Skocz do zawartości

Pokemona, czyli moja ponyfikacja


Recommended Posts

No, nadszedł ten wiekopomny dzień.

japonye.png

Imię: Pokemona

CM: Nie ma, wciąż szuka swojego miejsca na świecie.

Wiek: 13 (ludzkich) lat

Zainteresowania: Technologia, Gwiezdne Wojny, Pokemony, MLP, Obróbka graficzna, Grimdarki, (i co tam się nawinie)

Rodzaj: Pegaz

Zawód: Szkoła :(

Charakter: Skryta, zawsze pilnuje swoich rzeczy (odkąd kiedyś ktoś jej ukradł rysunek, nad którym długo pracowała), jest wierna przyjaciołom, stara się być optymistką, ukrywa swoją osobowość przed innymi.

Symbolika wyglądu:

  • - Zakryta twarz: Ukrywanie prawdziwego "ja"akryta twarz: urywanie prawdziwego "ja"
  • - Skrzydła: Częste bujanie w obłokach
  • - Dziwne kolory: Chęć wyróżnienia się z tłumu, odbierana negatywnie


    Na co dzień wygląda tak ^, ale kiedy jest sama...

    japony2.png

    Wygląd: Fioletowy pegaz z zieloną grzywą w jasnozielone pasemka. Jej żółte oczy są jak u Derpy, również ma zeza. Stara się być optymistką, ale nie może przez to, co ją spotyka w szkole.

    Również ma swoje alter-ego, nad którym musi panować. Jeśli wyrwie się spod kontroli...

    japony3.png


    Ostatnio często się zdarzało, że Pokemona wpadała w szał. Przyczyną były wyzwiska szkolne. Raz ocknęła się z kopytem przy gardle innego kucyka. Innym razem przyłapała się na wkładaniu noża do plecaka. Jej status "Nawiedzona" narasta po tych atakach wściekłości. Potrafi się komunikować ze swoim alter-ego, kiedy trzyma je "na wodzy". Jeśli jest na skraju wytrzymałości, nie ma siły na pilnowanie alter-ego. Ona sama czuje się z tym jak opętana. Aby się uspokoić, czyta lub robi proste obróbki graficzne. Nie wie jak nazwać swoje alter-ego, więc mówi na nie po prostu "alter-ego".

    Symbolika wyglądu:

    • Zez: Różnica, która oddziela ją od innych
    • Róg: Możliwość zadania obrażeń fizycznych jak i psychicznych
    • Oczy bez źrenic: Oznaka zaślepienia wściekłością
    • Nietoperze skrzydła: Ukazują wielkość szału

    Pokemona czuje się osamotniona. Wszyscy odrzucają jej prośby o przyjaźń. A ona tylko chce być zrozumiana...

Link do komentarza

Soo...

całości tekstu przydałaby się korekta. Znalazłam trochę powtórzeń itp.

Poza tym masz u mnie mały minus za Pony Creator. Naprawdę mogłabyś się bardziej wysilić. Wziąć taką kartkę, ołówek i kredki. Trening czyni mistrza.

Wygląda na to, że Pokemona na rozdwojenie jaźni. Niezbyt oryginalne, jak na OC, w każdym razie.

Odnośnie samej symboliki wyglądu, zdaje mi się, że za dużo naczytałaś się Silent Ponyville :P Mimo to element ciekawy, jeszcze w żadnym OC nie widziałam, żeby ktoś przedstawił pełną symbolikę.

Na kolejny minus, choć nie duży, idzie tragiczność historii. Nie mówię, że takich nie lubię, ale nie udało Ci się tego uniknąć .

Tyle ode mnie. Na koniec mogę powiedzieć, że postać mi się podoba, mimo, iż widzę tu sporo rzeczy, które przy tworzeniu następnych OC wymagają zwrócenia na nie uwagi.

Enjoy.

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Ciekawa postać i ogólnie fajnie się czytało. Historia niezbyt długa, mogła być troszkę dłuższa. Jednak całość zła nie jest, miły dla oka ma wygląd, ciekawy charakter itp. A i wielki plus za imię :D.

Link do komentarza

Niezbyt oryginalne jest to że oczywiście musi mieć jakieś super moce ;/ Czy nikt już nie tworzy zwykłych kucyków ziemnych? Ale mniejsza. Postać całkiem fajna i imię też, kolory również fajne. ale za tą druga postać daje 6.5/10

P.S. Masz Howrse?

Link do komentarza
  • 2 months later...

Ja nie mam w zwyczaju dawać minusów na creatora, bo po to on jest, aby go używać. Postać wygląda ciekawie, motyw z podwójną osobowością też dobry. Mniej podobało mi się ujęcie ponyfikacji... tj. to Twoja ponyfikacja, ok, ale kucyk lubiący MLP brzmi nieco zaskakująco :) Może zatem kucyk lubiący MLH byłby ciekawsze? Nie no, czepiam się, ponyfikacja, to ponyfikacja. Jednak i tak do zainteresowań dodałbym coś związanego stricto z serialem :)

+zez.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...