Skocz do zawartości

[1.6.4] [Techniczny/Fabularny/FB/RP] DerpCraft


Beton

Recommended Posts

Sprawy serwera w żadnym wypadku nie olaliśmy, wręcz przeciwnie. W ostatnim czasie poświęcamy na serwer więcej czasu, niż powinniśmy, biorąc pod uwagę ilość innych spraw, które obecnie mamy na głowie. Prace nad serwerem są już na ukończeniu. Serwer planujemy otworzyć już w ten czwartek, 26 grudnia. Dzień wcześniej zamieścimy wszystkie informacje w pierwszym poście.

 

W spoilerze zamieszczam pełną listę modów wchodzących w skład naszej paczki.

Magia:

  • Thaumcraft 4

  • Ars Magica

  • Mystcraft

Technologia:

  • Buildcraft

  • Railcraft

  • Applied Energistics

  • ComputerCraft + Open Peripherals & Immibis Peripherals

  • Modular Force Field System

  • Project: Red

  • Stackalizer

  • Thermal Expansion

  • Steve’s Carts

Inne:

  • Mine Little Pony

  • Trapcraft

  • FurnitureMod

  • BiblioCraft

  • ChickenChunks

  • CraftGuide

  • EasyColoredGlass

  • ExtrabiomesXL

  • InventoryTweaks

  • OptiFine

  • TwilightForest

Link do komentarza

Prace nad serwerem są już na ukończeniu. Serwer planujemy otworzyć już w ten czwartek, 26 grudnia.

 

Yay, będzie zabawa, właściwe to będzie jej za dużo patrząc po tych modach. Mam nadzieje że da się ogarnąć jakąś sensowną ekipę ;-F Szczególnie że od soboty mamy zajawkę w na MC.

Link do komentarza

Magia:

  • Thaumcraft 4

  • Ars Magica

  • Mystcraft

Technologia:

  • Buildcraft

  • Railcraft

  • Applied Energistics

  • ComputerCraft + Open Peripherals & Immibis Peripherals

  • Modular Force Field System

  • Project: Red

  • Stackalizer

  • Thermal Expansion

  • Steve’s Carts

Inne:

  • Mine Little Pony

  • Trapcraft

  • FurnitureMod

  • BiblioCraft

  • ChickenChunks

  • CraftGuide

  • EasyColoredGlass

  • ExtrabiomesXL

  • InventoryTweaks

  • OptiFine

  • TwilightForest

 

1. Ars Magica jest modyfikacją średnio stabilną i czasami zbyt OP jak na serwer tego typu.

2. Modular Forcefield System - mam nadzieję, że v3. v2 jest złe.

3. Dlaczego CraftGuide zamiast Not Enough Items? Większość graczy przyzwyczajona jest do tego drugiego, obsługuje też więcej maszyn z modyfikacji.

4. OptiFine ma długą historię wieszania się z Thermal Expansionowymi interfejsami, tak tylko ostrzegam.

 

(A propo, są między DerpCraftem a Fluttercraftem pewne koncepcje przyszłej współpracy. Tak tylko napominam.)

Edytowano przez Kouta Sekiryou
Link do komentarza

Ah, nie wiem czy wam się uda, bo jakoś nie macie zacięcia.

 

Coś nic nie słychać o derpcrafcie ;-D jak coś to siedzę na TSie i skypie.

 

Bzdura. Po prostu czekaliśmy na odpowiednie pomysły i motywację, i nie chcieliśmy też robić decyzji o FC5 pochopnie.

Link do komentarza

Przepraszamy za opóźnienia w otwarciu serwera. Wynikają one z winy hostingu, który uniemożliwia nam uruchomienie serwera na dłużej niż parę minut. Wysłaliśmy już w tej sprawie ticketa i obecnie czekamy na odpowiedź.

Prace na serwerze są już zakończone, ruszamy jak tylko wyjaśni się sprawa z hostingiem.

Link do komentarza

CraftGuide mniej obciąża minecrafta, ale może uda mi się przekonać Betona żeby jednak w jakiś sposób dodał NEI. ;)

Raczaj będzie to trudne, jak z nim czoraj rozmawiałem. Mnie wydaje się że craftbook ma za mało recept, ale przynajmniej będzie trudniej, fajnie jak by w crafbooku można było ręcznie dopisywać crafty, oraz żeby był w formie ksiązki.

W każdym razie server może ruszyć już dziś wieczór.

Link do komentarza

nie trzeba wciskać R lub U, tylko G zamiast obu

Co masz na myśli? Przecież wystarczy że zmienisz na Crafting mode , masz to w opcjach. Wtedy też wystarczy tylko wyszukać i kliknąć. Do tego NEI jest przydatny ponieważ jest dużo opcji dla tych którzy robią np. mapy adventure... a tak w ogóle to nie wiem czy pamiętacie że w asie launcherze na FC była opcja wybrania czy chce się używać Nei czy CrafGuide i myślę że było by to najlepsze rozwiązanie. Każdy mógłby wybrać które woli, tyle że do NEI jeszcze musiałby być Nei addons (fajnie by było gdyby też był NEI plugins :P).

Link do komentarza

Będzie jakiś specjalny launcher czy coś?

 

Oczywiście będzie launcher, korzystamy z Asielaunchera.

 

Co do NEIa, to tworząc naszą paczkę modów staraliśmy się zwracać dużą uwagę na optymalność, dlatego NEI odpadł niemal natychmiast. Dobrym kompromisem pomiędzy wydajnością a funkcjonalnością okazał się CraftGuide, dlatego też wybraliśmy właśnie tego moda. Widzę jednak, że wielu graczy jest bardzo przyzwyczajonych do NEIa i raczej nie przestawią się na CraftGuide, dlatego nie mogę wykluczyć, że w przyszłości nie pojawi się opcja wyboru między GraftGuide a NEIem.

 

Kolejna sprawa to start serwera. Obecnie serwer zachowuje się dużo bardziej stabilnie, niż jeszcze kilka dni temu. Co prawda zdarza mu się upaść, ale problem ten występuje już maksymalnie raz na kilka godzin. Występują też drobne lagi, jednak nie jest to już tak uciążliwe. Jeżeli w ciągu najbliższych godzin nic się nie pogorszy, to startujemy dziś wieczorem.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...