Skocz do zawartości

Rome2 Total War


BiP

Recommended Posts

Witam, chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami z tej gry, która miała swoją premierę 03.09.13. A zatem, już od pierwszego dnia zauważyłem, że Polska wersja językowa gry, nie działa wcale, albowiem podczas instalacji pojawiał się taki oto komunikat http://puu.sh/4iljY . Więc dla testu sprawdziłem inną wersję językową i zainstalowałem wersję Angielską i co się okazało? Gra działa, jednak pojawił się kolejny błąd, mianowicie gra zaczęła się przycinać i wieszać. Powiecie zaraz, że komputem mam za słaby, no może i mam, ale wówczas wieszałoby się tylko na maksymalnych ustawieniach, a na minimalnych tego zjawiska powinno już nie być, a jest nadal bez żadnych zmian. Więc coś z ustawieniami grafiki może być, lub owe "wieszanie" jest spowodowane z innej przyczyny :dunno: . Skoro już przy grafice jesteśmy... W tej odsłonie moim zdaniem, są najładniejsze rośliny (drzewa i trawa) w historii serii, ale jednostki, są zwyczajnie brzydkie! Już nawet w Empire, były one ładniejsze, a w dodatku do Shoguna2, zdecydowanie ŁADNIEJSZE. Co dalej, wizerunek postaci przypomina te z Shoguna2 (podstawowa wersja), mnie osobiście się nie podobają. Walki morskie, też moim zdaniem takie sobie, mniejsze galery pływają obok wrogich i łucznicy z pokładu ostrzeliwują wrogich marynarzy, czasem dokonują abordażu. Większe galery z taranem, taranują inne statki (jak w filmie "Ben Hur"), jednak bitwy morskie nie urzekły mnie tak, jak w Empire, czy Shogun2 (dodatek). Mapa kampanii  ujdzie jednak nadal wolę bardziej tę z Shoguna2 (dodatek), niż tę z nowego Roma. Podsumowując, gra mnie zawiodła, może jak ją poprawią jakieś dodatki, to zmienię moje zdanie i tu je opiszę jednak na teraz, jestem na "nie".

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak problemy (duuuuże problemy ) z optymalizacją istnieją... Ktoś pisał na innym forum że do odpalenia Romci2 na wysokich trzeba komputer z NASA podiwanić.

Miejmy nadzieje że łatki coś poprawią ponieważ ciągle jestem napalony :lunaderp:

 


jednak bitwy morskie nie urzekły mnie tak, jak w Empire, czy Shogun2

 

Tam jest zupełnie inny poziom, nie ma nic piękniejszego niż ogień z ponad 50 dział w stronę wroga ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Romci2 na wysokich trzeba komputer z NASA

No mi na full detalach śmiga, ale trochę przycina, aż strach pomyśleć, jak bitwa będzie na kilka tysięcy wojska, to chyba mi poklatkowo ta gra poleci...


Tam jest zupełnie inny poziom, nie ma nic piękniejszego niż ogień z ponad 50 dział w stronę wroga

W tej grze, dział nie będzie (nie te czasy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W tej grze, dział nie będzie (nie te czasy)

 

No zdaję sobie z tego sprawę :despair: .  Trzeba czekać na Empire 2 :rarityawesome: .

 


No mi na full detalach śmiga, ale trochę przycina, aż strach pomyśleć, jak bitwa będzie na kilka tysięcy wojska, to chyba mi poklatkowo ta gra poleci...

 

Trochę z ciekawości poczytałem tu i tam... to jest problem z optymalizacją, teoretycznie następne łatki powinny to naprawić... Tak z ciekawości SSAO masz wyłączone ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć cienie. Zawsze w większości części z Total War one stwarzają problemy.

 

Wątpię, bo już sprawdzałem na minimalnych ustawieniach i nie było różnicy żadnej, jedynie co, to brzydsza grafika, nic więcej.

 

Trochę z ciekawości poczytałem tu i tam... to jest problem z optymalizacją, teoretycznie następne łatki powinny to naprawić... Tak z ciekawości SSAO masz wyłączone ?

 

Nie wiem​, mam po angielsku... 

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opcja SSAO jest tak samo w obu językach ( opcje graficzne ).

 

To zobaczę, ale nadal wątpię, czy da to jakieś efekty...

Wracam za kilka, lub kilkanaście minut i napiszę czy są zmiany jakieś...

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smucą mnie te słowa BiP, zwłaszcza, że seria Total War była u mnie numerem 1 jeżeli chodzi o strategie (Medieval II i Rome oryginalne z Media Markt mam do teraz :lunaderp:).

 

Cóż, miejmy nadzieję, że Medieval III będzie dobry, albo szybko wyjdą łatki  :D .

Edytowano przez imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobaczę, ale nadal wątpię, czy da to jakieś efekty...

Wracam za kilka, lub kilkanaście minut i napiszę czy są zmiany jakieś...

 

Zmiany powinny być, w Empire/Napoleon/Shogun wyłączenie tego dodawało mi średnio 20fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zmiany powinny być, w Empire/Napoleon/Shogun wyłączenie tego dodawało mi średnio 20fps.

Jestem już...

Cóż faktycznie, usprawniło mi to grę, jak jeszcze zmniejszyłem detale do minimum, to już gra stała się grywalna.

Jedyne co mnie martwi, to Angielska wersja językowa, przez co gra nadal jest mało przystępna dla mnie. 


Cóż, miejmy nadzieję, że Medieval III będzie dobry, albo szybko wyjdą łatki

Też bym pograł w Medievala3, lub Empire2, jednak wolę czasy, w których jest Polska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem już...

Cóż faktycznie, usprawniło mi to grę, jak jeszcze zmniejszyłem detale do minimum, to już gra stała się grywalna.

Jedyne co mnie martwi, to Angielska wersja językowa, przez co gra nadal jest mało przystępna dla mnie.

 

Czyli zostaje nam czekać na łatki aby pograć na wysokich detalach normalnie :LZ1bP: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są mody , dobrze, dobrze...

Słyszałem że w ostatni piątek wyszła jakaś łatka usprawniająca grę. Widać jakąś różnicę?

 

Po jutrze mam dwa dni wolne, zainstaluję ponownie grę i przetestuję to wszystko i tu opiszę czy działają te cuda.

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o paskudną grafikę, to podobno HD tekstury nie zostały wypuszczone wraz z premierą - dlatego może się wydawać, że gramy na najwyższych detalach, ale tak naprawdę to są w porywach średnie. Grafika w Shogunie 2 była bez porównania lepsza, więc coś w tym musi być - tym bardziej, że w Shoguna grałem tylko na wysokich detalach, a w Rome 2 gram TEORETYCZNIE na najwyższych, a grafika jest może jak w Empire, albo i jeszcze słabsza.

Jeśli idzie o samą grę, to - oprócz tego, że jest od Shoguna 2 łatwiejsza - nie mam zastrzeżeń. Co więcej, jest BARDZO dobra. Ogromna różnorodność jednostek, praktycznie każdą frakcją gra się zupełnie inaczej.

I w końcu falangi nie są niezniszczalne - w Rome 1 to było niesamowicie irytujące, wystarczyło wziąć 5 jednostek hoplitów, ustawić ich w rogu mapy, i tyle. Łucznicy nie pomagali, bo hoplici byli tak mocni, że kończyły im się strzały, zanim ich wybili. A tutaj nie dość, że jednostki dystansowe są o wiele mocniejsze, niż wcześniej, to, dzięki Celestii, samą falangą praktycznie nie da się manewrować - tak, jak to było w rzeczywistości. Można próbować, ale rzeczywistość będzie zwykle taka, że falanga zmiesza szyki, a wtedy wpada w nią konnica albo ciężka piechota i jest mogiła.

Podoba mi się też o wiele szybsze tempo bitew.

Na minus można zaliczyć niemożność powoływania nowych jednostek bez generała. Zupełnie nierealistyczne. Mogli po prostu wprowadzić limit jednostek w armii bez generała - np. 5 jednostek. I jeszcze jeszcze fakt, że agenci umierają zbyt szybko - miałem sytuacje, w której agent przeżywał tylko 10 tur, po czym umierał z przyczyn naturalnych. No, proszę... Na szczęście jest mod, który wydłuża czas trwania jednego sezonu do 4 tur.

AI jest bardzo zbugowane, np. jeśli zdecydujemy się na rozegranie oblężenia na mapie, to wojska desantowe AI nie ruszają się przez całą bitwę.

Ale co tydzień mają wychodzić patche, więc pewnie te różne bugi długo nie przetrwają, a całkiem możliwe, że sama gra jest najlepszą w serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a całkiem możliwe, że sama gra jest najlepszą w serii.

 

Serduszko me raduje się :yay: .

 

Przy okazji jak wygląda kampania w trybie coop? Na ilu max graczy jest? Jest ktoś chętny na taką sesję?

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać coś ambitnego, ale uznałem, że w sumie ta recenzja podsumowuje wszystko :

W skrócie, Shogun 2 jest niemalże pod każdym względem lepszy. Jedynymi prawdziwymi ulepszeniami jest mechanizm z "tradycjami" przy rozbudowie armii oraz kilka fajnych aspektów graficzno-desigerskich przy mapach oraz zarządzaniu miastami. Wszystko inne, leży, kwiczy i błaga o dobicie. Nawet zakładając, że gra będzie patchowana to jest jedno wielkie bagno nie wykorzystanego potencjału.

Ehh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to wszystko, bo jakoś mnie AI atakuje, i to CZĘSTO, zarówno na mapie kampanii, jak i bitwie - jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby w przypadku oblężenia wroga armia stała i nie próbowała atakować. Może AI na legendarnym poziomie jest tak zbugowana? Bo ja gram na bardzo trudnym. I wcale nie jest łatwo. Więc ciekawe. Bardzo ciekawe.

Błędów graficznych też nie miałem ŻADNYCH - czy z tych pokazanych w tej "recenzji", czy jakichkolwiek innych.

Jedyne, z czym się można zgodzić, to że Shogun 2 był 2 razy bardziej dopracowany w momencie wyjścia.

O multi się nie wypowiadam, bo nie gram, ale, z mojego doświadczenia, wynika, że argumenty co do single'a są wyciągnięte prosto z rzyci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.totalwar.com/showthread.php/89314-Second-statement-from-CA-on-Rome-II-s-release-(11-Sep-2013)

Post na temat bugów i planów ich naprawy.

Na koniec wzmianka o open betach następnych części serii - czyżby zapowiedź, że kolejne części będą dużo bardziej nastawione na multi? W innym przypadku open beta nie ma racji bytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wzmianka o open betach następnych części serii - czyżby zapowiedź, że kolejne części będą dużo bardziej nastawione na multi? W innym przypadku open beta nie ma racji bytu.

 

To może być dość ciekawe oraz jest realne, gdzieś jakiś czas temu czytałem że chcą zrobić jakąś MOBA oraz coś w uniwersum Wojnomłota  :twilight7:  .

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Warhammer to ma być Warhammer Fantasy, więc meh.

Nie śledziłem specjalnie tematu, a toś mnie zaskoczył... Fakt 40k było by miłym zaskoczeniem.

Imperial_Guard_3.jpg

Moje kochane mięsko armatnie :yay:

Swoją drogą, jeżeli ktoś ma chwilkę to może sprawdzić na ile osób jest kampania coop w Romci II?

Post pod postem... jestem zły... :cadance3:

Do rzeczy, szukam chętnych do partyjki / partyjek w The Blue and the Grey: The American Civil War for Empire: Total War.

http://www.moddb.com/mods/american-civil-war-the-blue-and-the-grey

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...