Skocz do zawartości

My Art - Czyli moje rysunki!


Aretra

Recommended Posts

Hejoo!

Nie jestem jakąś artystką, ale wypadało by się podzielić swoimi artami.

Możecie mi dawać nawet ocenę 1/10, ważne, że w ogóle jest coś oceniać..

Niedawno zaczęłam rysować kuce (pastelami i techniką ołówkową)

Dopiero dodam dwa rysunki, jak narysuję więcej to będę na bieżąco wrzucać.

zdjcie0203i.jpg

zdjcie0193hr.jpg

Następne arty wrzucę za tydzień.

Oceniajcie!

Piszcie co wam się nie podoba. Co się podoba(o ile jest taka rzecz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Głowa za dużo i za okrągła,ucho za małe,dziwne oczy (Białko,tęczówka,białko, źrenica?),szyja za długa

2.Dziwny pysk luny i rzęsy...

NM ma za bardzo okrągły róg

I ogólnie ci wyszły jakoś "pulchnie"

ogólna ocena 6.5/10

(A ty zawsze się przyczepisz)

To nie są błędy lecz styl! Wszystkie te twoje "błędy" to tytlko mój styl. Czy wszyscy rysują kuce tak jak dokładnie wyglądają? No chyba nie. Może ci się nie podobać mój styl, bo masz do tego prawo.

Ocena słuszna(nawet naciągana), ale jej powody wzięłaś za błędy.

Pierwszy obrazek, mimo kolorów wyszedł gorzej, polecam więc dalej ćwiczyć,bo i tak nie jest najgorzej i widać potencjał i ręke do kredek. Jak poćwiczysz będzie super. A drugi obrazek to bardzo mi się podoba^^

Fajnie, że ci się podoba. Miło słyszeć to od ciebie.

---------------------------------------

Ok, to kolejny rysunek, który czeka na wasze opinie!

zdjcie0206u.jpg

Myślę że docenicie moją prace.

Od razu mówię:

skrzydła - mój styl

szeroka głowa - mój styl

widoczne kreski - tak ma być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(A ty zawsze się przyczepisz)

To nie są błędy lecz styl! Wszystkie te twoje "błędy" to tytlko mój styl. Czy wszyscy rysują kuce tak jak dokładnie wyglądają? No chyba nie. Może ci się nie podobać mój styl, bo masz do tego prawo.

Ocena słuszna(nawet naciągana), ale jej powody wzięłaś za błędy.

No to mogłaś tak od razu,ja się kierowałam stylem z serialu więc...ale ok.Mi się ten twój styl tak sobie podoba....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię obrazić, ale styl oczu w pierwszym obrazku nie przypadł mi do gustu. Faktycznie trochę wyglądają jak błąd a nie zamierzony efekt. Jednak nie zgodzę się z opinią, że głowa jest za duża, a ucho za małe, jak na moje oko wyglądają dobrze. Cały obrazek prezentuje się nieźle.

W drugim rysunku ciężko doszukać się minusów. Jest rysowany zupełnie odmiennym stylem, który bardziej przypadł mi do gustu. Spojrzenie Luny jest moim zdaniem świetne, obrazek pomysłowy. Luna ma dziwny pysk i rzęsy? Możliwe, ale jak dla mnie to jest plus, bardzo mi się podobają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to wszystko, to Twój styl, to tego ocenić nie można!

Ale ocenię, tak jak ja to widzę, co jest nie tak, co powinnaś zmienić w tym stylu, przecież trzeba testować tyle razy, aż się dojdzie do perfekcji a obecnie tak nie jest.

RD ma za małe oczy.

Za małe ucho. (kto lubi poniaki z małymi uszami?)

Ta praca na konkurs, jest całkiem, całkiem.

Nogi są za grube.

Prawie wszystko scali się z prawie wszystkim...(np. włosy NMM z jej ciałem.)

U NMM róg jest tak dziwnie zrobiony (tak, wiem że kończy się lustro(czy to aby na pewno lustro, czy okno? Sama już nie wiem, po tym wystającym ogonie NMM) i trzeba to uciąć, ale ucięcie jest dziwnie zrobione).

Flek(flak)dark na prawdę ma szeroką głowę i na prawdę taki styl nie jest do pochwalenia...

Małe oczka.

Ucho także .__.

Broda tak trochę za nisko, albo 'wargi' za wysoko.

Niemrawo pokolorowane.

Moim zdaniem, to jest styl do poprawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zamiar nadal rysować musisz przyjąć do wiadomości, że w pewnym momencie przyjdzie jakaś osoba i powie, że jednak musisz coś poprawić. Nie wszystko jest kwestią stylu. Nie bój się krytyki, ona nie ma Cię pogrążać, tylko pomagać Ci polepszyć styl rysowania.

W swoim życiu widziałam wiele różnych stylów rysowania kucyków, nawet mój całkiem sporo odbiega od serialowego. W każdym razie: w tym rysunku z niebieską klaczą skrzydła wyglądają, jakby wyrastały prosto z przedniej części korpusu. Postać stoi przodem, więc jest to po prostu anatomiczny błąd, nie styl.

Coś, co najwyraźniej miało być zgrabnym, zastępującym tło bochomazem wyszło...niezbyt dobrze. Jeżeli już zamiast rysować normalnego tła postanawiasz robić coś takiego używaj miękkiego ołówka (polecam 2B i miększe). Ogólnie, jeżeli kolorujesz ołówkiem rób to delikatnie, żeby nie było mazów i widocznych niepotrzebnych różnic w kolorach.

Przejdźmy więc dalej do rysunków, w których używasz pasteli olejnych. Kolorowanie nimi wbrew pozorom nie jest takie proste. Widać tam kilka brudów na kartce. Takie mocne, nie zlewające się ze sobą kolory nie wyglądają dobrze. Z doświadczenia mogę ci zasugerować, żebyś po pokolorowaniu pomazała białą pastelą, po czym ponownie tym kolorem, który miał tam być. Da to miły dla oka efekt kontrolowanego zlewu kolorów, a i rysunek będzie czystszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie wiem po co ja założyłam ten temat. Nie mam czego pokazywać.. Chyba wkrótce usunę ten temat, bo tylko mnie wyśmiejecie. Nie wiem po co się broniłam, jak te prace to tylko badziewie, nie są nic warte.

W imię Celestii przestań!

Nie kasuj go! Po prostu my ci pomagamy dojść do ideału~

Nevermind,Rysuj dalej ale stosuj się do naszych rad.

Ciebie przynajmniej komentują i oceniają ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka aż tak źle na Ciebie działa?

Uhm...Ja chciałam Ci tylko pomóc, ale raczej tylko pogorszyłam...

Przepraszam. ;<

Nie usuwaj tego tematu, chcę zobaczysz jak poprawiasz się w rysowaniu, trzeba tylko ćwiczyć.

Nie wyśmiewamy Ciebie i na pewno nie będziemy, tylko piszemy co nam się nie podoba.

A nie od razu wyśmiewamy.

Nie są badziewne! Nie są nic nie warte!

Są warte Twojego wysiłku jakiego włożyłaś te prace, a wiadomo, że żadna praca nie hańbi. (to chyba należy się do innych prac, ale co tam.xd)

Nie można się bronić przed czymś, na co i tak nie dasz rady, bo wykorzystasz tyle nerwów. Trzeba to po prostu i najprościej w świecie zmienić stajla. xd

Chyba że jesteś dobrym prawnikiem. :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cały czas będziesz negatywnie nastawiona na krytykę nie będziesz robiła żadnych postępów ..nawet znam takie osoby i uwierz mi ciągle stoją w miejscu jeżeli chodzi o ich umiejętności związane z rysowaniem

Koleżanka w poście powyżej dobrze mówi, na początku poćwicz proporce\anatomie kucyków ,a kiedy to opanujesz możesz wtedy śmiało kreować styl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cały czas będziesz negatywnie nastawiona na krytykę nie będziesz robiła żadnych postępów ..nawet znam takie osoby i uwierz mi ciągle stoją w miejscu jeżeli chodzi o ich umiejętności związane z rysowaniem

Koleżanka w poście powyżej dobrze mówi, na początku poćwicz proporce\anatomie kucyków ,a kiedy to opanujesz możesz wtedy śmiało kreować styl

 

No wiesz.. Mówiłam, że już będę rysować z waszymi wskazówkami. Myślę, że wkrótcę coś wrzucę, tym razem wam się spodoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...