Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Lyokoheros

Co się stało z Syrenami po Rainbow Rocks?

Recommended Posts

19.11.2016 at 10:46 Bronek napisał:

Starswil chyba nie był długowieczny i żył tyle co zwykły kucyk

Starswirl był wielkim magiem, a wiemy, że potężne jednorożce mogą rzucać zaklęcie wieku. Według mnie źycie Starswirla było niesamowicie długie. Popatrzmy na dowody z serialu - wiemy, że Starswirl urodził się przed odkryciem Equestrii i już w tym okresie posiadał całkiem dużą wiedzę, szkolił uczniów. Jednocześnie jest pokazane, że żył po pokonaniu Discorda - zaprzyjaźnił się ze Scorpanem w czasie, gdy Tirek planował zabranie magii kucykom, a księżniczki były już księżniczkami. W dodatku zdziwienie Tireka na wiadomość o wolności Discorda każe nam podejrzewać, że trafił on do Tartaru po tym, jak Discord został dekoracją w Ogrodach Królewskich Celestii. A więc Starswirl żył od czasów przedequestriańskich do czasów po pokonaniu Discorda. Komiksy (które dla mnie nie są kanoniczne, ale niektórzy je uznają) mówią nawet, że przetrwał nawet do czasów po wygnaniu Luny. Więc albo Starswirl żył bardzo długo (dzięki magii), albo od odkrycia Equestrii do uwięzienia Tireka minęło bardzo mało lat (jak dla mnie niezbyt prawdopodobne).

Ok, koniec off-topicu. Syreny straciły nieśmiertelność oraz swoje moce (i pewnie środki do życia). Wszystko przez te wścibskie dzieciaki i magię muzyki/przyjaźni. Myślę, że spróbują się wspólnie zemścić. Z portalu wycieka magia, co jest dla nich dobrą okolicznością. W końcu syreny zorientują się, co gra, i spróbują użyć mocy do zemsty na Humane6/7. Pewnie spróbują zrobić też coś złego na dużo większą skalę niż poprzednio i prawie im się uda, ale zostaną pokonane przez przyjaźń i jakąś postać trzecioplanową (Vinyl, chłopak którejś Twilight albo Trixie) (główne bohaterki dostaną nowe super stroje) i wtedy zostaną sprowadzone do odpowiedzialności, a w końcu nawrócone pod czujnym okiem Sunset i reszty. Może staną się nawet ważnymi postaciami drugoplanowymi. Nie sądzę, żeby powróciły do Equestrii - od ich wygnania minęło tam co najmniej kilkaset lat, nie umiałyby się przystosować, a Sunset pewnie i tak by ich nie puściła. Pogodzą się ze swoim losem, nauczą się śpiewać i zostaną na Ziemii. Ewentualna wyprawa kogokolwiek do świata kucyków odbędzie się offscreen i nie będzie miała wpływu na serial. A, i na końcu filmu wszyscy będą śpiewać i/lub tańczyć.To moja teoria na temat ewentualnego powrotu syren.

Gdyby Dazzlings jednak nie powróciły, czułabym się nieco zawiedziona. Hasbro zmarnowałoby całkiem niezły temat na film i naturalną konsekwencję długiej części EQG.

Edited by Matil
  • Upvote 1

Z tym Starswilem to trochę dziwna sprawa. Mam wrażenie, że twórcy nie zastanawiali się za bardzo nad chronologią oraz ogólnie nad czasem w serialu i wpychali Starswila na siłe wszędzie, gdzie możnaby o nim wspomnieć.

5.02.2017 at 18:36 Matil napisał:

Starswirl był wielkim magiem, a wiemy, że potężne jednorożce mogą rzucać zaklęcie wieku. 

Z oglądania serialu jak dla mnie nie wydaje mi się, żeby zaklęcie wieku umożliwiało trwałą zmianę wieku, np. odmłodzenie. Jest to raczej taka bardziej sztuczka - jego działanie jest krótkotrwałe. No ale to tylko moje domysły. Nie można jednak zaprzeczyć, że Starswil żył nienaturalnie długo, a więc znalazł jakiś sposób na przedłużenie życia. Może stworzył jakieś inne zaklęcie, którym nie podzielił się ze światem? Może coś innego?

Jednocześnie jest pokazane, że żył po pokonaniu Discorda - zaprzyjaźnił się ze Scorpanem w czasie, gdy Tirek planował zabranie magii kucykom, a księżniczki były już księżniczkami.

A to mi akurat umknęło, a zazwyczaj zwracam uwagę na takie szczegóły :) Obejrzałem sobie dla przypomnienia opowieść Celestii o Tireku i Scorpanie. Co więcej Celestia mówi (przynajmniej w polskiej wersji): "zaprzyjaźnił się nawet z MŁODYM czarodziejem". (???) Przed zjednoczeniem ras Starswil szkolił już swoich uczniów, a teraz był jeszcze młody? Albo błąd chronologiczny ze strony twórców, albo Starswil swobodnie podróżował w czasie, albo błąd w tłumaczeniu. Dobra nieważne - starczy o Starswilu.

Z portalu wycieka magia, co jest dla nich dobrą okolicznością.

Uważam, że z portalu nie wycieka magia. Pozwolę się zacytować stąd, bo nie chce mi się pisać drugi raz tego samego.

14.01.2017 at 13:43 Bronek napisał:

A dla mnie właśnie nie wyglądają jak przeciek. Szczelina jedynie ułatwiła przedostanie się magii. Portal miał jakiegoś Firewall'a czy coś i dzięki temu dokładnie oddzielał dwa wymiary, ale umożliwiał przejście między nimi. Wcześniej magia mogła przejść przez portal, ponieważ była skupiona w koronie Twilight (...) Dzięki szczelinie owszem magia może łatwiej przechodzić, ale na pewno nie sama z siebie. Przyjrzyjmy się jeszcze raz temu 'wyciekowi':

Pokaż ukrytą zawartość

rOiDtAN.png

Po pierwsze: magia jest widoczna. Z serialu wiemy, że magia jest widoczna tylko wtedy, gdy jest w dużym stężeniu. Jakby magia wyciekała, to raczej powoli i nie byłaby widoczna. Pewnie magia przenikałaby się ze światem materialnym, a po jakimś czasie dałoby się zaobserwować jakieś dziwne paranormalne zjawiska, a niektórzy nauczyliby się skupiać magię i ją wykorzystywać.

Po drugie: magia sama z siebie nie przybiera materialnej postaci, a tutaj była w postaci magicznych kryształów. Na etapie wyjścia ze szczeliny widać, że kryształy są już uformowane. Z przodu coś (kryształ) mocno się błyszczy, a z tyłu ciągnie się kolorowy ogon jak u komety.

Gdyby Dazzlings jednak nie powróciły, czułabym się nieco zawiedziona. Hasbro zmarnowałoby całkiem niezły temat na film i naturalną konsekwencję długiej części EQG.

Zasmucę cię. Skoro Dazzlings nie powróciły do tej pory to już raczej nie powrócą. Nie pojawiła się o nich nawet żadna wzmianka. Prawda - Hasbro zmarnowało niezły temat na film. Może po prostu to się im nie kalkulowało. Brak nowych postaci = brak nowych zabawek = brak $$$ = nope. Z tymi tematami na filmy to nie wydaje mi się, żeby im ich brakowało. Wszystkiego nie zrealizują, więc wybierają te, które wydają im się lepsze.

Edited by Bronek
  • Upvote 1

6.02.2017 at 22:48 Bronek napisał:

Uważam, że z portalu nie wycieka magia. Pozwolę się zacytować stąd, bo nie chce mi się pisać drugi raz tego samego.

Ukryj zawartość

A dla mnie właśnie nie wyglądają jak przeciek. Szczelina jedynie ułatwiła przedostanie się magii. Portal miał jakiegoś Firewall'a czy coś i dzięki temu dokładnie oddzielał dwa wymiary, ale umożliwiał przejście między nimi. Wcześniej magia mogła przejść przez portal, ponieważ była skupiona w koronie Twilight (...) Dzięki szczelinie owszem magia może łatwiej przechodzić, ale na pewno nie sama z siebie. Przyjrzyjmy się jeszcze raz temu 'wyciekowi':

Pokaż ukrytą zawartość

Po pierwsze: magia jest widoczna. Z serialu wiemy, że magia jest widoczna tylko wtedy, gdy jest w dużym stężeniu. Jakby magia wyciekała, to raczej powoli i nie byłaby widoczna. Pewnie magia przenikałaby się ze światem materialnym, a po jakimś czasie dałoby się zaobserwować jakieś dziwne paranormalne zjawiska, a niektórzy nauczyliby się skupiać magię i ją wykorzystywać.

Po drugie: magia sama z siebie nie przybiera materialnej postaci, a tutaj była w postaci magicznych kryształów. Na etapie wyjścia ze szczeliny widać, że kryształy są już uformowane. Z przodu coś (kryształ) mocno się błyszczy, a z tyłu ciągnie się kolorowy ogon jak u komety.

Jestem pod wrażeniem. Świetna teoria.

Edited by Matil

Dnia 15.11.2016 o 23:49, Lyokoheros napisał:

Od pewnego czasu... w sumie to chyba odkąd obejrzałem Igrzyska Przyjaźni i nie dostrzegłem tam śladu Dazzlings... zastanawia mnie jedna rzecz. 

Co się stało z naszymi nie już tak muzykalnymi syrenkami? 

No bo wiadomo, że nie mogły już prowadzić takiego życia jak dawniej, straciły swoją moc i... no właśnie i co z tym zrobiły? Próbowały normalnie żyć czy może raczej dalej kroczyć dawną ścieżką, choć już bez mocy. I czy trzymały się razem, czy jednak ich grupka się rozpadła? 

Czy mogły się nawrócić, jak niegdyś Sunset? Jeśli tak to które z nich? A może wszystkie?

Odkryj ukrytą treść

Tak moim zdaniem to najprawdopodobniejsze jest to w przypadku Sonaty... ona zawsze wydawała mi się najmniej zła. No i trochę mi przypominała Pinkie.

obeejrzałem właśnie odc z equestria gerls i dezlinks dalej śpiewaj lecz z pley beku i nie kłamią oprucz tego że śpiewają z play beku a tak to jest wielle innych napewno odc na kturych są jeszcze dezzlinks