Skocz do zawartości

Pomoc Justynie Piotrowskiej


Esteban

Czy Fandom jeszcze istnieje  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Fandom jeszcze istnieje

    • tak
      6
    • nie
      0


Recommended Posts

(Od razu mówię, że nie wiem czy to właściwy dział, ale widziałem tu kilka tematów o podobnej treści więc zaryzykuje i wstawie to tutaj.)

 

Witam. Nie wiem ile osób z was odwiedza bloga For Glorious Equestria, ale niedawno natknęłem się przypadkowo na ten temat: http://www.fge.com.pl/2013/06/pomoc-justynie-piotrowskiej.html .
Jego autorem jest nikt inny niż Frey - autor Fanfica "Koma" i użytkownik forum. Oczywiście nie to jest tu najważniejsze. Prosił on w owym temacie o pomoc osobie, która jest mu (jak zdążyłem wywnioskować) bardzo bliska. Justyna cierpi na tętnicze nadciśnienie płuc. Ta choroba może doprowadzić nawet do śmierci.Niezbędna jest operacja polegająca na przeszczepie płuc, która powinna zostać wykonana natychmiast.Problemem jak zwykle bywa okazuje się koszt operacji. Pozwole sobie zacytować wybrane fragmenty wypowiedzi Freya:

 

 

Dlatego zwracam się do was. Wiem, fandom umarł, bla, bla, bla, Love & Tolerance nie istnieje. Ciągle się o to żremy, ciągle są jakieś kwasy i dramy. Tak zawsze jest, dlatego mnie to nie dziwi. Ale nie zwracam się do was tylko jako członek fandomu, autor Komy, ale jako zwykły człowiek, który prosi o pomoc dla kogoś mu bliskiego. Wiem, że bronies stać na rzeczy wręcz niewyobrażalne, sami jesteśmy dumni z tego, jak wytaczamy nowe granice słowa "fandom". Toteż tym bardziej, pierwszą grupą osób, o której pomyślałem, zastanawiając się, jak pomóc Justynie, byliście wy. Jeśli choć jedna osoba po przeczytaniu tego posta postanowi coś zrobić, wpłacić jakieś pieniądze, przesłać informację dalej, będę szczęśliwy i dalej skłonny wierzyć, że bronies to naprawdę niesamowici ludzie.

 

 

Jak można pomóc?

plucadlajustyny.pl - na tej stronie (powstała niedawno) znajduje się informacja na temat przelewu, jaki można wykonać. To też jest świetny sposób, by wysłać to dalej innym. Dla osób, które nie klikają w podejrzane linki, informacja wprost.

Nr rachunku dla Justyny:
51 1240 1994 1111 0010 5166 3028
Fundacja Świat z Uśmiechem
ul. Kopernika 6
56-400 Oleśnica

Dla wpłat z zagranicy
SWIFT: PKOPPLPW
nr rachunku 51 1240 1994 1111 0010 5166 3028

Prezes Fundacji - Agnieszka Grażyńska
tel. 605447234
e-mail: [email protected]

 

 

 

Również we własnym imieniu proszę o pomoc wszystkie osoby, które byłby w stanie wpłacić nawet jakieś drobne sumy. W końcu w takich sytuacjach liczy się każdy pieniądz, prawda? Jeśli nie macie możliwości wysłania żadnych pieniędzy to zróbcie to co zrobiłem ja i to o co prosił Frey: po prostu przekażcie tą informacje dalej. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie w stanie choć trochę pomóc.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Gość Littlebart

Gdybym miał konto w banku, z chęcią bym pomógł. Nie założyłem jeszcze, pomimo wkroczenia w wiek dorosłości. Szczerze to wątpie, że ktoś tutaj wyślę jakąś sumę, chyba że starsi użytkownicy, których jest tutaj dużo, ale przeważają młodsi. Chętnie bym wysłał smsy, jeżeli byłaby taka możliwość, bo dla mnie to akurat nie byłby problem bo nie mam co robić z sumami na koncie, a same mi się tracą z powodu głupich pakietów, których nie potrafię wyłączyć. A z pewnością pomoc > niepotrzebny pakiety.  Lecz z pomaganiem jest naprawdę ciężko, wczoraj jak byłem w mieście przechodziłem obok faceta który zbierał na dziecko z porażeniem mózgowym. Obserwowałem sytuację, bo czekałem na kogoś i tyle osób przechodziło, a jedna-dwie osoby tylko dały do puszki. Zapewne jakby rozdawali coś za darmo, to "polaczki" rzuciłyby się i potworzyły kilometrowe kolejki, no ale pomóc zawsze jest najtrudniej :(

Link do komentarza

Pomogę gdy tylko będę miał kasę - nie, nie jest to gadka dla gadki, ale chętnie pomogę takiej konkretnie opisanej sytuacji. Widać, że nie jest to pan z wydrukowanym napisem "pomóż dla Jasia". Może i na serio zbiera na cośtam, a może uzbiera 50zł i przepije. W tym przypadku pomogę. Muszę tylko postarać się o jakąś gotówkę.

Gdybym miał konto w banku, z chęcią bym pomógł.

1. Idziesz do banku

2. Bierzesz taki papierek

3. Wypełniasz (dane do przelewu masz)

4. Wypełniony druk dajesz dla pani w kasie

5. Załatwione

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
  • 5 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...