą się nauczyć o wartościach ważnych w życiu, jak postępować w danej sytuacji, nawiązywać nowe znajomości i wiele innych. Każdy tam znajdzie coś dla siebie.

• Upvote 1

Hejka AJ jak się masz?Dzięki za odpowiedz.

1.Co sądzisz o Tempest?

2.Czy Twilight jest dobrą księżniczką?

3.Co zrobiłabyś jakby człowiek pojawiłby się w Equestrii?

4.Jaki ogier zaprosiłby cie na randkę?Poszłabyś?

@misterspauls

Witaj ponownie :usure:, można powiedzieć, że w porządku. Nie ma za co :aj5:.

1.Dobrą klaczą z początku to ona nie była, ale po pokonaniu Króla Burzy zaczęło się już tylko polepszać. Jej przeszłość nie jest zbyt kolorowa, utrata rogu w dzieciństwie wyrządziła jej nie tylko bardzo dotkliwą stratę fizyczną, ale i również psychiczną. Czas pokaże, myślę że będzie dobrze.

2.Oczywiście, że tak. Na tytuł i skrzydła jak najbardziej zasłużyła. Jest wzorem godnym naśladowania.

3.Sama nie wiem, może skończyło by się na reakcji rzędu: Co to jest do jasnej stodoły!? Trudno przewidzieć, myślę że dużo by się wtedy działo.

4.Trudno powiedzieć, może tak, a może nie :bemused: ...

@SebastianRichCountryOwner

Oczywiście, że tak, ale żaden smakiem nie dorówna jabłku :v6Jdq:.

• Upvote 2

1. Odzwyczaiłaś się już od tych wszystkich niepotrzebnych czynności podczas wykonywania obowiązków na farmie? 

2. Jesteś dumna ze swojej siostry? :3 

3. Jeśli nie jabłka to jaki owoc?

O rety jak tutaj dawno nikogo nie było... o jeszcze ktoś tutaj czeka na odpowiedź.

Witaj AJ i Uszatko.

Jak myślisz Applejack czy Twoja siostra nadaje się do pracy w gospodarstwie, czy widzisz dla niej inne miejsce?

Wróćmy na chwilkę do dawnych czasów, gdy przez pewien wypadek dostałaś znaczek Rarity. No więc co sądzisz o tym całym szyciu? Mogłabyś się tym zajmować?

No i jeszcze pytanie odnośnie Twojego opiekuna... co o nim sądzisz i, czy według Ciebie dobrze się sprawuje? 

Można przyznać, że się trochę tego uzbierało. Wybaczcie nam za ten przestój :sad:.

Niestety nasze obowiązki, nie pozwalają na zbyt wiele. Zamiast ich ubywać, w miejsce rozwiązanych wchodzą kolejne i tak to się dzieje :ajsleepy:. Bez dłuższego przeciągania, zaczynamy.

@darkblodpony

1.Powiem, że są to bardzo ciekawe istoty. Jak na razie nie sprawiają mi żadnych kłopotów. Przypominam sobie o Fluttershy, gdy ona nim była. Trochę szkoda tamtego pięknego wielkiego jabłka, ale wtedy najważniejsze było jej dobro.

2.Oczywiście. Uczniowie traktują moje lekcje bardzo poważnie, na prawdę za to ich cenię :v6Jdq:. Po prostu wiedzą czego chcą, a ja staram się, aby w jak najbardziej łatwy oraz przystępny sposób przekazywać wiedzę. Po sobie wiem, że bierze się ona z doświadczenia, dlatego robimy różne ćwiczenia, przy których się integrują. Nawet wspólna budowa szopy, wymaga dobrej i uczciwej współpracy.

3.Jest trochę ciężko, ale rodzina zawsze pomoże. Od kiedy pracuje w szkole Twilight, podział obowiązków na farmie nieco się zmienił. Oczywiście staram się jak mogę, aby mieli jak najlżej.

4.Pewnie, tylko nie zgub 7b2.png.

@Uszatka

1.Tak :aj5:. Z początku jeszcze się o tym zapomniało, by już nie robić tych niepotrzebnych rzeczy, ale później to się ustatkowało. Teraz mam trochę więcej cennego czasu, aby robić jeszcze więcej.

2.Ależ oczywiście, że tak :ajawesome:. Swoimi umiejętnościami, godnie reprezentuje naszą rodzinę Apple. Bardzo ją kocham :ajhug:.

3.Heh. Każdy inny, czy to wiśnia, pomarańcza, bez znaczenia. No jeśli ma się trzy jabłka na boku, to z góry wiadome co jest przeznaczone, a przy tym najlepsze :aj5:.

@Starlight Sparkle

Moja siostra ma bardzo silną osobowość, jeśli nie będzie mieć pomysłu co ze sobą zrobić, to na pewno zostanie z nami na farmie. Oczywiście może mieć swoje plany i aspiracje, o których nie wiem, ale i tak nie będę narzucać jej żadnej roli. To jest jej decyzja, na którą nie mam zbytnio wpływu, jedynie posłużę dobrą radą. Najważniejsze jest jedno, aby dobrze trafiała z pomysłem na życie.

Ech :bemused:... Tego zdarzenia raczej nie chcę wspominać.... Kiedy pewnego ranka budzisz się ze znaczkiem, nie adekwatnym do swoich umiejętności, tak to się kończy. Do szycia nie mam za bardzo wprawy, oczywiście byłaby to kwestia czasu aby się z tym wszystkim obeznać. Nie myślałam za bardzo o pracy w tej branży, skoro prawie od początku było wiadome, że resztę życia spędzę na farmie. Mogę powiedzieć, że raczej nie, ale nigdy nic nie wiadomo.

Słuchaj, powiem tak. Wiem, że na prawdę chciał by on tutaj częściej przebywać, niestety ma trochę nauki i wiele innych spraw na głowie. Smutno mi z tego powodu, że dzieje się tak, a nie inaczej. Wstaję wcześnie i późno wraca do domu. Po sobie wiem, jak to jest gdy przebywa się cały dzień w mieście, kucyk jest bardziej zmęczony, niż po całym dniu fizycznej pracy. Jego przewodnia myśl brzmi: ,, co będzie jutro?". Cały czas zadaje sobie to pytanie. Powiedział mi, że ostatnio kupił części i będzie się szykować, na coś poważniejszego. Oby mu ubyło wiele zmartwień i trosk.

Edited by Orsiro
  • Upvote 1

Cześć moja droga Applejack co u ciebie słychać? Dawno nie rozmawialiśmy.

1. Co słychać w Equestrii?

2. Jak spędziłaś wigilię serdeczności?

3. Czy lubisz swoich uczniów?

Pozdrawiam cie serdecznie i pozdrów swoją rodzinkę od te mnie. Buziaczki :rarityawesome:

@misterspauls 

Witam :v6Jdq:. Co tu dużo mówić, jest trochę śniegu, to można sobie poszaleć :aj5:.

1.Przyszła zima, prawie wszystko zasypało. Źrebięta się cieszą, korzystają z każdej możliwej chwili, aby bawić się na zewnątrz. Zaś na farmie jest trochę mniej pracy, dlatego można sobie chwilę dłużej odsapnąć.

2.Było bardzo fajnie, znów spotkaliśmy się z rodziną Pie, tym razem u nas. Co prawda mieliśmy z resztą przyjaciółek trochę komplikacji, odnośnie kupna prezentów, ale i tak wigilia wypadła tak jak powinna.

3.Tak. Oczywiście nie są oni idealni, ale sumiennie pracują na siebie i za to ich cenię.

Dzięki i wzajemnie, a pozdrowienia przekaże reszcie :aj3:.

Edited by Orsiro
  • Upvote 1