Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obrazek cudownie wzruszający :) Tyle inspiracji do pisania...

 

Osobiście też skłaniam się ku motywowi z sieroctwem Scooti. Też wszystko pasuje... nawet język, w jakim zwraca się do Rainbow Dash zdradza  że ona jakby nie miała nikogo innego, kto mógłby się nią zaopiekować. Ale z drugiej strony... wszystkie pegazy w tym serialu mają niedoprecyzowane rodziny. Przypadek? Nie sądzę xD

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Jedna z ciekawszych teorii na temat rodziców Scootaloo mówi, że jej ojciec pracuje w straży Canterlotu, więc bardzo rzadko ma okazję widywać się z córką. Na temat matki sam obrazek się nie wypowiada, tłumaczy natomiast czemu wszyscy strażnicy wyglądają tak samo:

http://that1andonly.deviantart.com/art/Surprise-Scootaloo-347308063

 

Fanfik zainspirowany ilustracją opisuje zarówno matkę jak i mieszkanie Scootaloo.

Edytowano przez Xinef
Link do komentarza

Osobiście dość często przeglądałem internet w tej sprawie, jednak nie trafiłem na nic moim zdaniem godnego uwagi. Żadnych dyskusji, rozmów itp. Dla tego przy każdym nowym poście w tym temacie dowiaduję się czegoś nowego. A trzeba przyznać, że obrazek jest wzruszający. Chociaż w sieci pełno obrazków np. takich na którym Scootaloo, z kwiatami leży na grobie (swoich rodziców oczywiście), a wszystkiemu przygląda się RD. Myślę że można by napisać nowy wątek na te obrazy. Oczywiście nie wszystkie, ale te najlepsze i najbardziej chwytające za serce to czemu by nie? Więc jeśli avatarzy CMC wyrażą zgodę, to chętnie taki wątek założę.

Link do komentarza

Dobry wątek z tym wojskiem i pasuje. Jednakże czemu wtedy ani razu nie było o tym wspominki i tekstu w stylu "chciałabym być dzielna jak tatuś bla bla"... Skoro Scootaloo chce być taką chwatką jak RD, to miałaby idealny przykład u siebie w domu, o którym mogłaby dużo gadać. Z punktu widzenia edukacyjnej strony serialu, to byłoby bardzo kompatybilne z wydźwiękiem.

-Szanuj swego tatusia i bądź dumny, gdyż wykonuje trudną i niebezpieczną pracę. 

 

Może w sezonie IV nareszcie coś o tym będzie? Na ojca RD długo czekaliśmy (osobiście nie mam wątpliwości, że to on. Żaden inny kuc nie ma tęczowych włosów).

Link do komentarza
  • 1 month later...

Myślę ,że Scoot jest sierotą . Widziałem jednak kiedyś w tle kuca podobnego nieco do Scoot i to ogiera ,ale wątek o tym ,że Scoot jest sierotą i mieszka sama  w domku na drzewie bardziej mi się podoba ponieważ to mogłoby zacisnąć jej więź z Rainbow Dash. Mogłoby to sprawić ,że Rainbow zrobiłoby się naprawdę żal Scootalo i postanowiłaby że weźmie ją do siebie. No bo w sumie mogłoby tak być co? :1xkfz:

Edytowano przez fanRD
Link do komentarza

W sumie to nie wiemy, czy Scootaloo mieszka w Ponyville od zawsze, czy też się tam przeprowadziła np. z Cloudsdale.

 

Teoria z przeprowadzką ma moim zdaniem dwa silne argumenty - po pierwsze tłumaczy poniekąd jakim cudem Apple Bloom nie wiedziała o Scootaloo do momentu gdy się poznały na imprezie cute-ceañera w Cukrowym Kąciku. Chociaż wiemy, że Scootaloo była w Ponyville trochę wcześniej, bo chociażby pojawiła się w pierwszym odcinku kiedy Nightmare Moon pojawiła się w ratuszu, ale moim zdaniem znaczy to mniej więcej tyle, że Scoot mniej więcej wtedy się przeprowadziła i jeszcze nie była zapisana do szkoły w Ponyville. Gdyby bowiem była zapisana do szkoły w Ponyville, to nawet jeśli byłaby w innej klasie niż Apple Bloom to przecież poznałyby się na przerwach albo cuś.

 

Drugi argument jest taki, że Scoot jeszcze nie nauczyła się latać i wydaje mi się, że dość rozsądne jest, że rodziny pegazów, które słabiej latają albo jeszcze się tego nie nauczyły, przeprowadzają się z Cloudsdale do naziemnych miejscowości do czasu, aż ich potomstwo opanuje tą trudną sztukę. Sami wiemy jak to się skończyło w przypadku Fluttershy, której rodzice tego nie uczynili - co oczywiście może być podstawą do różnych teorii na temat rodziców Fluttershy. Czy zatem oznacza to, że rodzice Scoot przeprowadzili się bo bardzo zależało im na jej bezpieczeństwie? To tylko teoria, ale nie można jej moim zdaniem wykluczyć.

Link do komentarza

W odcinku najpierw są w pokoju Apple Bloom na farmie, potem jest domek na drzewie, domek, domek, domek... potem po piosence i utracie domku przenoszą się do czegoś co zdecydowanie wygląda na pokój Sweetie Belle (kolorystyka, serduszka itd. Scootaloo miałaby u siebie chyba coś związanego z Rainbow Dash). Przed budynkiem łowi ryby ojciec Sweetie Belle & Rarity. Zatem wszystko wskazuje, ze to dom Sweetie Belle. 

 

 

PS: SB nie mieszka z Rarcią, tylko do niej przyjeżdża, by siostra się nią opiekowała. Tyle przynajmniej wyczytałem z odcinka "Siostrzany Sojusz" ;)

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza




PS: SB nie mieszka z Rarcią, tylko do niej przyjeżdża, by siostra się nią opiekowała. Tyle przynajmniej wyczytałem z odcinku "Siostrzany Sojusz" ;)

Również tak mi się wydaje. Rarity potrzebuje spokoju, więc nie może mieszkać z kimś, szczególnie z mała klaczką.

  • +1 1
Link do komentarza
  • 5 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...