Skocz do zawartości

Opowieści z Narnii


Kaoma

Recommended Posts

Bohaterami tej opowieści są : Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja Pevensie, z powodu wojny zmuszeni zostają wyprowadzić się na wieś. Znajdują schronienie w ogromnym i tajemniczym domu Profesora. Dzieci postanawiają zwiedzić dom i pograć w chowanego w czasie tej małej gry odnajdują Garderobę, a w niej Starą Szafę.

Link do komentarza

Nigdy nie przerabiałem tego jako lektury... dostałem kiedyś w prezencie całą serię. Przeczytałem ją stosunkowo szybko... niektóre wątki były dla mnie niezwykle irytujące. Inne zaś - świetne. Nie powiem jakie, jako, że musiałbym zespoilerować - a tym, co serię tę przeczytali i tak wiele to nie da. Choć może jednak walnę jeden, tak dla zasady...:

Jednym z głównych bohaterów którejś części z kolei jest... gadający koń.

Całość tworzy logicznie poukładany, bogaty i przynajmniej po części oryginalny świat. Dalsze części wyjaśniają nie tylko co jest dalej, lecz i to co działo się wcześniej... o. Albo i walnę drugi spoiler:

Pamiętacie latarnię z pierwszej części? Bohaterowie powieści mają szansę zobaczyć jak to Czarownica grzmotnęła nią kiedyś w łeb Aslana, który śpiewał, tworząc dzięki temu Narnię...

Zakończenie jest... zastanawiające. Polecam tę serię i radzę wytrwałości w użeraniu się z niektórymi z czworga rodzeństwa. Całość jest tego warta.

Link do komentarza

Opowieści z Narnii to jedna z moich ulubionych książek :] przeczytałem wszystkie 7 części i każda ma w sobie niesamowity urok,którego w obecnych książkach fantasy brak. Moją ulubioną częścią jest "Podroż Wędrowca do Świtu" bohaterowie przeżywają tam sporo przygód.

jeden zamienia się nawet w smoka i przez to przechodzi moralną przemianę z rozpuszczonego samoluba w szlachetnego rycerza

Polecam oczywiście każdemu przeczytać. samemu bo moje proste słowa nie oddadzą uroku jaki w tej serii jest

Link do komentarza
  • 1 month later...
  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...