Skocz do zawartości

Age of Empires (I,II,III) Thread


Cygnus

Recommended Posts

Jedynka była super, ale był tam jeden zasadniczy minus, przez który nie za bardzo mi podeszła - ograniczone zasoby. Dosyć szybko można było sobie je wykończyć i po tym rozgrywka ograniczała się do tego kto lepiej wydał swoje surowce i czy to w ogóle wystarczy. Dwójka była natomiast jeszcze lepsza, chociaż nie grałem w to długo. Muszę sobie ją odświeżyć :D A w trójkę nie grałem i nie zamierzam. Przeniesienie rozgrywki w 3D uważam za krzywdę zrobioną serii. :derp5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynkę grałem, ale nie mogłem zrozumieć mechanizmu gry, bo nauczyłem się grać dwójką. W trójkę też grałem, Warto sobie pograć, ot tak dla zabawy. I ciekawostka: w tym roku ma wyjść dodatek do... AoE II. Będzie się nazywać "Forgotten Empires". Dodane są nowe cywilizacje - Włosi, Słowianie, Madziarowie, Inkowie, Hindusi. Gra na razie jest w beta, więc wygooglujcie sobie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w tasiemce :D Moim zdaniem czwórka byłaby do I Wojny Światowej. Później dodatek rozszerzający ramy czasowe do końca II Wojny. Ale w sumie co by się stało z cywilizacjami? Jak to by wyglądało? Przecież wiele krajów zmieniło swe oblicze. Na razie oczekuję na Forbidden Empires.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacje to cywilizacje. W XX wieku z pewnością były większe różnice między nimi, niż w średniowieczu. Przykładowo Anglia a Francja. W czasach wojny stuletniej to właściwie jedno i to samo. Natomiast XX wiek to okres wzmożonego nacjonalizmu i państw narodowych, będący właściwie ukoronowaniem dążeń poprzednich epok. Gwarantuję, że różnice między określonymi modelami byłyby dużo większe, bez wymyślania czegoś na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś na urodziny edycję kolekcjonerską, i szczerze mówiąc tylko w drugą część najwięcej grałem, do jedynki jakoś nie mogłem się przyzwyczaić, gra świetna, nieźle się bawiłem, a chyba nawet da się zagrać z kimś przez neta, ktoś może chętny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...