Skocz do zawartości

Past Sins [Reklama]


Lukiner

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Yyy, Przedwiosnie to jedna z ciekawszych lektur jakie dane ci bedzie przeczytac, w moim rankingu bylo zaraz za Zbrodnia i Kara i Mistrzem i Malgorzata (zwlaszcza sam poczatek, brrrr). No ale fakt faktem ze prawie calej reszty ktora mialem w 3 klasie, czyli pozytywistycznego syfu nawet nie ruszylem. O, jeszcze Cierpienia Mlodego Wertera, 100 stron belkotu po czym pol strony i strzal w leb ftw. Zacny offtop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwiośnie, owszem, nie jest złe. Dużo lepsze od takiej chociażby Lalki czy Wesela. Po prostu czytanie takich dzieł jest trochę bardziej wymagające niż jeśli chodzi o Sapkowskiego czy Tolkiena... a u nas w klasie przeczytanie lektury wcale nie daje gwarancji oceny pozytywnej na teście- ot taka polonistka... Mistrza i Małgorzatę uwielbiam. Biorę go do prezentacji maturalnej :) Offtop? Oj tam, oj tam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hmm... Masz rację, końcówka była mocno taka sobie, ale ja osobiście nie szukałem w tym nie wiadomo jakiej głębi fabularnej. Chcesz doznań artystycznych? Katharsis? Poczytaj sobie Dostojewskiego albo Hemingwaya... Nie mówię, że to najlepszy fanfik, jaki istnieje, ale historia wciągała i potrafiła wzbudzać emocje (IMO). Nie przesadzajmy. Zresztą - czytaj mój nick :) I nieprawda, że im dłuższe opowiadanie tym bardziej popularne - patrz - "Koma" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cóż ja po przeczytaniu tego Fica Dostałem na punktcie Nyx totalnego bzika :) Po Polsku przeczytałem Pół, Angeisku Pół I ubaw niezły był Była radość i był smutek A to musi mieć każdy dobry Fic bez ogródek a po przeczytaniu dwie myśli w głowie mam Pierwsza, by stworzyć Zakon co pomocą będzie służył i pomagał wam Druga, Aby Nyx się w serialu pojawiła Taka jest moja zachcianka mła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wytrzymałem i czytałem po angielsku od 14 rozdziału. Z początku było ciężko, nawet w połowie rozdziału powiedziałem sobie że nie, czekam na polską wersję. Jednak na następny dzień stwierdziłem że nie dam rady i wznowiłem czytanie. Po tym poszło gładko. Wspomagając się słownikiem i translatorem, dałem radę i... Standardowo mam dołek po przeczytaniu czegoś co mi się bardzo podoba, za bardzo się wczuwam. Ja chce jeszcze! Dlaczego to się musiało skończyć... :( Genialna historia, łapiąca za serce i ruszająca moimi emocjami. :P Nie wiem co wam nie pasuje w zakończeniu, mi bardzo przypadło do gustu, nawet jeszcze będąc w trakcie czytania się zastanawiałem czemu po prostu nie mogą wrócić do momentu kiedy wszystko było ok.

Jedno mnie ciekawi, bo trochę nie zrozumiałem. Może wy mi wytłumaczycie. Luna zmieniła Nyx w małą klaczkę, zabierając wspomnienia, mimo to, Nyx pamiętała o tym ze była NMM, że sprowadziła wieczną noc, pokonała bestie. Co takiego przegapiłem albo źle przetłumaczyłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...