Skocz do zawartości

Zaniedbywanie zwierząt.


Recommended Posts

 
Często dorabiam sobie jako groomer, to jest psi-fryzjer. Psi-Klienci są różni..i są w różnym stanie. Każdy pewnie myśli ,że mam do czynienia wyłącznie z pięknymi zadbanymi yorczkami, ale zwykle tak nie jest.... BARDZO często jest tak ,że przychodzi taka panienka z psem który jest w masakrycznym stanie, sierść to już nie jest sierść a FILC! Wtedy skóra nie ma dostępu do powietrza i to co się z nią dzieje to okropna sprawa, ona po prostu pod tym filcem gnije. i co mnie najbardziej rozwala to kiedy taka panieka mówi "rozczesać." - Prosze?! Że co?! przepraszam panienkę bardzo ale nie mam zamiaru maltretować i mordować pani pieska, tu jedynie co można zrobić to ogolić go na łyso. i tak też robię bo to jedyna droga żeby psu pomóc. To jest chore, ktoś kupuje rasowego psa, gdzie utrzymanie i pielęgnacja jego sierści/włosa jest NIEZBĘDNE, bo kiedy się to oleje to dzieje się tak a nie inaczej. i zwierze naprawdę wtedy cierpi.. 
  • +1 2
Link do komentarza

I  o takie rasy chodzi..przede wszystkim właśnie shih tzu, yorki, pudle, maltańczyki...czyli głównie te psy które mają włosy a nie sierść(czyli te nie liniejące). Niech ci ludzie się opamiętają nim wezmą takiego psa!! Bo co? niby to takie fajne, pies nie linieje, kłaki się nie przyczepiają tak do spodni, nie śmierdzą...(tia..nie w ogóle szczególnie jak się o nie nie dba i ta skóra gnije...), taki pies jak każde inne zwierze to ogromny obowiązek! Coś za coś! Ale czy takie czesane psa od czasu do czasu jest takim utrapieniem?! Często ludzie się tłumaczą, że ich pies nie lubi czesania. To jest powód?! Psa trzeba wychowywać od małego, i przyzwyczajać go. A jak już im to tak przeszkadza to niech strzygą te psiaki na krótko co jakiś czas i nie będzie problemu. 

Link do komentarza

A Mój kot właśnie dostał pchieł od Funi :O Muszę ich spryskać czymś D:
I apeluje do posiadaczy wszelkich czworonogów! Jest teraz bardzo dużo kleszczy i pchiełek, nawet jak zwierze siedzi w domu (Tak jak mój kot który własnie takich dostał)  ,trzeba je przed nimi uchronić, polecam taką psiukawkę bodajże zwie się ona Frontline. Na pierwszy rzut oka nie jest takie tanie, ale wierzcie że jest dużo wydajniej i ekonomiczniej niż np krople u weterynarza. Buteleczka starsza na bardzo długo. Szczególnie pieski trzeba chronić :<

Link do komentarza

Gdybym osobiście spotkała człowieka który znęca się nad zwierzętami, jestem przygotowana. *Otwiera szafę w której są różne rodzaje noży, piła łańcuchowa i siekiera.*

Pewnego razu poszłam do schroniska (często tam chodzę aby odwiedzać bezdomne psy i koty).  Były tam takie słodkie 2 kundelki szczeniaczki. Spytałam się pana który tam pracuje dlaczego one są w tym schronisku. Powiedział że ktoś ich nie chciał, zawiązał i wrzucił do worka a potem do rzeki. Na szczęście przechodziła tam pewna pani i zobaczyła worek który się ruszał, uratowała im życie. Zaniosła do schroniska i tam musieli je dotlenić, nakarmić, napoić itd. Biedne, takie małe rude pieski. Nikomu nic nie zrobiły a tak się nad nimi znęcają. ;_;

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Kurka, ciekawa dyskusja mogłaby się wywiązać a temacik trochę upadł. Jak dla mnie zwierzaki też mają uczucia i przemoc nad nimi jest bardzo złą rzeczą, niestety niektórzy ludzie o tym zapominają. Ogólnie zauważyłem że od nich można nauczyć się czasem bardzo dużo rzeczy, wierności na przykład, psiaki zostaną przy Tobie i będą kochać do śmierci. Co by tu dalej napisać.. Osobiście miałem kiedyś pieska, teraz namawiam rodziców na drugiego tylko że nie udaje się jakoś. Wolę rozmawiać z ludźmi którzy lubią zwierzaki, wydają się być bardziej w porządku jak dla mnie. Więcej nic nie dodam, nie mam już pomysłu :shrug:

Link do komentarza
  • 1 month later...

A co powiecie o rytualnym uboju zwierząt np. krów? Taką krowę pędzą do młynka gdzie głowę unieruchamiają ona już wie co ją czeka i nie jest z tego zadowolona, nawet wtedy robi wszystko by uciec. Potem zwierze kręcą  do góry głową tak byk czy krowa, pomału w męczarniach zdycha, a to stosują muzułmanie. 

Link do komentarza

A co powiecie o rytualnym uboju zwierząt np. krów? Taką krowę pędzą do młynka gdzie głowę unieruchamiają ona już wie co ją czeka i nie jest z tego zadowolona, nawet wtedy robi wszystko by uciec. Potem zwierze kręcą do góry głową tak byk czy krowa, pomału w męczarniach zdycha, a to stosują muzułmanie

Żydzi też to stosują. Jak dla mnie ubój rytualny powinien być zakazany. Zwierzęta też mają swoje uczucia, a jeśli można oszczędzić im cierpienia przy zabijaniu, to powinno się to robić i je ogłuszać. Ale oczywiście uśmierzenie cierpienia zwierzęcia powoduje złość ortodoksyjnych żydów i w ogóle to zbrodnia większa od holokaustu. Martwi mnie hipokryzja Unii - z jednej strony ubój rytualny powinien być zakazany, z drugiej gminy żydowskie powinny mieć prawo do ubijania zwierząt w ten sposób na własne potrzeby - jak dla mnie prawo powinno być równe wobec wszystkich, a nie, by religijnym ludziom więcej wolno było.

 

A co sądzicie o polowaniach? Jak dla mnie to jest okropne - zabić zwierzę, ot tak dla rozrywki.

Edytowano przez monsignore
Link do komentarza

To teraz ja się udzielę...

 

Gdybym zobaczyła kogoś, kto krzywdzi zwierzę, to bym się na niego rzuciła i go zabiła zapewne zaczęłabym płakać. Jestem wrażliwa na krzywdę innych, ale szczególnie na krzywdę zwierząt. Osoby, które męczą te stworzenia, które także czują, najchętniej zamknęłabym w klatce i niech zobaczą, jak to jest. Jednak szczerze powiedziawszy, to nie byłabym do tego zdolna, aby kogoś zamknąć, po prostu nie potrafię, no chyba, że w psychiatryku.

Sama mam pieska i zajmuję się nim najlepiej, jak tylko mogę. 

Jeśli chodzi o to, jak Chińczycy traktują zwierzęta, to także widziałam. Oglądałam filmy i zdjęcia. Słyszałam gdzieś, że jacyś ratownicy zapłacili coś koło 8 tysięcy dolarów, aby uratować psy, które były wiezione ciężarówką do rzeźni... w Chinach. Serce me się radowało, gdy również zobaczyłam zdjęcie, które wykonane zostało po tym, jak je wypuszczono w jakimś ośrodku na wolność. Wszystkie były takie szczęśliwe.

W przyszłości zamierzam zostać weterynarzem, ale mam przed sobą dosyć trudne zadanie. Bo w końcu muszę przestać mdleć na widok krwi i różnych rzeczach tego typu. Nie mogę być taka wrażliwa, trzeba sobie wyrobić stalowe nerwy, bo jak inaczej będę posuwać się do tego, aby robić operacje? Albo, żeby uśpić ._.

Link do komentarza

A co powiecie o rytualnym uboju zwierząt np. krów? Taką krowę pędzą do młynka gdzie głowę unieruchamiają ona już wie co ją czeka i nie jest z tego zadowolona, nawet wtedy robi wszystko by uciec. Potem zwierze kręcą  do góry głową tak byk czy krowa, pomału w męczarniach zdycha, a to stosują muzułmanie. 

Na szczęście w Polsce ubój rytualny zwierząt został zabroniony.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...