Jump to content

Teenager (Nowa Wersja) [NZ] [adventure] [slice of Life] [romans] [violence]


Recommended Posts

<W końcu dopadłem komputer i mogę zrobić normalny opis>

Moi drodzy. Zapewne kuce starszej daty pamiętają fanfika pod tytułem "Teenager" Moje pierwsze podejście do literatury jakiejkolwiek.

Lata mijają a po kilku konsultacjach i dozie nostalgii postanowiłem tchnąć w to nowe życie i przepisać go, lecz tym razem w formie bardziej rozbudowanej, przystępnej dla Nie-Wattpadowego odbiorcy.

Starych kucy mogę zapewnić, że FF fabularnie nie odbiegnie od tego co było lata temu.

Natomiast nowych czytelników mogę zapewnić że oto ów historia człowieka w Equestrii jest "delikatnie" inna niż to co jest zazwyczaj prezentowane w tej dziedzinie.

 

Jeśli chodzi o rozdziały. Nie potrafię ocenić z jaką częstotliwością będzie się to pojawiać, teoretycznie mam gotowych czternaście rozdziałów na około trzydzieści (Podczas rozpisywania fabuły materiału wyszło mi abstrakcyjnie dużo, ale w sumie to kto mi zabroni? :P) Z tym że jak to przy takich tworach bywa, pierwsze rozdziały odbiegały jakością od kolejnych, były bardziej toporne, więc skupiłem się na ich poprawie + mieszkam teraz w Holandii bez dostępu do normalnego sprzętu - praca na telefonie boli i całe procesy mocno spowolniły. Jednak jeśli już wyjdę z tego Limbo, to rozdział na tydzień powinien być satysfakcjonujący, dla czytelników.

 

Oczywiście komentarze jak najbardziej mile widziane, bo mając feedback jakoś człek się bardziej nakręca na pracę.

 

Powodzenia i Miłej lektury.

Spis Treści (soon)

<Akt I>

Rozdział I. Cz.I - Pojawienie się Gai

Rozdział I. Cz.II - Pojawienie się Gai

Rozdział II - Mokry Trup

Rozdział III cz.I - Pół-Realna Gaja

Rozdział III cz.II - Spotkanie z Księżniczkami

Rozdział IV. - Po drugiej stronie ostrza

Rozdział V - List

Rozdział VI Cz.I - Zaklęty Czas

Edited by Trahall
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem czy to przez sentyment do pierwszej wersji, czy może coś innego, ale wydaje mi się, że te dwie części są rozciągniętą wersją oryginalnego rozdziału pod tym samym tytułem.

Nową wersję czyta się bardzo przyjemnie, chociaż autor mógłby przyłożyć się nieco bardziej do estetyki tekstu i nie piszę tego, aby go obrazić, ale żeby zwrócić uwagę na to, że historia to jedno, a jej przedstawienie to zupełnie co innego. Mam tu głównie na myśli, że różne fragmenty są wyrównywane w różne strony, niepotrzebne zmiany czcionki (pochylenia mogą zostać, ale bardziej tylko w listach albo przemyśleniach bohaterów).Mimo ładnych kilku lat zarówno w starej jak i nowej wersji pojawia się ten sam rażący błąd. Mianowicie dialogi jako wyliczenia.

Życzę miłej lektury.

Link to comment
Share on other sites

Ach, nie spodziewałem się, że kiedyś jeszcze ujrzę Teenagera. Jeden z pierwszych fików jakie przeczytałem, więc wracam do niego z ogromnym sentymentem. Nową wersję czyta się bardzo przyjemnie i mam nadzieję, że nie tylko dotrwasz z pisaniem do momentu, w którym byłeś ostatnio, ale (tym razem) aż do samego zakończenia. Tak czy inaczej wiedz, że masz już co najmniej jednego wiernego czytelnika, który czeka na więcej :D.

Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja.

Dnia 15.08.2018 o 01:21, Crystal Arrow napisał:

.Mimo ładnych kilku lat zarówno w starej jak i nowej wersji pojawia się ten sam rażący błąd. Mianowicie dialogi jako wyliczenia.

Troszeczkę nie rozumiem o co ci chodzi, bo dialog od myślnika wydaje mi się normalnym zabiegiem stylistycznym wykorzystywanym w Polskiej literaturze.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to, że używasz do robienia dialogów opcji "wyliczenia" przez co cały akapit jest przesunięty i wygląda raczej średnio. W obu częściach zasugerowałem jak to mogłoby wyglądać. Jednak nie jestem tu, żeby się kłócić i jeżeli uważasz, że się mylę, to to uszanuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Aktu...jednak nie, szybkie pytanie.

Cześć z tej strony Trahall, otóż w końcu po dwóch miesiącach zyskałem laptopa na którym mogę pracować i zacząłem stukać kolejne rozdziały. I mam już dwa rozdziały gotowe ( wiliczając że jeden jest dwóczęsciowy - tak tyle wyszło materiału) ale poprawianie tekstu, justowanie go i tak dalej, zajmie mi czas a tego mi się po prostu nie chce robić.

Stąd pytanie do was, czy ktoś chciałby mieć wcześniejszy wgląd na przeczytanie i oznaczenie błędów, czy wstawić to publicznie, pozwalając na to by audytorium oceniło i masowo poprawiło, czy mam się wstrzymać z udostępnieniem i samemu ogarnąć te błędy (ew coś dopisać i modyfikować bo tym się to zazwyczaj kończy).

Zdanie pozostawiam opini publicznej.

Link to comment
Share on other sites

W moim uznaniu lepiej będzie jeżeli ktoś ci pomoże, publikowanie i proszenie społeczności o korekty nie działa dobrze na potencjalnych czytelników.

Chętnie rzuciłbym okiem, ale sam piszę fica i kiepsko stoje z czasem. Możesz podesłać na pw, może znajdę chwilę, chociaż nie gwarantuję, że wyłapie wszystko. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tęskniliście? Ja troszkę. Aktualizacja

Mam nieco materiału i kwestia jest tylko jego poprawy by go wrzucić. Jeśli jakaś duszyczka chciałaby poświęcić na to nieco czasu, nie obrażę się. Nawet nie wiecie jak nie chce mi się wracać do wcześniejszych rozdziałów 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...