Jump to content

Opiumowe Dziewczeta i Kult Sombry [NZ] [Crossover] [Violence] [Action] [Adventure] [+18] [S.T.A.L.K.E.R.] [EqG]


Recommended Posts

49149085_opiumowe_dziewczeta_3fgcvhbnmJESZCZEMNIEJSZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.thumb.png.27858828c71a4147dc22a0af595b1853.png

 

Opiumowe Dziewczęta i Kult Sombry

 

Minęło wiele stuleci, odkąd Zebrica ponownie otwarła się na świat zewnętrzny. Zbuntowany Władca Śmierci wygnał Kult Zargo z wybrzeży kontynentu i nawiązał kontakty z Equestrią, do której zaczęło przypływać wiele egzotycznych stworzeń. Wraz z nimi, zza oceanu, przekradło się nieznane kucykom niebezpieczeństwo. W erze panowania Księżniczki Twilight, to krew będzie najcenniejszą walutą; krew Starlight Glimmer oraz jej córki. Tylko dzięki niej kultyści mogą przyzwać z zaświatów króla Sombrę i osadzić go na swoim tronie, aby mógł im przewodzić. Po dwudziestu trzech latach, dawny tyran Kryształowego Imperium otrzyma kolejną szansę, jednak będzie czymś innym niż przed laty.

 

Władczyni Equestrii postanawia ukryć dwie klacze w Canterlot High, w domu pani pułkownik Fluttershy mieszkającej z nieusłuchaną córką. Nie wiedzą o tym, że Sombra już na nie czeka. Zmagania z dużo silniejszym wrogiem nie będą odmierzać sekundy, lecz szumiąca w żyłach krew.

 

***

 

Witam wszystkich serdecznie!

 

W ten oto sposób rozpoczyna się opowieść, która, jak mniemam, potrwa trochę czasu. Jest to projekt, który kiełkował w mojej głowie od dłuższego czasu, no i oczywiście zmieniał się na przestrzeni miesięcy. Początkowo miało to być coś zupełnie innego...  Ale do rzeczy. Niniejszy fanfik jest czymś w rodzaju spin offa do innego dzieła o tytule S.T.A.L.K.E.R. Equestria Girls "Spełniacz Życzeń", jednakże jego powiązania z tą historią są niewielkie, tak więc znajomość Stalkera NIE JEST WYMAGANA, choć może pomóc w niektórych wątkach. W "Opiumowych Dziewczętach" fabuła skupia się na nowym pokoleniu, nowych czasach (trochę ponad to, co było w ostatnim odcinku MLP) oraz na Zebrice (już na późniejszym etapie fanfika). Klimat nie jest tak ciężki jak w Stalkerze, właściwie to momentami jest nieco randomowy. Ogólnie ta opowieści przeplata momenty ciężkie z weselszymi, ale wydźwięk historii nie jest w mojej opinii drastyczny. 

 

Tag +18 jest tu nie bez powodu. Pomimo tego, że nie będzie żadnych treści z zakresu pornografii czy gore'u, to będą się zdarzać momenty niezalecane dla młodszego odbiorcy. Przyznam, że to dziełko miejscami zalatuje erotyką, jednak nie wykroczy to poza granice wcześniej publikowanego Stalkera.

 

Fanfik zawiera również język stworzony specjalnie na potrzeby występującej w nim rasy; białych podmieńców. Po ukończeniu fika, udostępnię dokument, gdzie będzie opisana gramatyka oraz słownik.

 

Planuję również udostępniać jeden rozdział tygodniowo, w każdy piątek, zaczynając od teraz. Ciekawe, czy mi się to uda... (śmiech politowania :ming:).

 

Chcę również mocno podziękować moim korektorom; @Sun oraz @RedMad za pomoc!

 

Okładka autorstwa Magfen. Logo wykonała @Stormy Mood. Wam również bardzo dziękuję!

 

Oto lista rozdziałów;

 

 

Odcinek 0 – Przerwana Ceremonia (16.07.2021)

Odcinek 1 – Zaciskające się szpony (23.07.2021)

Odcinek 2 – Dziwne Miejsce (30.07.2021)

Odcinek 3 – Nocny Przybysz (06.08.2021)

Odcinek 4 – Promil Mocy Sombry (13.08.2021)

Odcinek 5 – Pierwsze Starcie z Sombrą (20.08.2021)

Odcinek 6 – Przykre Konsekwencje (29.08.2021)

Odcinek 7 – Droga do Equestrii (03.09.2021)

Odcinek 8 – Sombra-Pijawka (10.09.2021)

Odcinek 9 – Siła Białych Podmieńców (17.09.2021)

Odcinek 10 – Starcie na oddziale pediatrii (24.09.2021)

Odcinek 11 – Remis (01.10.2021)

Odcinek 12 – Młyn Prypeci (08.10.2021)

Odcinek 13 – Sojusz zespolony nienawiścią (15.10.2021)

Odcinek 14 – Słońce (22.10.2021)

Odcinek 15 – Instytut (27.02.2023)

Odcinek 16 – Bordowa cesarzowa (27.02.2023)

Odcinek 17 – Wino w świetle Księżyca (15.04.2023)

Odcinek 18 – Spisek księżniczek (12.05.2023)

Odcinek 19 – Skrzydła zarazy (06.09.2023)

Odcinek 20 – Pająki niższe i wyższe (13.09.2023)

Odcinek 21 – Powrót do roju (27.09.2023)

 

 

 

 

Zapraszam oczywiście do czytania i dzielenia się swoimi wrażeniami oraz uwagami w komentarzach poniżej. 

 

Pozdrawiam!

 

Edited by Grento YTP
 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Trochę późno, ale zawsze! Kolejny rozdział i kolejne dramy z młodymi niewiastami. Ach, no i Sombra powoli wychodzi z cienia. Nie można marzyć o niczym lepszym.

 

Odcinek 4 - Promil Mocy Sombry; https://docs.google.com/document/d/1nrbJMnJU2slQA0OdKYbWUt4YODVfTJPLns9by3pXHuo/edit

 

Zapraszam do czytania i pozdrawiam!

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

O rety, nie wierzę, że to wciąż się ukazuje! Nie no, żartuję. Jak już raz coś zacząłem, to już skończę; choćbym miał przypłacić to moją klawiaturą. No okej, w takim razie podsyłam Wam kolejny rozdział, oto on:

 

Rozdział 9 "Siła Białych Podmieńców": https://docs.google.com/document/d/1VwC-dc1i-27K6bh_PlY6ewjORtNFnrRe1KHphhh3f8o/edit

 

Życzę miłego dnia wszystkim tym, którzy czytają (czyli praktycznie nikomu), ale również wszystkim tym, którzy nie czytają (co stanowi jakieś 99,99999999999999999999999999999999999999999999999% populacji, no bo wiecie ja to czytam i mistrz Sun również, ale on jest korektorem).

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Hej, witam serdecznie. Nie przedłużając, mam dla Was rozdział 11... oraz rozdział 10, który można powiedzieć, że się "zgubił". Był dostępny już tydzień temu, ale nie napisałem nawet posta o tym, że już można czytać. Miałem wtedy trochę na głowie i postanowiłem poczekać na za tydzień. Ale wciąż zaliczam sobie, że się wrobiłem z rozdziałem w terminie. Potwierdza to fakt, że niektóre osoby komentowały dokument już tydzień temu. (jakby co, to link był pod koniec poprzedniego rozdziału).

 

Rozdział 11 "Remis: https://docs.google.com/document/d/1Q5Axv17OzDC4IUwIu50bwzuhKdXklrRXJZu93s8avS4/edit

 

Rozdział 10: "Starcie na oddziele pediatrii": https://docs.google.com/document/d/1irmwpjvXVOtZxl4Ktw7h-YZWArYFEHKSV2hDcfrfy5k/edit

 

Zapraszam do czytania i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie i bardzo cieszy mnie fakt, że udalo mi się ogarnąć i zdążyć z rozdziałem! A oto on:

 

Rozdział 12 "Młyn Prypeci" : https://docs.google.com/document/d/173GZ7Iu7HsHWK_QU82U8wdabOuwTfnBdnpLNXJVEHUw/edit

 

Zapraszam do czytania i komentowania!

 

Pozdrawiam!

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kolejny rozdział... Za tydzień najpewniej podam dodatkową informację, jeśli to, co przewiduję, jednak się wydarzy.  A póki co... trzymajcie rodział!

 

Rozdział 14 "Słońce": https://docs.google.com/document/d/1xkAwz3BbkBJid7prt6EljMBm_B4Mpwy0mjqwZ6go3Ac/edit

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam i mam raczej złą wiadomość. Otóż wstrzymuję tego fika do odwołania. Nie wiem, kiedy wrzucę kolejny rozdział, być może za tydzień, być może nigdy. W każdym razie jeśli komuś bardziej zależy na tej historii, to niech uzbroi się w cierpliwość, natomiast jeśli ktoś czytał ot tak, to proponuję zapomnieć o fiku.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Tyle rozdziałów, a jeszcze żadnego komentarza. Cóż, sam też powinienem był to dawno skomentować, ale na swoją obronę powiem, że zostawiałem pewne sugestie i opinie w dokumencie. Tak czy inaczej, pora by zostawić duży komentarz tu. 

Opiumowe dziewczyny to ciekawy fik. Jego akcja rozgrywa się po wydarzeniach, które Grento zaprezentował w swoim Stalkerze. Wydaje mi się, że nie trzeba znać tamtego fika by czerpać przyjemność z tego, ale moim zdaniem warto. Zwłaszcza, że Stalker to dobry fik. Tak czy inaczej, dziewczyny rozgrywają się po wydarzeniach ze stalkera, a ich akcja obraca się wokół wątku kultu Zargo, który, jeśli dobrze pamiętam, usiłuje przywrócić Sombrę do życia. W związku z tym, ze kult stanowi zagrożenie miedzy innymi dla Luster Dawn i Starlight, zostają one wysłane do ziemskiej Fluttershy, by tam się ukryć u niej w domu. Z tym, ze Fluttershy jest byłym stalkerem i pracownikiem instytutu naukowego, oraz ma córkę, która pakuje się w kłopoty.

Spoiler

Ale mi niespodzianka

I pewnie byłby to komediowy Slice of life o dwóch nastolatkach (z których jedna jest koniem)

Spoiler

a druga to Luster ;)

ale zło przenika i do tego świata, pod postacią zarówno kultystów, jak i samego Sombry

Spoiler

I tu będę chwalił pomysł Sombry pod postacią bezcielesnego bytu, który może opętywać słabe umysły, by władać ich nosicielami jak władca marionetek. Pasuje to bardzo klimatycznie, a przy tym robi z niego groźnego przeciwnika, którego jednak da się pokonać. Dobrze zbalansowana postać, której działania obserwuje się bardzo przyjemnie

Dalej, fabuła toczy się klasycznie, odfajkowujac kolejne punkty z listy. takie jak konflikt z rodziną, zakulisowe działania kilku stronnictw w equestrii, nieoczekiwani sojusznicy i walki ze złem i tak dalej. Ale muszę przyznać, że robi to naprawdę dobrze. W zasadzie, ani przez moment się nie nudziłem. Nawet w spokojniejszych momentach było ciekawie. 

Całość jest opisana lekkim i przyjemnym językiem, oraz okazjonalnymi żartami. Głównie chyba wynikającymi z relacji między postaciami. Nie każdemu się mogą spodobać, ale moim zdaniem są całkiem zabawne. Nawet (a może i zwłaszcza) te, dotyczące białego podmieńca i jego pociągu do damskiej bielizny. 

 

A skoro o białym podmieńcu mowa, to przejdę do postaci i od niego zacznę. Sama jego idea, tajemnicza rasa, dziwny język, specjalna moc zmiany w wodę i zdolności, czynią z niego bardzo sympatyczną postać. Zwłaszcza, ze mimo swych mocy, nie jest on niepokonany. Nawet wprost przeciwnie, ma ograniczone możliwości. 

Spoiler

Zastanawiam się w sumie, jak go można zabić, albo unieszkodliwić. Może zaatakować mąką ziemniaczaną, albo żelatyną, jak przybierze wodną formę?

Z drugiej strony, jego zdolności sprawiają, że Flowercoy (córka Fluttershy), musi podejsć do problemów od zupełnie innej, kreatywnej strony. 

Dalej, z ciekawych postaci niekanonicznych jest jeszcze oczywiscie główna bohaterka. Wysportowana, buntownicza i pyskata nastolatka, która nieszczególnie chce sie uczyć, a do tego popada w konflikt z matką. Naprawdę nie wygląda na nic specjalnego i wyróżniającego się, ale nie musi. Moim zdaniem, dobrze się sprawdza taka jaka jest. Poza tym, ona popełnia kilka błędów i działa w kilku miejscach dostatecznie nielogicznie i impulsywnie, by być bardziej ,,prawdziwa". 

Pozostałe postacie niekanoniczne (razem z Luster), tez dają radę. Może nie są wybitne, ale nie są kulą u nogi i zapychaczem. Co więcej, nie pojawiają się też bez przyczyny. Jak już są, to po coś. 

 

Postacie kanoniczne są opisane, moim zdaniem, konsekwentnie. Ich decyzje, działania i wypowiedzi nie odbiegają, moim zdaniem, od tego, jak powinny sie zachowywać w obliczu nieco mniej cukierkowego problemu niż Tirek, ssący magię niczym odkurzacz z teletubisiów.  Do tego napisane są tak, ze nie odbiegają jakością od postaci niekanonicznych. 

 

A czy fanfik ma jakieś wady? W zasadzie, nie ma dużych wad. To po prostu dobry (choć nie wybitny fanfik), który przyjemnie się czyta. W sam raz na odstresowanie się i spokój. Można by się poczepiać, że w kilku miejscach jest za mało rozbudowany (jeszcze) i nieco sztampowy, ale jakoś mi to nie przeszkadzało podczas lektury. 

 

Ogólnie, polecam tym, którym spodobał się stalker, oraz tym, którzy mają ochotę na lekki, miejscami zabawny fik, majacy jednocześnie ciekawą intrygę i sporo dobrych pomysłów. Może to nie jest top of the top, ale czyta się bardzo przyjemnie. Czekam na więcej, bo coś mi mówi, że historia może jeszcze nie być w połowie. 

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 • 11 months later...
 • 1 month later...
 • 4 weeks later...
 • 3 months later...
 • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...