Skocz do zawartości

[Zabawa] Wytłumacz chaos


Emily

Recommended Posts

Discord znowu narobił chaosu, ale Fluttershy twierdzi, że to nie on. Otwiera się ,,sąd'', lecz Fluttershy przed nim się boi cokolwiek powiedzieć. Waszym zadaniem jest uchronić Discorda przed konsekwencjami. Polega to na tym, że ktoś pisze jakąś sytuację z chaosem, a reszta stara się to jak najlogiczniej wyjaśnić. Osoba, która to zrobi najlepiej, następna wymyśla sytuację. Przykład:

X: Equestria zalana jest czekoladowym mlekiem.

Y: Wybuchły rury

Z: Na poprzedniej imprezie wielki pojemnik z mlekiem czekoladowym pękł i mleko zalało Equestrię.

X: Wygrywa Z

Z: [sytuacja]

itd.

Pierwsza sytuacja:

W całej Equestrii lampki wyglądają jak Discord.

Edytowano przez Tajemniczy Cień
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, wysoki sądzie, to nie tak jak mogło by się wydawać. To nie jest kolejnym niecnym wybrykiem Discorda, to jest znak jego przyjaźni i dobrej woli. nie raz słyszeliśmy o biednej Twilight, obrończyni Equestrji w chwilach beznadziejnych, która całymi nocami przy marnym świetle świec czytała setki książek aby mogła wam pomagać najlepiej jak umie. Pan chaosu widząc to postanowił dać jej od siebie taką oto lampę, która daje więcej światła niż cokolwiek innego i to bez żadnego wysiłku. Discord widząc szczęście wymalowane na tworzy Twilight postanowił wszystkich obdarować takim prezentem aby ułatwić im życie. Doceńcie to że nasz drogo spec od zamętu się zresocjalizował i służy wam pomocą najlepiej jak umie. A Wy niewdzięcznicy, zamiast mu chociażby podziękować, zaciągacie go przed sąd. Wstydźcie się.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ekhem tak swoją drogą, trochę doprecyzujmy zasady: Kto wybiera kto to najlepiej wyjaśnił? W jakich odstępach czasu? na zabawę sugeruję wybierać "zwycięzcę" tak co  2-3 dni, albo wtedy kiedy skończą się odpowiedzi...)

(przepraszam też za posta pod postem) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Minął niemal miech a odzewu nie ma. Ponadto usycha (przyznaje)fajna zabawa. Proszę uprzejmie jeszcze w zgodzie z zasadami Ty (Tajemniczy Cieniu) oceń kto podaje następną sytuację. 2 Aby uniknąć tego typu przestojów dodaj w pierwszym poście że czekamy 2-3 dni potem decyzje podejmuje Discord. 3 A od samego początku odpowiedzi były trzy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

(fajna zabawa)

No więc Twilight przeglądała sobie zapiski Star Swirl'a Brodatego :godpony:  i natrafiła na zaklęcie przemiany(zamiana w pegaza,jednorożca lub ziemnego), użyła go, ale włożyła w to za dużo mocy więc rozniosło się na całą Equestrie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(spróbuję)

Wysoki Sądzie. Nie od dziś wiadomo, że trzy rodzaje ras kuców bardzo się od siebie różnią pod względem zarówno umiejętności, jak i mentalności. Duma jednorożców, wynikająca z ich magicznych zdolności, sprawia, że często mają one słabą formę fizyczną. Zamiast pracować przy pomocy mięśni, praktykują lewitacje. Przez to czasem mogą być nieświadome trudności, jakie napotykają dwie pozostałe rasy. Pegazy natomiast - zwłaszcza mieszkające wysoko w chmurach - mogą odciąć się, że tak to ujmę, od świata poniżej; dla niektórych w obu tego słowa znaczeniach. Kucyki ziemskie mają zaś własny, naturalny świat, uzależniony od obu pozostałych ras i nich samych. Czy Wysokiemu Sądu ta sytuacja czegoś nie przypomina? A jakże - sytuację opisaną w legendzie, którą rokrocznie powtarzamy przy okazji Hearts Warming Eve. Świat, w którym trzy grupy kuców żyły nie razem, lecz obok siebie. Bez współpracy dążące do katastrofy.

Discord, oskarżony, dostrzegł ten problem, i w ramach programu integracyjnego postanowił na pewien czas zamienić Kuce rolami. Aby uświadomiły sobie, kim tak naprawdę są ich sąsiedzi. Aby Kuce ziemskie poczuły smak magii. Aby jednorożce zrozumiały, czym jest lot, i czym jest niebo. Aby pegazy poczuły ziemię pod kopytami. Czy chęć dążenia do zgody i jedności nie jest tym, co nazywamy harmonią? Czy szerzenie harmonii w jakikolwiek sposób jest karalne?

W związku z powyższym moim zdaniem Discord nie zrobił nic złego. Proszę wysoki sąd o uniewinnienie. Dziękuję ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciężki wybór. Z jednej strony zganianie winy na Twilight, z drugiej kontynuacja mojego pomysłu z per "wysoki sądzie".

I choć urzekło mnie krzyknięcie wina Twi to jedbak doceniam pracę, zaangażowanie i pomysł Battlebirda.

Ja trzewiący harmonię. Hahaha... Nie strasz mnie tak.

Ok zatem Battlebird z czego teraz przyszłe pokolenie adwokatów ma wydobyć Discorda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Wysoki Sądzie, Czcigodna Rado                                                                                                                                                                                                                                   Muszę na wstępie zaznaczyć, że oburzają mnie te zupełnie nie prawdziwe i bezpodstawne oskarżenia. Proszę spojrzeć na mojego klienta. Nie należy on do najładniejszych istot naszej krainy, a my zamiast mu pomóc odnaleźć się w naszym społeczeństwie, utrudniamy mu na wszech miar resocjalizacje, oskarżając go o najohydniejsze czyny. To, że mój klient miał możliwość dokonania tego czynu, nie znaczy, że tego dokonał. Ja się pytam! Nie, nie ja! Sprawiedliwość się dziś pyta! Gdzież dowody? Tak poważne oskarżenie zostało przedstawione mojemu klientowi, bo pan prokurator gdzieś zasłyszał plotkę i na jej podstawie skonstruował akt oskarżenia. Dziś wstyd mi za nasz wymiar sprawiedliwości, że dał posłuch jakimś głupim ploteczką. Zaraz zapewne zapytacie, a któż winien jest tej sytuacji? Ja wam odpowiem. Winni jesteśmy my wszyscy! Te zmiany pogody są tylko skutkiem efektu cieplarnianego! Dawno udowodniono Hippogeniczność globalnego ocieplenia. My kuce do dziś nie umiemy pozbyć się naszego na konsumpcje nastawianego stylu życia, i to głównie konsumpcje siana. Wiadome jest nie od dziś, że na szlaku metabolicznym siana, powstaje duża ilość gazów, które zbierają się potem w atmosferze, a efekt tego mogliśmy obserwować w zeszły piątek. Tak winni jesteśmy my, a nie mój klient, nie zrzucajmy naszych win na biednego dyskryminowanego Discorda. Największą zbrodnie jaką ktoś tutaj popełnił, to Panna Rainbow Dash, która tak brutalnie oszkalowała mojego klienta. Dlatego domagam się w imię sprawiedliwości, tolerancji i przyjaźni oddalenia w całości aktu oskarżenia, jako bezpodstawnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wysoki sądzie, najprawdopodobniej to wszystko wina pegazów. Tak się rozleniwiły, że nie pilnują pogody. Słyszałam też, że w nocy w fabryce śniegu ktoś zaspał i przez pomyłkę zrzucił cały śnieg na Equestrie, przez co skutki widać rano gdzie wszędzie leżała warstwa śniegu. Gdy tylko pegazy zorientowały się co się stało, zaczęli usuwać cały śnieg, skończyli dopiero po południu. Wtedy było bardzo gorąco bo pegazy na wszelki wypadek usuneli też chmury, przez co pegazy zaczęły odpoczywać a wielu zmęczonych sprzątaniem posneło. Pogoda przez nikogo nie pilnowana zamieniła się w jesienną.

Edytowano przez Nubira Mysterious
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, teraz (za późno jak zwykle) warto by aby Battlebird wybrał "zwycięską wersję" On, ponoweaż to On podał problem. Chyba że o tym ja, jako ten niegodziwy sędzia :v mam decydować? Ustalicie coś? Bo ta zabawa stanie w martwym punkcie, a nie ukrywam zabawa ta jest dość fajna xD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

<Sorki za opóźnienie>

Też trudno wybrać... w pierwszym obrona była cudnie ubrana w słowa, pełna dramatyzmu i mocy, ale ze słabymi argumentami. Tak, gazy powodują zmiany klimatyczne - ale na taką skalę? W drugim imponuje mi logiczność wyjaśnienia, ale brakuje pewności obrony i tego "powera".  Wg zasad zabawy ważniejsza jest logika, tak więc...

<fanfary>

...Następna w kłopoty Discorda wpędzi Numbira Misterious!! Gratulacje ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...