Skocz do zawartości

Marzenia czasami się spełniają... [NZ][Crossover] [Random] [Romans] [Violence]


Gość Iluzja Pie

Jak oceniacie tego FF i czy jest warty kontynuacji ?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniacie tego FF i czy jest warty kontynuacji ?

    • TAK ! Twilighticious ! Jest świetny ! 9-10
    • Tak, są małe niedociągnięcia ale świetnie się czyta 7-8
    • Możesz spróbować ! Ale zadziw nas bo jak narazie średnio 5-6
    • Nie , to tak jakby Pinkie Pie wzięła się za pisanie... 3-4
      0
    • Nie , jest okropny , wolałbym wogóle go nie czytać 1-2


Recommended Posts

Pierwszy rozdział jest bardzo ciekawy. Rozumiem gniew, zagubienie,zdziwienie, a później zdenerwowanie Jakuba. Znaleźć się w Equestri we śnie, bez słowa wytłumaczenia. Do tego bez lewego kopytka.

Zastanawiam się tylko dlaczego mane6 nie zdziwił brak cutie marka na boku Jakuba. Szybko nauczył się "chodzić" na dodatek z protezą. O czarach już nie wspomnę, bo były raczej przypadkowe.

Pozostaje nam czekać na drugi rozdział.:rd5::pinkie2: Dobra robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Gość Iluzja Pie

Rozdział Drugi już dostępny !

Mam nadzieję że się ucieszycie bo wiadomo już w kim zakochał się bohater i dodałam troszkę akcji pod koniec :D

Pozdrawiam i czekam na Wasze Komentarze !

Pamiętajcie to wszystko dla was ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie jest ciekawe i przyjemnie się je czyta. Dodałaś nową ciekawą postać Laurę. Prawdopodobnie sąsiadkę Kuby.

Niestety opisy są słabe i zbyt krótkie:

"Wszystko było jakby z bajki , domy , kucyki , drzewa , fontanna , kwiaty , zwierzęta." Trochę za mało jak na opis Ponyville. Nikt nie chciałby opisów na dwie strony A4, ale kilka zdań wystarczy.

Ciekawi mnie ten fragment:

,,Jakieś dziwne stworzenie poluje na niego i zabiło już Lucy ? To napewno musi być tylko zły sen “ Na potwierdzenie tych słów mamy ostatnią scenę rozdziału. Ale to pewnie nie o nim była mowa?

Czekam na kolejny dobry rozdział.

Zdrowych, radosnych, pogodnych świąt wielkanocnych. Pełnych łaski Bożej i miłego lepienia bałwana z okazji Śmigusa Dyngusa w Prima Aprilis. :rd5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie pochwalam ciekawy motyw z dodaniem dwóch nowych postaci bez zakochiwania się w Mane 6 . Bardzo trafny pomysł . Potwór też dodaje akcji w utworze . A tak pozatym to tylko parę błędów i widać znaczną poprawę !

Gratuluję i czekam na rozdział 3

PAN KRYTYK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Dzięki za ocenę Kochani ! :)

Prolog w szarym tle to skutek mojego niedoświadczenia i dodania go w spojlerze bo taki dostałam po prereadingu.

A wszystkie sprawy z Cerberem i Laurą wyjaśnią się w finałowym rozdziale ^_^ Nie chcę spojlerować.

P.S. Drodzy czytelnicy , rozdział 3 będzie w ciągu 3 dni ( dziś , jutro , pojutrze ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę powiedzieć... Fic się rozkręca powoli (choć jakoś tak szybko mi się zdaje) atmosfera całkiem dobra i co najważniejsze... MB :D Mniej Błędów :P jestem już ciekaw jakie niebezpieczeństwo czeka na naszych bohaterów (bo wątpię że to tylko Cerber miał być)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem... zachwyciłem się, to były wspaniałe chwile pełne uśmiechu, smutku, złości, radości, nadziei, miłości, grozy, szaleństwa, itp.

Wspaniały wątek fabularny zapewniający powiew świeżości, pełen niespodziewanych zwrotów akcji, sprawia, że w opowiadaniu nie ma chwili nudy.

Rozbudowana koncepcja stanowi klucz do sukcesu tego zacnego dzieła.

Nie możemy zapominać o przedstawieniu bohaterów, są oni bowiem wykreowani w sposób niezwykle ekspresywny, świadczy to bez wątpienia

o wielkiej wizji autora, wierzcie mi mało kto, miałby koncepcję, by powierniczka elementu "dobroci" nie wiedziała, czym jest "nietoperz".

Autor wręcz po mistrzowsku posługuje się kursywą, oraz wielkimi literami, nadaje to emocją zawartym w opowiadaniu niesamowitą siłę przekazu, wręcz umożliwia idealnie wczucie się, w panującą sytuację.

Opowiadanie to pragnę polecić wszystkim osobą, o nieograniczonej wyobraźni, bowiem zawarty opis miejsc, jak i postaci, jest tak EPICKI, że aż brak mi słów, za pomocą których mógłbym go przedstawić.

Świetnie wykreowane zagrożenie, przypomina mi ono podejście z wielu gier RGP, gdy bohater na 1 lvl walczy z myszami, a dopiero potem, gdy "wyexpi" ze smokami. Wielki + za przedstawienie poświęcenia, w obronie życia przed tym właśnie złem.

Wielkie uznanie należy sie autorowi, który realizuje tak zapomniane już zagadnienie - "Bawiąc uczy". Przytaczając nam przykłady błędów synta... :twilight3: A takich jednych :ming: skłaniając nas tym samym, do ich aktywnego poprawiania, co pomaga rozwijać zdolności czytelników.

W swoim pomyśle nauczania, autor w szczególności skupił swoje wysiłki na interpunkcji, sprawiając, że przeciętny czytelnik mino wolnie zaczyna liczyć miejsca, gdzie zabrakło znaków interpunkcyjnych.

Ale autor idąc z duchem czasu, dał nam możliwość potrenowania naszych zdolności obróbki tekstu, umożliwiając pobranie tego dzieła w formacie "docx", byśmy mogli samodzielnie poprawić: wszystkie zawieszone w "próżni" przecinki, podwójne spacje, itp.

Ekspresywna forma przechodzenia pomiędzy scenami, sprawia, że zlewają się one, tworząc zwartą całość, tak oto niezbędną przy dzisiejszym poziomie przeciętnego czytelnia, takie przechodzenie nakłania bowiem, do kilkukrotnego przeczytania tekstu w celu zorientowania się, kiedy czas i miejsce uległy zmianie, a to sprawia, że poziom zapoznania się z tekstem, jest znacznie większy. Wielki PLUS za zastosowanie tej wymierającej już formy.

Na zakończenie pragnę wyrazić swoją szczerą nadzieję, że prace trwające nad marzeniami będą postępować dalej, a forma nie ulegnie zmianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze.

P.S. Szymon39 jeżeli to nie był jakiś dziwny sarkazm to Wielkie Dzięki stary że się tak rozpisałeś i podkreśliłeś zalety :>

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy tekst (nie przeczytałem) autorka jest moją przyjaciółką więc chyba dobre. Wole nie wnikać jak ją znam... ale co tam. Ogólnie interpunkcja to.... przemilcze ale ogólnie jest szał i takie tam, wiecie o co cho. Sory że tak dziwnie piszę ale się najarałem czegoś i czekam aż minie, to tyle narka Bronies itp pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie
1 Rozdział-trochę mi śmierdzi Człowiekiem i Chaosem,tam też sobie na początku nagrabił u mane 6.

Rodział 2-nie ładuje mi się :octcry:

Opowiadanie było układane tak aby w pewnym stopniu różniło się od reszty i po przeczytaniu reszty [ Crossover] myśle że dam radę

A co do rozdziału 2 to reszcie działa i wszystko jest sprawdzone , spróbuj ponownie albo jeżeli tak bardzo ci zależy , zgłoś się na PW .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Rozdział 3 już dostępny !

Troszkę krótszy od 2 ale zrekompensuję to w 4 rozdziale :D

Zainteresowanych ( czytających ) proszę o komentarze .

Hejt czy Pochwała , przyjmę wszystko :)

I Dziękuje za taką miłą reakcję na poprzednie rozdziały ^_^

Nie spodziewałam się tego po pierwszym FF .

Sądziłam że będzie tak jakby nasza serialowa Pinkie wzięła się nagle za pisanie książki xD( Czyli niezbyt ciekawie :D)

Pozdrowienia i miłego czytania :hug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział przeczytany :)

Całkiem ciekawy pomysł ze znaczkiem i tym tajemniczym głosem :>

Miło się czyta i myślę że zasługuje na takie wychwalanie jak ,,Tęcza ponad wszystko " i ,, Najpiękniejsza z Najpiękniejszych " .

Gratuluję i liczę na więcej !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Dodałam ankietę na temat tego FF żeby łatwiej było wysępić ocenę od tych którzy tylko wchodzą i czytają bez komentarza :D

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem... zachwyciłem się' date=' to były wspaniałe chwile pełne uśmiechu, smutku, złości, radości, nadziei, miłości, grozy, szaleństwa, itp. Wspaniały wątek fabularny zapewniający...[/quote']

To był troll z okazji dnia 1 kwietnia :TWcU3:

Jeśli autor FFa ma takie życzenie, tamten post może zostać skasowany.

Osobiście zalecam przeprowadzenie korekty, przed opublikowaniem kolejnego rozdziału, to przypomina mi groteskę, gdy korektor pisze w komentarzach, że nie podoba mu się interpunkcja :pinkie4thwall:

To chyba powinien ją poprawić, czyż nie? :twilight9:

Jeżeli Panią autor interesuje moja szczera opinia na temat opowiadania, to zapraszam na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Niekoniecznie :D

Całkiem się nad tym wypracowaniem wysiliłeś i miło się czyta ten komentarz xD

A sprawę z korektą już wyjaśniam na PW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zalecam przeprowadzenie korekty, przed opublikowaniem kolejnego rozdziału, to przypomina mi groteskę, gdy korektor pisze w komentarzach, że nie podoba mu się interpunkcja :pinkie4thwall:

To chyba powinien ją poprawić, czyż nie? :twilight9:

Zrozumiałem aluzję. Ale nie jestem korektorem, jakbyś czytał wypowiedzi innych to byś wiedział :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[justify]Im bardziej zagłębiałem się w lekturze, tym bardziej doświadczałem syndromu "Najpiękniejszej z tęcz"*. Cóż, znów widać, że ten rodzaj opowiadań staje się coraz bardziej popularnymi na forum. Cały czas miałem wrażenie, jakbym gdzieś to już kiedyś czytał. Może to nie wina autora, ale takie miałem odczucie. Cieszy przynajmniej to, że bohater nie jest Alicornem. Nie mogę zresztą napisać zbyt wiele, jako że te parę rozdziałów to nie jest w istocie zbyt wiele, tak więc trzeba czekać na więcej. N stronę techniczną też odrobinę ponarzekam, jako ze czytając rozdział drugi, co chwila dostrzegałem jakiś błąd. Nieco lepiej było w kolejnym rozdziale, ale mimo tego zdarzały się różne wpadki. Nie wiem, kto to korektoruje, ale niech lepiej weźmie się do roboty. Ogólnie nie jest tragicznie, ale z pełniejszą oceną muszę powstrzymać się do większego rozwinięcia akcji. Na razie zaś tekst pogrąża duża ilość drobnych błędów. Bez tego problemu opowiadanie prezentowałoby się zdecydowanie lepiej.

*Nazwa wymyślona na poczekaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dla tych, co nie rozumieją o co chodzi, wyjaśnienie kryje się w tym poście [/justify]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...