Skocz do zawartości

Rebon


Recommended Posts

"Wstań i idź na przód" - Rebon Stalowy Alchemik

Przydomek:
Stalowy Alchemik

Historia:
Rebon to 17-letni jednorożec mieszkający w Canterlocie. Urodził się w małej wsi za granicami Eqestrii. Jest dość nietypowy, gdyż nie używa magii jednorożców i swojego rogu tylko posługuje się alchemią którą używa, korzystając ze swoich kopyt. Jest to dawno zapomniana sztuka pozwalająca na rozkład materii i ponownego jej złożenia. W alchemii wyróżnia się zasadę równorzędnej wymiany jak i transmutacji kucyków, przy czym druga zasada jest zabroniona. 6 lat temu zmarła mu matka na nieuleczalną chorobę. Rebon złamał tabu w celu wskrzeszenia jej. Niestety próba się nie powiodła, a on stracił lewą tylną i prawą przednią kończynę. W powrocie do "normalnej" formy pomogła mu jego przyjaciółka mieszkająca na tej samej wsi, zajmująca się protetyką, która stworzyła mu automaty, czyli mechaniczne stalowe protezy. Dzięki niej młody Alchemik może sprawnie funkcjonować i dalej zajmować się tą sztuką. Przed osiedleniem się w Canterlocie, Rebon wiele podróżował po świecie, poza granicami Equestrii i nauczył się wielu przydatnych technik, które pomogły mu osiągnąć tak wysoki poziom. Kiedyś, gdy przebywał w Kryształowym Imperium gdzie studiował tamtejsze księgi, podkochiwał się w Księżniczce Cadence. Niestety, nie odwzajemniła tego, lecz w zamian dała mu dostęp do pradawnych zapisów. Księżniczka Celestia z racji tego czym Rebon się zajmuje oraz jak wygląda nadała mu przydomek Stalowego Alchemika i mianowała go Equestriańskim Alchemikiem. 

Wygląd:
Prężny, czerwony kuc ze złotą grzywą, ogonem i oczami - i automatami oczywiście - patrz avek.

Cutie Mark:
Czarny wąż owinięty na krzyżu pod uskrzydloną koroną. Jest to dawny symbol alchemii z jego rodu.

Umiejętności:
Sztuki walki, zwinność, spora siła, alchemia oraz władanie bronią białą.

Wyposażenie:
Stalowa przednia i tylna mechaniczna proteza, tzw: automaty.

Cechy:
Rebon jest nieśmiały w stosunku do kobiet. Jest niezwykle odważny - jak na 17 lat - i nie boi się stawiać czoła przeciwnościom, lecz nie umie pływać. Nienawidzi gdy ktoś nazywa go "młody" przez co wpada w niepohamowaną złość. Często bywa uparty a czasami nawet arogancki. Mimo szorstkiego wyglądu jest sympatyczny i miły. Nie potrafi mówić komplementów ani odpowiednio pocieszać. Jak na jednorożca jest wyjątkowo sprawny fizycznie.

Praca:
Equestriański Alchemik w Canterlocie.

Stan cywilny:
Wolny


Tekst na który chciał "wyrwać" klacz:
"Równa wymiana! Ja dam ci połowę mnie, a ty połowę siebie! Jak w Alchemii!"
Wiadomo jak się to skończyło...

Od razu mówię, że nie zrobiłem sam tego avka. Poprosiłem niegdyś - chyba 3 lata temu - użytkownika Deviantart aby mi takowe zrobił. Zapłaciłem za nie 5$ jednak przez jego błąd, kopie tego obrazka latają po internecie - ja posiadam oryginał. Tak więc nie posądzajcie mnie o plagiat bo to JA jestem zleceniodawcą tego dzieła.
I tak wiem to Ed z FMA ale tak miało być.
A tutaj macie dowód, że Avek jest dla mnie: http://keyzim.deviantart.com/art/My-first-and-Last-work-384637622?ga_submit_new=10%253A1373562840
Ten obrazek został wrzucony niedawno, gdyż przez plagiaty i kopie szalejące po necie musiał zostać usunięty z DA

Edytowano przez Rebon
Link do komentarza

 Equestrianśkich ksiąg posiada wysoką inteligencję

 

 

Wiedzę, posiada wiedzę :D Inteligencji z książek nie zyskasz

 

OC jest całkiem fajny, można się czepić że niby jest, odrobię , wszystko za bardzo Cud Miód, ale mi to nie przeszkadza.

 

A co do Avka, widnieje on na 7 stronach więc nie jest źle.  :yay:

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza

Historia: Przyjemnie się czyta. Tylko szkoda ze krótka.

Wygląd: Nie ma jaskrawych kolorów, tylko bardziej matowe. Jest +.

CM: Ciekawy, nie mam zastrzeżeń.

Umiejętności: Juz można by było sobie darować sztuki walki, bo to trochę dziwne kuc i np. kung fu lub taekwondo. :ming:

Wyposażenie: Wystarczyłaby jedna mechaniczna noga, ale ta druga mi nie przeszkadza.

Charakter: Na szczęście nie jest brutalem i mega silny. Charakter normalny, i dobrze.

 

Postać mi się podoba, rózni się od innych OC tego typu.

Link do komentarza

Sztuki walki, zwinność, spora wiedza i siła, Alchemia oraz mistrzowskie władanie bronią białą.

:facehoof:

Jak na jednorożca jest wyjątkowo sprawny fizycznie.

:facehoof:

 

Equestriański Alchemik na dworze Księżniczki Celestii. Jak trzeba to pracuje również jako jej eskorta lub prywatna ochrona.

Tudzieź kucharz, sprzątaczka, call-boy Celestyny i Luny, wykładowca kafelków w pałacowych łazienkach i jednoosobowa armia Equestrii. Jak trzeba, to i Słońce wzniesie. Bo co to dla niego, przecież i tak robi już wszystko. 

 

podkochiwał się w Księżniczce Cadence która jest teraz jego przyjaciółką. Księżniczka Celestia z racji tego czym Rebon się zajmuje oraz jak wygląda nadała mu przydomek Stalowego Alchemika i mianowała go Equestriańskim Alchemikiem.

Wyborny Gary Stu, milordzie. Szkoda, że jeszcze za pomocą alchemii nie wyhodował sobie skrzydeł. Jak mogłeś przeoczyć tak rażącą wadę? W dobie Twilicorna, OC nie będący alicornem jest skazany na wyśmianie i zapomnienie. Ja bym takiego błędu nie popełnił.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...