Skocz do zawartości

Ja, Inkwizytor


War

Recommended Posts

Seria książek Jacka (chyba) Piekary, opowiadająca o przygodach inkwizytora (a to niespodzianka), Mordimera Madderina. To wszystko dzieje się w czasach, kiedy Jezus zstąpił z krzyża i ukarał heretyków (jak Cahuś) i swoich wrogów, po czym samotnie podbił Rzym. Wszystko jest ciekawie opisane (zwłaszcza Płomień i Krzyż tom 1) i ja np. w kilku momentach się śmiałem. Tró książka. Czytał ktoś? (ofc, że nie xD ale warto. Polecam.)

Link do komentarza

Tak, w tej książce jest Kostuch. 'Przyjemniaczek' xD Kozioł, tytuły tych książek to między innymi Młot na czarownice i Sługa boży. Reszta to Płomień i krzyż, Dotyk zła, Wieże do nieba, Bicz boży, Miecz aniołów i Łowcy dusz (nie podałem w kolejności chronologicznej bo nie pamiętam). A gdzieś w 2012 wyjdzie jeszcze Czarna śmierć :3

Link do komentarza
  • 5 months later...

Czytałem prawie wszystkie przygody pana Madderdina, byłem pod niesamowitym wrażeniem wyobraźni autora i przedstawionych przez niego dość realistycznych (w porównaniu do innych dzieł fantazy przynajmniej xD) scenerii i postaci. Generalnie zawsze jestem za postaciami w których płonie ogień honoru i prawości (Ultramarines, wy wiecie o co chodzi :D ), a styl pana Piekary czyni całe dzieło zaiste wciągającym. Polecam równie mocno jak Warmen :squee:

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Jestem po lekturze "Sługi Bożego", między innymi właśnie dzięki waszym namowom. Mega książka, świat wykreowany przez autora wciąga. Przeraża, ale wciąga i to niesamowicie, nie wspominając o stylu. Nie ma bata, zabieram się za następne części... Swoją drogą ciekawe, że czytelnik czuje sympatię do głównego bohatera, mimo, że Mordimer wcale nie jest dobrym człowiekiem. Lubię tego typu mindfuck ;>

Link do komentarza

Ja jestem po lekturze 3 części bowiem WArmen podprogowo mnie zachęcił (ah ten jego tytuł i tajemniczy avek) i powiem jedno, że wciąga niesamowicie, ale Mordimera z opowiadań jakoś nie lubię bardziej podoba mi się w serii "Ja Inkwizytor" ,a z opowiadań najbardziej przypadł mi do gustu Kostuch (aparycja może niezbyt zachęcająca, ale z charakteru zabawny i ma niezłą pamięć sam bym chciał mieć taką)

Link do komentarza
  • 1 month later...

Uwielbiam styl Piekary. To jeden z moich ulubionych pisarzy, tak samo jak seria o inkwizytorze jest jedną z moich ulubionych. Pomysł na świat niby prosty - ot, wywrócić na drugą stronę to co było w Biblii - a jednak pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, a samo wykonanie jest cholernie dobre. Brutalny świat, wciągający klimat, wszechobecny występek czyli to co miśki lubią najbardziej. :pinkie2: No i postacie, przede wszystkim postacie, które zostały - jak na mój gust - genialnie wykreowane w większości przypadków.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...