Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Kaminson

The Last Hope - Ostatnia Nadzieja [NZ][Sad][Violence][Fantasy][Shipping]

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Chciałbym przedstawić moje pierwsze opowiadanie, które "będzie" ( jest w fazie intensywnej rozbudowy ;) ) opowieścią o pewnym znalezisku, które odkryje mroczną prawdę, która ciąży nad Equestrią. Czy uda się zapobiec katastrofie i całkowitej zagładzie? Jak potoczą się losy bohaterów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie poniżej  :).

Prolog i Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Kolejne rozdziały są już w drodze. Z racji tego, że jest to pierwsza próba stworzenia czegoś dłuższego, zachęcam wszystkich do oceniania i komentowania.

Miłej lektury :)

Edited by Dolar84
  • Upvote 1

A wiec: 

1. Praktycznie brak błędów choć są potknięcia słowne,które oznaczyłem 

2. Czyta się przyjemnie choć przy opowieści nie oznaczone jest co jest dialogiem,a co nie. Choć może miało tak być.

Wszystko jest całkiem spoko oprócz tego że historia jest trochę dziwna :D

Chętnie zobaczę kontynuację.

Przypadkiem natrafiłem, co czasem mi się zdarza. Miałem chwilę, a tekstu nie było wiele, więc zdecydowałem się przeczytać i powiedzieć kilka słów. Do tego wszystkiego autora zdążyłem już skojarzyć jako użytkownika forum, więc tym bardziej miałem motywację.

Co sądzę? Już tłumaczę:

Graj, muzyko!

Na początku technikalia, ilość tekstu i błędy. Formatowanie niezbyt mi się podoba, brak w nim justowania, czcionka jest strasznie wielka, treści zbyt wiele jeszcze nie ma. Interpunkcja gdzieniegdzie szwankuje, choć innego rodzaju błędów nie znalazłem. Nie ma tragedii, jednak gdy napiszesz już tego więcej, trzeba będzie coś z tym zrobić. W skrócie - widziałem lepsze, widziałem gorsze.

Styl... hmm... W porządku, choć bez owacji na stojąco. Czekam na większą próbkę do zbadania, bo po dwunastu stronach ciężko dać wyczerpujący komentarz na temat umiejętności pisarskich, jednak nie znalazłem tu niczego, co bardzo mnie ubodło. Dywersyfikacja stylu mowy postaci mogłaby się przydać, jednak pod tym względem i tak nie jest najgorzej. Innymi słowy sprawiaj, by Applejack mówiła bardziej jak Applejack, nadaj jakiś konkretny styl wypowiedziom Joe'go... Będzie lepiej.

Teraz coś o świecie i fabule. Przede wszystkim powiem, że sam początek bardzo mnie zainteresował. Nie rzuciłeś mi wszystkiego przed oczy, ale delikatnie podsyciłeś moją ciekawość, a to przez zrujnowane Sweet Aplle Acres, a to opisując patrole straży. Coś wisi w powietrzu, z całą pewnością. Już teraz stwierdzam, że jeśli będziesz tak grał na informacjach, warto ten tekst czytać.

Niestety, im dalej w las, tym wszystko stało się trochę... nie powiem, że słabe, ale brakowało mi dalej tej wyjątkowości. To co spotkało Applejack... z całą pewnością jest potworne, ale sam nie wiem, czy konieczne w tekście o kucykach.

Nie mam wiele możliwości rozpisania się, bowiem sam tekst długi jeszcze nie jest. Muszę szczerze przyznać, że tym, co już dałeś, zdobyłeś moje zainteresowanie, a to już sporo. Chętnie zajrzę tu w przyszłości, zainteresowany losem bohaterów i świata. Nie jest to może ideał, ale ma potencjał, całkiem spory. Jak dla mnie - jest to szansa, na coś naprawdę dobrego.

W ramach podsumowania - zachęcam do dalszej twórczości, bo warto. Innym czytelnikom mówię - już jest całkiem w porządku, a spodziewam się, że będzie jeszcze lepiej.

Pozdrawiam i czekam na następny rozdział!

• Upvote 1

Na początek skomentuje tagi: Sad (okej pasuje), violence (była wspomniana ale jak mniemam będzie później), fantasy (oł rajt też pewnie będzie później), shipping... ehh to może na start  :pinkiederpy:  shippingi wszędzie, shippingi.

Jak na razie nie mam zastrzeżeń. I w sumie czekam na resztę. Jest git.

Tak oto po dłuższej przerwie powstał Rozdział 2 - miłej lektury :)

Drogi Alberich, dziękuję za długą recenzję ( chociaż nie wiem czy na tak wczesnym etapie można to nazwać recenzją :D ), zawierającą wiele cennych wskazówek. Natomiast jeżeli chodzi twoje wątpliwości na temat opisu Applejack - niektóre elementy będą wiązały się z przyszłą fabułą. :)

Edited by Kaminson