Skocz do zawartości

Tekst do wglądu dla zainteresowanych.


Król Etirenus

Recommended Posts

https://docs.google.com/document/d/1dDRV9ULR3bjnQTydftMHZ_Gq4u193Ek_8ao14ctCLoA/edit?usp=sharing

 

Udostępniam za dnia by nie było, że jestem po paru głębszych. Nie musicie w to wierzyć (nie mam młotka nad waszymi głowami). To co napisane nie musi być prawdą. Nie trzeba zaawansowanych naukowych podręczników. To jest potencjalna cena za niedokończone utwory (dziwne oznaczenia). Trochę dystansowanie się (i czasami dziwne wypowiedzi).

 

Wypracowanie nie jest fabularne stąd nie zawiera tagów. Tu trzeba elementarnie znać podział na rodzaje i gatunki literacie z lekcji języka polskiego.

Sam przyznam się do błędu, jeśli moje przypuszczenia nie są prawdziwe. Do tego czasu (niekoniecznie wy) ktoś zewnątrz musi zaprzeczyć lub potwierdzić te przypuszczenia (w ramach domniemania). Forum nic nie traci z tego powodu.

 

Na tym polu działam cały czas od czasu do czasu pisząc teksty fabularne, które (jak wspomniałem z tego też powodu nie są dokańczane). 

Udostępniam to w ramach urodzin, ale czy uwierzycie. Nie mam na to wpływu. Musicie sami wytężyć trochę głowę i skojarzyć pewne elementy, by zobaczyć pewne prawidłowości (mechanizmy) o jakich tu mowa.

 

Nie zależnie co z tego wyniknie będę udział się w fandomie. To po pierwsze. Po drugie poczuję ulgę, że umieszczenie analizy sprawi, że będzie mi trochę lżej pisać utwory fabularne.

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Nie musicie tego analizować po za błędami składnią stylistyką. Ale jeżeli już chcecie to coś wam jeszcze powiem. Powołam się np na Kruchość Obsydianu. (bardzo dobry tekst. No właśnie tekst. Otóż:

 

Nie więcej 95% zawartości tekstu to postacie i (cześć elementów fabularnych, budynki stolica alicornów) literackie. One nie mogą być w komiksie (czyli musiała być zastosowana transformacja gatunkowa Komiksu) niezależnie od relacji (charakter fanowski, czy autorski) i tego czy jest to przekształcenie pojedynczego utworu. To transformacja jest tutaj istotna (działa w tle). Nawet w fanowskim utworze nie możliwa by była interakcja postaci i fabuły literackiej z postaciami i fabułą mangową (komiksową - a taką stanowi główne miejsce akcji , czyli Equestria (fabuła komiksu), nawet jeżeli jest to przekształcenie jednego komiksu

W tym przypadku pojęcie fandomu franczyzy (relacja utwór autor nie ma znaczenia z uwagi na uniwersalność transformacji gatunkowej).

 

Jak by ktoś z administracji miał problem z tekstem (nie może go przeczytać to dam pozwolenie, ale nie musicie tego analizować  jak filolodzy i prawnicy.

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak tagów obowiązkowych. Tekstów niefabularnych też one dotyczą i obowiązują.

2. Brak dostępu.

3. Nawet nie jestem w stanie zweryfikować czy tekst jest kucykowy.

 

Czas na poprawę wynosi 2 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2024 o 07:22, Vulture napisał:

Podbijam... @Dolar84Wiem, że to nie fik, więc zgadzam się, że tagów raczej nie musi być, ale dostępu niema. Taguje moda, bo po prostu zgłaszam fakt :)

Tagi muszą być. Piszę, żeby nie było niejasności w tym względzie. Tytuł też. O dostępie już nawet nie wspominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Trochę się dziwię, że administracja nie ma dostępu do tekstu. Nie jest to tekst prywatny. Ale mniejsze z tym. Jest to pewnie jakiś błąd techniczny. Ale co do tekstu. Proszę nie analizujcie powierzchownie jeśli też chcecie analizować tego pod fandom (standardowy sposób). Jest to niebezpieczne przy tekście pojedynczym opartym na komiksie (niekoniecznie MLP/EQG) jeśli się posługuje ujętymi regułkami schematami itp. Ja potrzebowałem 23 lata, a nie pięć dni góra miesiąc rok. A pojedyncze takie teksty nie są miarodajne (przez co są złudne i bardzo zdradliwe). Ale mniejsza z tym. Jeśli macie problem z dostaniem się do tekstu to powiedzcie gdzie bo dwie osoby mają. I powiedźcie o tagach to poprawie. To nie jest tekst fabularny.

 

PS. Udało mi się już chyba rozszerzyć dostęp, ale proszę. Ten termin jest zbyt szeroki. Nie  obejmuje tyko przekształcenia jednego komiku na jeden tekst (relacją autor fan komiks/tekst). To jest najtrudniejsze i zwodnicze. Tylko tyle mogę powiedzieć jeśli będziecie też analizować pod względem nie tylko składni błędów ortograficznych.

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...