Skocz do zawartości

Pegasus Device: Reckoning [ENG] [NZ] [Dark] [Violence] [Gore] [Alternate Universe]


Recommended Posts

Od razu zaznaczam, że piszę to z własnej woli; po prostu uważam, że fanfik, jak również jego autor zasługują na uwagę.

 

Niecałą godzinę temu AuroraDawn opublikował prolog oraz pierwszy rozdział kontynuacji cudownego Pegasus Device, dodając do tytułu Reckoning (Rozliczenie). Mając wcześniejszy dostęp, zdążyłem już przeczytać drugi rozdział i muszę powiedzieć, że pomimo pewnej zmiany w stylu akcja wciąż jest naprawdę intrygująca. Co prawda, gore jest w tym fanfiku raczej niewyraziste (przynajmniej na początku), ale na Fimfiction jest oznaczony jako M, więc uznałem, że powinien się znaleźć w tym poddziale.

 

Sequel przenosi nas o osiemnaście lat do przodu po wydarzeniach z Pegasus Device i o szesnaście lat po jego bonusowym rozdziale (który został przeniesiony tutaj i robi za prolog) i rozpoczyna się od sceny, w której Cloud Cover, teraz już poważana dziennikarka, szuka w publicznych dokumentach jakichkolwiek dowodów na to, że Korporacja wciąż jakimś sposobem wykorzystuje "porażki" do celów swoich i miasta Cloudsdale. Kluczową rolę odgrywa tytułowe Rozliczenie i gdy razem z Cloud dowiemy się, czym tak naprawdę jest i jaki może mieć związek z odkrytymi przez dziennikarkę niepokojącymi poszlakami, momentalnie uświadamiamy sobie, że Korporacja z całą pewnością coś knuje. Coś znacznie mroczniejszego niż cokolwiek, co zrobiła w przeszłości...

 

Gorąco polecam!

 

https://www.fimfiction.net/story/483427/pegasus-device-reckoning

 

PS. Jestem już od kilku dni w trakcie pracy nad tłumaczeniem. Prolog i pierwszy rozdział powinny być gotowe jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Edytowano przez Sapphire Scroll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...