Skocz do zawartości

Druga Sunset Shimmer


Sunset

Recommended Posts

Czy was nie zastanawiało to że jeżeli jest druga twi to chyba musi być druga Sunset bo ta w filmie jest z Equestri a każdy kucyk ma druga postać w alternatywnym świecie więc chyba musi być też druga Sunset Shimmer. Co wy o tym sądzicie

Edytowano przez Sunset
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nigdy się jakoś nad tym nie zastanawiałem, Trzeba przyznać że w serialu nie było to w żaden sposób wytłumaczone, a przynajmniej ja tego nie zauważyłem. A więc.

 

1.Jako ze SS (bez skojarzeń psychole :ming:) wywodzi się s EQ to gdzieś w alternatywnym wszechświecie żyje sobie jej druga wersja.

2. Hasbro nie pomyślało...

3. Zostanie to rozwinięte w następnych częściach.

 

Możliwe że są jakieś inne opcje... może ktoś inny coś wymyśli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

1.Jako ze SS (bez skojarzeń psychole :ming:) wywodzi się s EQ to gdzieś w alternatywnym wszechświecie żyje sobie jej druga wersja.

2. Hasbro nie pomyślało...

3. Zostanie to rozwinięte w następnych częściach.

...

Wolę alternatywę nr.3

Edytowano przez Draques
Poprawa pisowni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy was nie zastanawialo to ze jezeli jest druga twi to chyba musi byc druga Sunset bo ta w filmie jest z Equestri a kazdy kucyk ma druga postac w alternatywnym swiecie wiec chyba musi byc tez druga Sunset Shimmer. Co wy o tym sadzicie

RainbowDashDoesntKnowWhatSheIsReading_zp

Sunset się przeniosła jako kucyk do tamtego świata. Nawet, jeżeli miała swoją aletrnatywną wersję, to musiała się jej pozbyć, aby funkcjonować. O ile ta alternatywna nie mieszka na drugim końcu świata...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgaduję, że w momencie pojawienia się kucykowego odpowiednika w świecie ludzkim, odpowiednik ludzki albo znika, albo łączy się z kucykowym odpowiednikiem, do czego prawie nie byłoby przeciwskazań. W końcu te same osobowości, podobne wyglądy. Ale przeciwskazania widzę w kwestii pamięci - w przypadku Twilight, gdyby teoria miała słuszność, okazywałoby się, że z jakiegoś powodu dominuje pamięć kucyka, a ludzka prawie, że nie istnieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja zgaduję, że w momencie pojawienia się kucykowego odpowiednika w świecie ludzkim, odpowiednik ludzki albo znika, albo łączy się z kucykowym odpowiednikiem, do czego prawie nie byłoby przeciwskazań.

Impossibru. Przecież mamy ludzką Twilight, która w najlepsze prowadzi sobie badania i nie ma zielonego pojęcia, co tajemniczego wydarza się w obserwowanej przez nią szkole...
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impossibru. Przecież mamy ludzką Twilight, która w najlepsze prowadzi sobie badania i nie ma zielonego pojęcia, co tajemniczego wydarza się w obserwowanej przez nią szkole...

Tak też nad tym myślałam. To też by było dziwne jak by np. Pinkie była z Fluttershy a Pinkie z Equestri wchodzi do portalu a Pinkie tak sobie poprostu znikneła na oczach Fluttershy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prawdopodobnie alternatywna Sunset żyje sobie w nawet większej nieświadomości niż alternatywna Twilight i wcale nie przejmuje się tym co dziwnego dzieje się w pewnej szkole i jej okolicach, bo zajmuje się... badaniami nad innymi interesującymi ją zagadnieniami.

 

No chyba, że prowadzi te same badania z alter Twilight, a ta do niej dzwoni po tym jak kończy gadać z niegadającym psem. A tak nieco poważniej, to poszlaki, że istnieje alternatywna Sunset Shimmer dostajemy już w pierwszym filmie. Warto przyjrzeć się scenie, gdzie są pokazywane zdjęcia Sunset, gdy ta zdobywała przez kolejne lata tytuł "królowej balu" czy jak to tam się nazywa.

Edytowano przez Skrzywiona
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Według teorii światów alternatywnych, gdyby "kucykowa" Sunset przeszła przez lustro do świata ludzi, to "ludzka" Sunset lub coś innego, ale o tej samej masie (inny człowiek?) musiałby przejść do świata kucyków. To samo wydarzyło by się z koroną, Twilight i Spike'iem, ale chyba ze względu na to, że fizyka Equestrii i tego drugiego świata jest zamącona magią, możliwe, że ta teoria się nie sprawdza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest teoria światów alternatywnych, lecz prawo równowagi masy. Czyli, zakładając działanie magii, bądź bardzo zaawansowanej technologii, po wysłaniu do innego wymiaru/świata określonej masy, w tym przypadku Twilight, ten ubytek masy MUSI zostać zrównoważony poprzez odesłanie tej masy ze świata, do którego wysłane zostało dane ciało. Zakładając, że nasza księżniczka waży 60kg (to tylko założenie) z tamtego świata do Equestrii musi trafić 60kg czegokolwiek, choćby i powietrza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A moim zdaniem po prostu druga Sunset Shimmer została ''znieżywiona'' a pozostałość odesłana do świata kuców. Prawo zachowania masy się zgadza jak z energią życia bo wiadomo chemia organiczna = chemia życia. I tak oto Sunset może przebywać bez paradoksu w świecie ludzi. Heh kolejny pomysł na fanfik 'W poszukiwaniu uczennicy'.

Nawet ciekawy kryminał by mi wyszedł, ale lenistwo :). Albo druga Sunset  żyje tam gdzie żyła bo Celestia przygarneła ją jako uczennica, a potem lanie wody z mane6 i nie było okazji ją spotkać. Jak wiadomo świat jest 'mały', może spotkamy ją na drugim planie bez ingerencji jak Derpy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja osobiście uważam, że druga Sunset Shimmer żyję gdzieś daleko i nie ma zupełnie pojęcia, że jest jakaś druga podobna do niej. Pacząc na tok wydarzeń z serialu możliwe jest, że Sunset ze świata ludzi była... nie wiem jak to nazwać... pomocnicą dyrektor Celesti. Może również jak Sunset ze świata Equestrii porzuciła studia i poszła własną drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejszą lecz najbardziej prawdopodobną opcją będącą wyjaśnieniem tego pytania jest fakt iż Hasbro nie pomyślało o drugiej Sunset Shimmer. Najprawdopodobniej obecnie w ich wymyślonym świecie nie ma ludzkiego odpowiednika Sunset, ale nie wykluczam, że pomyślą o tym i napomkną o niej, w którymś filmie. 

 

Co zaś sie tyczy teorii spiskowych to myślę, że Sunset po przybyciu do Equstrii odkryła, że nie może koegzystować ze swoją kopią więc doprowadziła do przeprowadzki Sunset należącej do ludzkiego świata na tyle daleko by mieć pewność, że się nie spotkają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zasadniczo pytaniem nie jest to, czy ludzka odpowiedniczka Sunset istnieje, ale gdzie jest tudzież co się z nią stało. Oraz jaka jest. Jak wiemy swoi odpowiednicy są podobni, ale niekoniecznie tacy sami. 

Generalnie biorąc pod uwagę, że nawet po tych kilku latach życia jako tyraniczna władczyni swojej szkoły Sunset wciąż miała opory przed skrzywdzeniem Spike'a to nie zabiłaby drugiej siebie. Sądzę, że raczej się nigdy nie spotkały. Oczywiście możemy tylko zgadywać, czy była w tym ingenerencja Equestriańskiej Sunset czy też tak po prostu wyszło. W końcu "ziemska" Twilight nie mieszkała wcale tak daleko - ba nawet Pinkie wiedziała o jej istnieniu i o jej psie(wspominała to gdy witała equestriańską Twilight) - a jednak spotkaliśmy ją dopiero w Igrzyskach Przyjaźni. Z Sunset może być podobnie - może mieszkać gdzieś daleko, ale po prostu nigdy nie było okazji by się spotkały. 

Może chodzi do innej szkoły, może uczy się w domu, może jest zajęta innymi sprawami... pole do popisu jest szerokie. 

 

Choć mnie - jako wielkiego fana Sunset, tej nawróconej oczywiście(no tej przed nawróceniem to nie umiałem nie lubić, bo wiedziałem, że się nawróci... ale była tak wredna, że jednocześnie nie byłem wstanie ją lubić... ta wiem, dziwne trochę) - bardziej interesuje to jaka jest ta druga Sunset. Osobiście skłaniałbym się ku czemuś pomiędzy Sunset equestriańską a "ziemską" Twilight. To znaczy pewność siebie, i to pewne zadufanie w sobie oraz brak przejmowania się innymi jak u pierwszej i jednocześnie ta ciekawość i naukowe zacięcie jak u drugiej(no nie mówię, że ta equestriańska Sunset go nie miała, ale nie było ono tak wyraźnie zarysowane jak u Twilight).

 

 

A co do kwestii masy... a co jeśli Equestria i świat ludzi to po prostu osobne planety lub światy bliźniacze mają "wspólną" masę/energię(w sensie transfer energii między jednym a drugim nie łamie zasady zachowania energii, bo to wciąż jest ten sam wspólny układ odniesienia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...