Skocz do zawartości

Nasze muzyczne kolekcje


Polineks

Recommended Posts

mlp_fim___octavia_singing_by_joakaha-d9ho4qx.jpg

Joakaha

 

W tym temacie mozecie podzielić swoimi muzycznymi kolekcjami.

Płyty czy kasety? Stare instrumenty muzyczne? Radia, gramofony czy akordeony (ta, wiem że to też instrument)? 
Nie ma sprawy! Dyskutujcie do woli!

Opowiedzcie co nieco o nich. Co kolekcjonujecie? Od kiedy? Dlaczego? Ile już macie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja, jak wprowadziłem się do mieszkania uzyskanego na drodze przydziału (wiecie co mam na myślę więc nie będę rozwijał tego wątku) w piwnicy znalazłem syntezator wraz z prowizorycznym (żeby nie powiedzieć stworzonym przez poprzedniego mieszkańca kablem ze skrzynką ( prawdopodobnie wzmacniaczem)*  ów sprzęt muzyczny. Do dziś nadal tam on jest a pisze to tym z uwagi na wspomniany syntezator.

 

*Pewnie jest to wzmacniacz stworzony z uwagi na zagubienie., spalenie, bądź kradzież (mało prawdopodobne) poprzedniego ale nie jestem pewny. 

 

Mogę zrobić zdjęcia nawet tego syntezatora i ,,wzmacniacza'' oraz pokazać go  na forum, ale raczej nikt nie byłby raczej tym zainteresowany. Co najwyżej mógłby wyjaśnić kwestię, czy ta skrzynka może być prowizorycznym wzmacniaczem do syntezatora. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 01:19, Król Etirenus napisał:

Mogę zrobić zdjęcia nawet tego syntezatora i ,,wzmacniacza'' oraz pokazać go  na forum, ale raczej nikt nie byłby raczej tym zainteresowany.

A ja bym chętnie zerknął... Takie coś to teraz skarb. Nawet dla ciekawości.

A co do kolekcji... troszkę tego jest, ale może kiedyś pokażę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od niedawna zbieram winyle, nie mam ich zbyt dużo, około 20.

Posiadam też kilka instrumentów: akordeon, didgeridoo, złamaną gitarę, pojedyncze kawałki zestawu perkusyjnego, kastaniety, skrzypce (XIXwiek), struny do gitary basowej i akustycznej. Dodatkowo dwa gramofony, patefon, walkman Unisef, współczesne radio Phillips, dwa kaseciaki.

Mam spory zbiór płyt CD różnych zespołów oraz małe pudełko z kasetami.

Upolowałam kiedyś bardzo interesujący metalowy stojak na 20 płyt w kształcie saksofonu.

 

Mój brat zbiera stare radia Unitra, Diora i ma już ich całkiem sporo. Ostatnio upolował Marconiphone z lat 40. 

 

Dużo tego jest, niestety zdjęć nie wstawię, przynajmniej nie teraz. Właśnie się przeprowadzam i cały ten chłam zabieram niewielkimi porcjami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...