Skocz do zawartości

Akinator


Recommended Posts

Siemka, tutaj ja i mój trzeci już temat na tym forum. Możliwe, że odkopałem właśnie staroć sprzed Lunarnej rebelii, co nie byłoby dziwne, ale chociaż spróbuję. Chodzi tutaj o aplikację, a konkretnie "Akinator". Jest to takie coś, co poznaje wasze postacie. na jakiej zasadzie to działa? Myślicie jakąkolwiek postać, fikcyjną albo prawdziwą, odpowiadacie na pytania (po angielsku), a on sprawdza odpowiedzi i w pewnym momencie podaje wam odpowiedź. Sam sprawdzałem i jak na razie zgadł mi m.in. Saurona, Gandalfa, Aanga, Mahometa, Jezusa Chrystusa, Fluttershy, Putina i Obi-Wana Kenobiego. Jeśli chodzi o kucyki, to Colgate zgadł, ale większego tła pokroju Amethyst Star już nie zgaduje. Możecie się tutaj dzielić spostrzeżeniami, tym, co o tym myślicie, albo po prostu wynikami.

Link: http://en.akinator.com

Link do komentarza

Prawda. Zgaduje już przy pytaniu "Czy imię Twojej postaci ma związek z kolorem jej włosów?" (mniej więcej)

 

8w00o.png

 

Co do Akinatora to ciekawi mnie ile ludzi go tworzyło lub tworzy, bo ma na prawdę dużo bazę danych, chciałbym zobaczyć jego kod źródłowy, cały... :v

Edytowano przez Dashek
Link do komentarza

Oryginalny Akinator jest użytkowany z mojej strony każdorazowo jak znajdę jakąś ciekawą postać w książce/filmie/czymkolwiek innym.

Tylko w tym roku wprowadziłem do niego koło 150 postaci, z czego koło 30 nie miał w pamięci.

 

Został stworzony przez 2 studentów, z nudów, a potem już "internet zrobił swoje" powiększając mu bazę danych.

Link do komentarza

@Dashek Serio? U mnie za pierwszym razem dął Lyrę Heartstrings, a za drugim chyba Bon-Bon. ostatnio jak sprawdzałem, to Akinator zgadł samego siebie. Z tego co wiem, to można też dodać postać, jeśli Akinator jej nie zgadł. Z tego co widziałem, to poznaje też postaci z Fan fiction, bo zgadł Littlepip.

Link do komentarza

Już dawno o tym zapomniałam, ale dzięki temu wątkowi postanowiłam przetestować jego obecną bazę danych. Hmm..zobaczmy. 

Zgadł: Jaskier (Wiedźmin), Medyk (Team Fortress 2), Cahir (Wiedźmin), Daniel (Amnesia) 

Nie zgadł: Alger Waterlow (Siedem Królestw)

 

Ponadto o ile dobrze zrozumiałam adnotację to internetowa wersja akinatora ma limit, przez który mniej znane postacie nie są pokazywane i trzeba pobrać pełną wersję na komórkę. Ktoś się orientuje o co chodzi? 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...