Skocz do zawartości

Mroczna Strona: Remake [NZ][Dark][Gore][Adventure]


Foley

Recommended Posts

Pięć lat temu, dwudziestego szóstego kwietnia 2013 roku, Foley rozpoczął publikację swojego... któregoś już z kolei fanfika... ale pierwszego, który miał być czymś dłuższym i bardziej przemyślanym niż "a je:yay:nę sobie fanfika!". Mimo całkiem średniego pomysłu, wykonanie okazało się być na poziomie niewiele wyższym niż podłoga, ale samo pisanie sprawiło mi frajdę oraz dało nieco cennego doświadczenia. Teraz, po równiutko pięciu latach, przyszła pora na zrobienie tego lepiej. Bo gorzej się już chyba nie da... :rdblink: Początkowo chciałem uczcić tę rocznicę tylko jakimś drobnym spinnoffem, ale ostatecznie stwierdziłem, że lepiej pójść na całość. Najwyżej się nie uda, who cares?:dunno:

 

Jeśli trafi tu ktoś, kto pamięta jeszcze oryginał (wątpię) i kojarzy, co tam się działo :crazytwi: , to z tego miejsca uspokajam. Chociaż ogólny koncept pozostał ten sam, to cały pomysł znacznie przebudowałem, wywaliłem wszystko, co tylko mogło zajeżdżać rakiem, fandomem łupanym czy syndromem początkującego pisarza, uzupełniając te braki znacznie bardziej... przyswajalnymi dla czytelnika wątkami. Także powinno być lepiej, spodziewajcie się też paru naprawdę sporych zmian względem wersji pierwotnej.

 

Akcja, tam samo jak w oryginalnym fanfiku, toczy się między sezonem trzecim a czwartym. W roli głównej Twilicorn.

 

Prolog

Rozdział 1

 

Nie zachęcam ani do czytania, ani do komentowania - będziecie mieli ochotę, to sami to zrobicie.

Oryginał sprzed pięciu lat znaleźć możecie tutaj.

Edytowano przez Foley
  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem zainteresowany. Nie czytałem oryginału, więc tutaj dużo powiedzieć nie mogę, ale mając doświadczenie z Wieczną Wojną Kredkego (fanfikiem pisanym w wyjątkowo długim okresie czasu) mogłem zauważyć, że rzeczywiście, z roku na rok styl i jakość bardzo się polepszyły. Jestem ciekawy czy tutaj też tak będzie. Mam więc pytanie: czy poszczególne rozdziały tutaj są odpowiednikami tych z oryginału? Gdyby tak było, spróbowałbym zrobić i nową wersję i oryginał by sprawdzić jak poszła twoja ewolucja jako pisarza.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Verlax napisał:

Mam więc pytanie: czy poszczególne rozdziały tutaj są odpowiednikami tych z oryginału?

Nie, fabuła została dosyć mocno przebudowana. Jedynie prolog można powiedzieć, że faktycznie jest odpowiednikiem oryginalnego prologu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooooo... Widzę, że szalejemy sobie, co? :) Nie powiem, jest to dość zaskakująca (mnie) decyzja, przecież "Mroczna Strona" jest naprawdę spoko. "Starą" wersję oczywiście wciąż pamiętam i wspominam ciepło, bo choć ma już 5 lat, ja się za "Mroczną Stronę" wziąłem dopiero (czekajcie, sprawdzę datę wyświetlenia w historii Google Docs)... dokładnie 4 października 2016 r., czyli nie aż tak dawno. Skoro fabuła została/zostanie mocno przebudowana, to... najpierw znów przeczytam "seniora", aby go następnie lepiej porównać z "jurorem". Oczywiście będę trzymał rękę na pulsie, aby nie ominąć momentu, w którym całość zostanie ukończona. Wtedy też napiszę "właściwy" komentarz. Pozdrawiam serdecznie. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem zaciekawiony. Z niecierpliwością czekam na dalszą część remake. 

 

6 godzin temu, Foley napisał:

Mimo całkiem średniego pomysłu, wykonanie okazało się być na poziomie niewiele wyższym niż podłoga

Eeee tam. Ważne że jest wojna, krew i mrok. To wystarczy by mnie przyciągnąć.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...