Skocz do zawartości

Komiksy IDW


Recommended Posts

Jak pewnie wiecie firma IDW wzięła się jakieś dwa lata temu za komiksy z MLP. Do tej pory powstały trzy serie:

Seria Główna czyli Friendship is Magic, zakończona Seria Micro i nowa seria Friends Forever. .Miałam okazję przeczytać parę zeszytów i bardzo przypadły mi do gustu ,zwłaszcza komiksy o Nightmare Rarity, molu książkowym i Lunie. Ogólnie zeszyty z Serii Głównej stoją na wysokim poziomie fabularnym i graficznym. No może Micro Seria miejscami trzyma nierówny poziom, ale jest dobrze. A wy czytacie?  Macie ulubione zeszyty? Ulubioną serię? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem tylko te które zostały przetłumaczone na nasz język, czyli chyba 6 części.

Od strony graficznej nie mam w sumie żadnych zastrzeżeń, ale to w końcu komiks tworzony przez profesjonalistów za pieniądze, więc powinien pod tym względem odpowiednio się prezentować. :P

Natomiast pod względem fabularnym bywa moim zdaniem różnie. Niektóre mają naprawdę nieźle poprowadzone fabuły, inne niekoniecznie i po prostu mnie nudziły.

Natomiast ogólnie podoba mi się że starają się moim zdaniem dotrzeć do starszego grona odbiorców i dzięki temu są to fabuły z reguły ,,mroczniejsze'' niż zwykłe odcinki serialu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ostatnie części z Sombrą, to reszta jest na poziomach początkującego autora fanfików. Szczególnie rozczarowała mnie "Nightmare Rarity", gdyż fandom przeobraził tę postać w coś naprawdę głębokiego i liczyłem, że oryginał dorównuje fanworkom. Niestety, jednak nie.

Nie mogę za to przyczepić się warstwie graficznej. Jest doskonale zabawna i narwana.

 

Z Micro Serries podobały mi się pojedyncze epizody z Luną, Celestią i Pinkie Pie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...