Skocz do zawartości

Ballada o wietrze i skale [Oneshot][Poezja][Romans]


Alcyone

Recommended Posts

Zapewne kojarzy ten, kto zna mój fanfik "Szklistość: Hiperbola", jednak tutaj jest to całość. Ballada jest tworem zupełnie oddzielnym od fanfika i nie trzeba znać jego treści, by ją zrozumieć.

Jest to pojedynczy wiersz, nad którym dość długo siedziałam i nawet jestem z niego zadowolona. Opowiada o, jak zapewne się domyślacie, wietrze i skale, ale również kilku innych charakterystycznych postaciach. Ciężko jest mi napisać cokolwiek na ten temat. Mamy tu do czynienia z alegorią, ale raczej łatwo zorientować się, o co chodzi. Zapraszam do czytania :)

 

Ballada o wietrze i skale

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Łoł, to było naprawdę piękne. Historia może i jest prosta jak drut, ale napisana bardzo przyjemnie, poetycko i w ogóle. Ma w sobie jakąś głębię. Ma też jakąś alegorię i nawiązanie do sześciu postaci. Aczkolwiek tu się muszę przyznać, że nie jestem pewien czy ją zrozumiałem. Wydaje mi się, że wyłapałem Applejack, Twilight i Rainbow, więc domyślam się, że w tym wierszu może chodzić o całą mane 6. Jeśli się nie mylę, to jest to bardzo fajnie zrealizowane. A jeśli się mylę, to i tak powiem, że przeczytałem bardzo przyjemne dzieło.

Technicznie ciężko mi tu coś powiedzieć, bo się nie znam na poezji. Rymowało się, wiec jest chyba dobrze. 

Podsumowując, zdecydowanie polecam. Tekst nie jest długi, a naprawde przyjemny. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...