Skocz do zawartości

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Imię: Mary Shieldheart

Córka Vannesy Shieldheart i Marka Shieldheart. Rodzina zamieszkująca Acheron. Aktualnie mieszka w Canterlot.
- Paladynka w zakonie Paladynów Harmonii od roku 1002 Ery Alicornów.
- Talent: Manifestacja bariery o różowej barwie. Atak na nią może spowodować u przeciwnika zauroczenie w klaczce.
- Niebieski kolor magii.

 

Wygląd: Maść cielista, opadająca na oczy niebieska grzywa z jasno zielonymi paskami, oczy ciemno niebieskie.

Spoiler

vector_smiling_mary_shieldheart_by_barrf

Cutie Mark: Biała tarcza którą słabo widać na tle futra z czerwonym sercem po środku, samo obramowanie serca.

Spoiler

cm_shieldheart_by_barrfind-d91wtij.png

Historia:

Spoiler

Urodzona w 979 rok Ery Alicornów w Acheronie, stolicy kraju położonej nad Celestial Sea. Jej rodzice poznali się w typowej Equestriańskiej herbaciarni w Canterlot, jej ojciec rodzony Acherończyk i matka z pochodzenia Equestrianka. Zakochani wyjechali do Acheronu i tam zamieszkali. Córeczka mogła wychować się w spokojnym i cichym mieście. Acheron było krajem i stolicą imperium oraz głównym portem otwartym na Celestial Sea. Statki z wielu nadmorskich krajów przypływały tutaj, tak wycieczkowe jak i handlowe. Mary naprawdę lubiła całymi dniami w nie się wpatrywać. I kucyki oraz inne rasy schodzące na ląd.

 

Doprowadzała czasem swoich rodziców do szału. Wymykając się do portu aby pozaczepiać przyjezdnych. Na szczęście nie było to w pełni złe, bo nie była sama gdy cała reszta źrebaków równie ciekawskich biegała tu i tam. Strażnicy Imperialni również mieli bezustanne baczenie na to co się działo w mieście. Mała i wesolutka spędzała dnie na tym jak i na czytaniu o legendach innych krajów. Wielka Biblioteka Narodowa z białego marmuru chowała w sobie przepastne tomiska o wszystkim, na czym tylko udało się bibliotekarzom położyć kopyta. To z latami dorastania tylko wzmacniało chęć w niej do podróżowania.

 

Przeszła studia w Akademii Magyi Stosowanej. Jej najważniejszymi kierunkami były szkoły magii defensywnej z odrobiną magii leczącej. Łyknęła odrobinę alchemii i studium z Języka Magii Starożytnej. Co było chyba najtrudniejsze ze wszystkiego. W międzyczasie również brała nauki walki i obrony nie magicznej. Co również sprawiało jej wielkie problemy. Nie potrafiła się zdobyć do krzywdzenia innych. Dlatego jej główną bronią było berło.

 

W 1002 roku wyjechała do Equestrii. Zamieszkała w Canterlot i w sumie zastanawiała się co robić. Mogła dołączyć do jakiejś tamtejszej gildii i podróżować. Mogła też zostać w Acheronie i z tamtą rozpocząć swoje pełne przygód życie. Była to impulsywna decyzja, chciała zobaczyć rodzinne strony jej matki. Wtedy właśnie usłyszała o zakonie który walczył w imieniu Harmonii. Zaciekawiło ją to i postanowiła sprawdzić na własne oczy. Miała tam wszystko czego pragnęła. Przygody i wcale nie musiała krzywdzić innych jeśli tego nie chciała. Tak została w zakonie na stałe. Otrzymała na wyposażenie jak każdy członek pancerz zakonu, mieszanka Srebra i stali oraz właśnie wyjątkowe dla niej berło. Znak rozpoznawczy jej akurat, specjalna rączka do trzymania w pyszczku i fantazyjne zdobienia na broni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×