Jump to content

Ciekawostki o zwierzętach[dyskusja mile widziana]


Recommended Posts

Zauważyłem ostatnio, że koty zawsze spadają na cztery łapy. Nie jest to jakieś szczególne odkrycie ale zastanawialiście się, czemu jest to ogólnie możliwe? 

 

Powiem wam, że sam długo się zastanawiałem, ale można zauważyć pewną rzecz. 

 

1.Kot musi spełnić zasadę zachowania energii oraz momentu pędu. (Ep=Ek(kot spada)) + kot aby mógł się przekręcić, musiał się wcześniej kręcić.) 

2.Coś tu jest nie tak... przecież wcześniej się nie kręcił. 

3.Coś się nie zgadza... 

 

Czy koty oszukują prawa fizyki? 

*EEEEEEE* 

Otóż nie. 

 

Kot tuż przed upadkiem(chyba, że będzie zbyt niespodziewany) zwija się(skręca się) kumulując energię na obrót. Spadając rozwija się w odpowiednim momencie i upada mniej więcej na cztery łapy.  

 

Co ciekawe, istnieją wysokości z których kot upadnie na plecy, na bok... ogólnie poziomy upadku na cztery łapy są dyskretne. (pomijając, że niektóre wysokości są śmiertelne... )

 

 

No to było tyle o spadaniu na cztery łapy. Jak macie jakieś inne ciekawostki, to piszcie, ja będę pisał w tym temacie niezależnie, tylko jak złapię coś ciekawego. 

 

A i jeszcze jedno... zawsze możecie komentować, OBY DYSKUSJA BYŁA NA TEMAT. 

 

Obowiązuje tu regulamin forum.

  • Upvote 1
Link to comment

1. Kot zawsze spada na cztery łapy. 

2. Kanapka wysmarowana masłem zawsze spada stroną masła. 

 

Wniosek: 

 

Gdyby przywiązać kanapkę na grzbiet kota, masłem do góry i zrzucić z niewielkiej wysokości ten kręciłby się w kółko. Biorąc to pod uwagę, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nigdy nie dotknąłby ziemi. Czyżby pierwsze działające perpetum mobile i nagroda Nobla?  :crazytwi3:

 

##########

 

A tak na serio. Koty są zwinniejsze od węży, nawet od niesamowicie szybkiej kobry (widziałem w TV w "caught on  tape")! Ale z drugiej strony wystarczy przykleić (delikatnie!) kawałek taśmy do jednego z boków, aby ten zgłupiał i zaczął chodzić bokiem. Diabli wiedzą jaka może być tego przyczyna...

Link to comment

Kot, który przynosi swojemu właścicielowi upolowane ofiary, jest z siebie bardzo dumny. Kot widzi, że człowiek nie poluje, zatem przynosi mu łupy, mówiąc przy okazji – patrz, ucz się. Przynoszenie upolowanej ofiary jest także wyrazem szacunku do człowieka i podziękowaniem za pełną miskę.

Czasami kot przynosi swoje trofeum jeszcze żywe i triumfalnie wypuszcza w mieszkaniu. Jego zdaniem człowiek z radością rzuci się w pogoń, aby dobić uciekającą mysz lub miotającego się po podłodze ptaka.

Link to comment
Guest ChrisEggII

Turritopsis nutricula

immortal-jellyfish-turritopsis-nutricula

Jest to niewielkiej wielkości parzydełkowiec żyjący w ciepłych wodach oceanów i mórz klimatu subtropikalnego. Cóż w nim takiego niezwykłego? Otóż dorosłe osobniki potrafią powrócić do poziomu niedojrzałości płciowej. W związku z tym istnieją podejrzenia, że jest to pierwsze poznane przez człowieka zwierzę, które osiągnęło biologiczną nieśmiertelność.

Link to comment

Skrzypłocze z rodziny staroraków. Pozyskuje się z nich krew o kolorze niebieskim, lecz nie kolor jest tu najważniejszy... 

Krew ma właściwości indykatora(wskaźnika), można dzięki niej wykryć, czy inny płyn ustrojowy jest zakażony.  

Co ciekawe, owa krew nawet po dosyć dobrym rozcieńczeniu wykazuje ponadto właściwości bakteriobójcze.  

 

Krew pozyskuje się w sposób, który nie szkodzi zwierzęciu. Po pobraniu nadal żyje... jest to dosyć ważne, gdyż skrzypłocze są rzadkie. (bliskie wyginięciu) 

 

Oto nasz delikwent. 

 

nz1RWHg.jpg

Link to comment

Ja tylko dodam, że umiejętność spadania na 4 łapy wykształca się u kotów dopiero po 3 miesiącu życia, więc niech nikt się nie bawi w eksperymenty i nie upuszcza małych kotków żeby sprawdzić czy się obrócą -uprzedzam, bo już spotykałam inteligentów co robili takie rzeczy krzywdząc kotki. -.-

Link to comment

Trochę mniej przyrodniczo, ale o zwierzętach.

Zwierzęta w służbie wojny cz.1:

Jeden z bardziej "kreatywnych" pomysłów radzieckiej armii podczas II wojny to psy, którym do grzbietów mocowano ładunki wybuchowe a następnie wypuszczano w stronę wrogich czołgów. Gdy pies wbiegał pod czołg zahaczał o niego antenkę przyczepioną do zapalnika ładunku i ginął w imię ojczyzny wysadzając wroga. Problem w tym, że psy były trenowane na czołgach radzieckich, które miały inny dźwięk silnika i zapach niż niemieckie, więc można sobie wyobrazić efekty, gdy takie pieski wypuszczono za blisko własnych maszyn... Ogólnie był to niezbyt skuteczny pomysł i w 1942r. przestano używać psich min.

dog.jpg

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Oto nasz delikwent. 

 

nz1RWHg.jpg

Matko... wygląda jak Half-Life: The Movie.

Ciekawostka. Delfiny potrafią wykryć ciążę u kobiet. Poza tym umieszczanie ich w akwaparkach to najgorsze co można nim zrobić. I nie, nie chodzi o sam fakt przetrzymywania w niewoli. Delfiny mają niesamowicie dobry słuch. W związku z tym hałas "generowany" przez widownię jest dla nich, niczym dla nas odgłos startującego samolotu. Co gorsza ultradźwięki, którymi się porozumiewają odbijają się od ścian zbiorników. Wisienką na szczycie jest "pukanie" w szkło. Dla nas to "pukanie". Dla nich ogłuszający łomot. Śmiertelność wśród delfinów z akwaparków jest niesamowicie wysoka. Ale kogo to obchodzi, skoro można obejrzeć skąpo ubrane panie i wiecznie uśmiechnięte zwierzęta?

Link to comment

Delfiny, KOCHAM!! Ale NIGDY nie miałem okazji się spotkać :(

 

Ciekawostka: Delfiny można czasami spotkaćw Bałtyku [ Oto dowód z 2007 roku http://www.tur-info.pl/p/ak_id,10011,,delfiny,delfin,walenie_w_baltyku,baltyk,w_morzu,krzysztof_skora,morswiny.html ]

 

Ciekawostka2: Młode delfiny po urodzeniu ssając pokarm matki pływają brzuchem do góry.

 

Ciekawostka3: Nos delfina znajduje się na szczycie jego głowy.

 

Ciekawostka4: Delfiny śpią z jednym okiem otwartym, potwierdza to też inny fakt, który mówi, że u ssaków morskich śpi tylko 1 półkula mózgu :)

 

To tyle :) Jeśli takie coś już było to sorry.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Delfiny to jedne z nielicznych (a może i jedyne) zwierząt, które rozpoznają siebie w lustrzanym odbiciu.

Psy wyczuwają zmiany w składzie chemicznym ludzkiego organizmu dlatego czują choroby, emocje oraz nadchodzącą śmierć.

Kotowate mają kolce na penisach ;3

Link to comment
  • 4 weeks later...

Właśnie się dowiedziałam, że w Amazonii w Ameryce Południowej przez pewien okres czasu dostępne owoce są ciężko strawne i wtedy zwierzęta po zjedzeniu ich napełniają żołądki gliną, która działa jako swego rodzaju suplement. W przypadku papug zjadających owoce zwyczajnie trujące glina jest naturalną odtrutką neutralizującą truciznę. Ciekawe, że zwierzęta te wiedzą, że należy ją zjeść zaraz po owocowym posiłku. 

 

A'propos gliny. Motyle także ją przeszukują. Pobierają z niej np. magnez. 

Link to comment
  • 1 month later...

Wybaczcie za post pod postem, ale taka tu cisza, że aż smutno, a temat ciekawy  :fluttercry2:

 

Wiecie, że jest gatunek ryby (wandelia), która wpływa do dróg moczowych ludzi, którzy postanowili wysikać się w rzece. Cóż..prawdopodobnie rybę tę wabi zapach moczu, wpływa sobie do takiego ekhem i tam się klinuje. Sama nie jest w stanie się wydostać i można ją wyjąc tylko operacyjnie. 

Link to comment
×
×
  • Create New...