Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

zajaximus

Brony
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zajaximus

 1. zajaximus

  Może i faktycznie coś w tym jest. Jednak uważam, że nie zostało to prowadzone zbyt zręcznie. Może gdyby od początku był bardziej nastawiony na walkę np. gdy pojawiła się Izzy, to wyglądałoby to naturalniej
 2. zajaximus

  Film już mamy. Z tego co patrzałem w internecie to na więcej jeszcze sobie poczekamy. Na wiosnę ma być jakiś specjal, a pełnoprawna seria ma się pojawić dopiero za rok. Jedyne co możemy to cieszyć się tym co mamy. Ja pewnie jeszcze kilka razy obejrzę ten film w międzyczasie
 3. zajaximus

  Podchodziłem do tego filmu dość sceptycznie, jednak okazało się, że na nowo rozbudził moje zamiłowanie do kucy. Ogólnie film oglądało mi się bardzo przyjemnie, podoba mi się animacja i też uważam, że jest całkiem zabawne. Oczywiście nie mogłem obejść się bez porównań z czwartą generacją. W filmie nawiązań nowe było jakoś dużo i mam nadzieję, że w przyszłości zostanie rozwinięte jak dokładniej magia zniknęła. Moim zdaniem postacie są naturalniejsze. Przykładowo Izzy jest jak Pinkie Pie, z tym że nie łamie nagminnie praw natury. Bardzo polubiłem Zipp, która kojarzy mi się Rainbow Dash. Jednakże mam też jakieś ale. W ogóle nie polubiłem Sprouta i nie wiem po co w ogóle on się pojawił. Jego obecność wydała mi się wymuszona i jedyne co zrobił to trochę podkręcił akcję na koniec. Historia zdecydowanie poradziłaby sobie bez niego. Mam ogromne nadzieje do tego jak seria dalej się rozwinie.
 4. zajaximus

  Zauważ, że jest on pisany przez dwie osoby jednocześnie, bez wcześniejszego ustalenia co będzie się w nim działo. Jest to po prostu improwizacja.
 5. zajaximus

  A propos bez znieczulenia. Ja u dentysty za każdym razem siedzę bez znieczulenia, a byłem już wiele razy.
 6. zajaximus

  - Biszkopt - C'est la vie - takie jest życie - Elektroencefalograf - Dietyloamid kwasu D-lizergowego - Lasciate ogni speranza, voi ch'intrate - Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie.
 7. zajaximus

  Pierwszym osiągnięciem, które przyszło mi na myśl, jest to, że nadal żyję. A to już jest coś, prawda? Pozatym nadal wierzę w to, że kiedyś dokończę pisać jakiś fanfik i go opublikuję. (W sumie próbuję to osiągnąć od jakiś 3 lat.) No i jeszcze od niedawna piszę z kumplem bloga o MLP, więc jak ktoś zainteresowany to zapraszam tutaj.
 8. zajaximus

  Moimi wadami na pewno są: lenistwo, częste kłamanie (zwłaszcza, że robię to bez mrugnięcia okiem), popadanie ze skrajności w skrajność, częste zmienianie poglądów i brak zasad którymi chciałbym się kierować. A zdecydowanie najgorszą wadą jest to, że te wymienione wyżej, to moje ulubione cechy charakteru.
 9. zajaximus

  A no jest, nawet trzymam go w ręce. Jest wkurzający znajomy, który siedzi obok, obserwuje wszystko co piszesz i wpierdziela się gdzie go nie chcą? ( U mnie tak)
 10. zajaximus

  Połówki nie ma, ale 0,7 chłodzi się w lodówce. Jest chęć do uczenia się?
 11. Hejka. Jestem przypadkową osobą, która równie przypadkowo trafiła na ten profil. Demony zawsze spoko, ale nie zostanę twoim wyznawcą. Elo.

 12. zajaximus

  Immo uważał się za geniusza, ale zajax zdecydowanie nie podzielał tego poglądu.
 13. zajaximus

  Immo nie umieścił komentarza pod relacją, więc zajax postanowił przekierować swoją wenę twórczą i zaczął pisać opowiadanie.
 14. zajaximus

  To była dość niespodziewana sugestia. Zajax miał nadzieję, że jego rozmówca da się wciągnąć w swój zamysł twórczy. Jednak to zdanie również wykreślił, żeby zachować pozory neutralności. Wiedział, że nie mógł wykorzystać sugestii, ponieważ już miał swoje hobby. Było nim amatorskie pisanie.
 15. zajaximus

  W głowie zajax'a zaczęła rodzić się niepewność i jednocześnie fascynacja dalszymi losami tej konwersacji. Postanowił pisać o sobie w trzeciej osobie. Po chwili zastanowienia stwierdził, że lepiej będzie jak wykreśli poprzednie zdanie i skupi się na przebiegu wydarzeń.
 16. zajaximus

  I co z tego, że siedzi obok mnie. Nie zauważył jak podglądałem co robi. he he he - pomyślał zajax, po czym napisał to w komentarzu
 17. zajaximus

  Ups... Jednak się dowiedział
 18. zajaximus

  A ja siedzę w bibliotece z Immo. Hej Immo powiedz coś... Jakoś nie chce mówić, może odezwie się później. On obecnie ogląda filmik na yt o GRA V. he he he I nie wie, że o nim piszę. Mam nadzieję, że się nie dowie. Filmik nazywa się "GTA V PRAWDZIWE ŻYCIE #44 - IDZIEMY NA KONCERT!" He he he
 19. zajaximus

  Gdyby postawić przede mną Celestię i Lunę, i kazać mi wybrać, to wziąłbym obie, a na dokładkę zabrałbym jeszcze Twilight. Takie jest moje zdanie.
 20. zajaximus

  1. Discord - a nawet go nie lubię 2. Twilight Sparkle - czemu nie 3. Luna - bardzo mi pasuje 4. Wszystkie elementy
 21. zajaximus

  28/32 Pewnie byłoby mniej, gdyby nie tendencyjność pytań. Kilka razy odpowiedziałem prawidłowo jedynie dzięki temu jak sformułowane były odpowiedzi.
 22. zajaximus

  Bo to gniot, który rzuciłem w cholerę i nigdy w życiu do niego nie wrócę. Ten rozdział napisałem w jeden wieczór i nawet go nie czytałem. Obecnie piszę o wiele leprze opowiadanie.
 23. zajaximus

  Jeszcze żadnej. Jest kolega w pobliżu?
 24. Największymi potworami są ludzie.

  1. Show previous comments  4 more
  2. MnieTuNieMa

   MnieTuNieMa

   Raczej chodziło o to, że jakby miał wybrać największego potwora, to byłby nim jakiś człowiek. Ale co ja tam wiem :rainderp:

  3. Rory Mercury

   Rory Mercury

   a ja myślę że ludzie i sa potworami i nie bo mają dwie natury i to od nich zależy czy zostaną przy tej zwierzęcej i wynaturzonej czy przy tej dobrej nie robiącej nikomu krzywdy.

  4. zajaximus

   zajaximus

   Ten temat jest jak bagno, łatwo się zagrzebać. I właśnie to zrobiłaś Ratchet.

   Zacznę od tego, że ludzka osobowość i motywy czynów są zbyt skomplikowane, żeby sprowadzić je do prostego dualizmu. Najbliższe prawdy byłoby spektrum, ale to z kolei jest trudne do opisania, więc tutaj pozwolę sobie na takie uproszczenie, żeby odpowiedź nie ciągnęła się w nieskończoność.

   Błędem jaki popełniłaś jest przypisanie jednej stronie, jednocześnie zwierzęcości i wynaturzenia. Te dwie cechy są w zasadzie sobie przeciwstawne. Jeżeli coś jest zwierzęce, to tak samo jak zwierzęta, kieruje się instynktem przetrwania, a to jest sednem naturalności. W końcu nie ma nic bardziej naturalnego niż zwierzęta. Nie ma możliwości, żeby coś zwierzęcego, było jednocześnie wynaturzone.

   Jednocześnie tej drugiej dałaś łatkę "dobrej", czyli sugerujesz, że ta pierwsza jest "zła". Ten zabieg bardzo zmącił przejrzystość całego twierdzenia.

   Zasadniczo podziały "dobro-zło" i "naturalność-wynaturzenie" nigdy nie powinny być ze sobą łączone. Dlaczego?

   Ponieważ "dobro-zło" dotyczy istot inteligentnych, które świadomie podejmują decyzje. A one z kolei wykraczają poza "naturalność-wynaturzenie".

   Poza tym dobro i zło nie mają dokładniej definicji, przez co są bardzo niejasne. Osobiście unikam używania tych pojęć.

   Wracając do samego opisu przy pomocy dualizmu, ja preferowałbym użycie podziału "egoizm-altruizm". Sądzę, że najtrafniejsze w tym przypadku jest określenie, czy ktoś robi coś dla własnego dobra, czy dla dobra innych.

    

   A teraz najwyższa pora, żebym wyjaśnił się ze swoich własnych słów. Niewątpliwie moje twierdzenie zostało błędnie zinterpretowane. Przyznaję, że samemu popełniłem błąd, który otworzył furtkę dla błędów w interpretacji. Tym błędem była próba zawarcia skomplikowanej myśli w bardzo krótkim zdaniu.

   Poza tym posłużyłem się pojęciem potwora, które jest zasadniczo niejasne, więc najlepiej będzie jeżeli napiszę jak samemu rozumiem czym jest potwór.

   Moim zdaniem potwór jest to ktoś kto świadomie działa na czyjąś szkodę i przysparza mu cierpienia tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji.

   A tak dokładniej pisząc "Największymi potworami są ludzie." miałem na myśli to, że gdyby zrobić coś w rodzaju TOP10 potworów, które kiedykolwiek żyły na Ziemi, najprawdopodobniej każda pozycja byłaby zajęta przez człowieka. Oczywiście pomijam tu wszystkie potwory fikcyjne, czyli Buka zwyczajnie się nie kwalifikuje.

   Dodatkowo, pod żadnym pozorem nie twierdzę, że wszyscy ludzie to potwory. Gdybym to miał na myśli, to napisałbym "Ludzie to potwory.",a tego nie zrobiłem.

×
×
 • Create New...