Skocz do zawartości

Steven Universe


Nyxgrim

Recommended Posts

Ło rany. Trochę mi z jednej strony szkoda Perydot. To trochę nie jej wina, że Ametyst poczuła się źle. W świecie klejnotów uczucia innych są mało istotne, a na Ziemi są ogromnie ważne. Peri została wrzucona na głęboką wodę, nie mając pojęcia nawet, czym jest poczucie humoru, nie mówiąc już o mówieniu komuś czegoś, czego nie chciałby usłyszeć. Świat Klejnotów jest pewnie niemal całkowicie posegregowany rasowo i pewnie tam wszystko stawia się na wydajność, a nie uczucia więc oczywiście, że odczuwanie może być dla klejnotów obce. Perydot musi się jeszcze wiele nauczyć, jeśli chce zostać w drużynie klejnotów mimo tego, że już i tak wie dużo.

Fantastyczne jest też to jak Perydot się zachowuje z odcinka na odcinek. Jej charakter się nie zmienia, ona nigdy nikogo prosto w oczy nie przeprosi i zawsze będzie myślała, że ma rację, idąc raczej na ugodę. Wiele postaci, które przechodzą na stronę dobra, w niemal tym samym momencie miękną (Gilda, Diamond Tiara) Perydot nie i to jest właśnie fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dla osoby, która nie słuchała jej po angielsku, pewnie ujdzie, ale jak dla mnie to słabo. A skoro już o tym mowa to nie za bardzo podobała mi się też zmiana głosu Dewey'a i Sadie. Stare głosy lepiej pasowały szczególnie ten burmistrza.
 

Aż mnie skręca jak pomyślę o Jasper. Mam nadzieję, że nie ugrzecznią jej tekstów tak jak u Ametyst np. w "Kulki w Natarciu" ("Żóóóóółwiiiiik" no kuźnia, śmiechłem i płakłem). 

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekaliśmy się "The Arrival" w polskiej wersji. Co mogę powiedzieć? Głos Jasper i tłumaczenie jej imienia, o które martwiłem się najbardziej były niezłe. Cała reszta wypadła już gorzej. Piskliwy głos Perydot jakoś mnie nie przekonuje, tłumaczenie niektórych kwestii spieprzyli po całości min. "I'm gonna use gem-destapbilizator"(czy jakoś tak) w polskiej wersji to wyjęte z dupy "destabilizator klejnotów", w oryginale Japer powiedziała, że szanowała taktykę Rose Quartz, a nie kryształowych klejnotów. Reszta postaci brzmi tak strasznie drewnianie, że przykro się ogląda. Absolutny brak jakichkolwiek emocji, nawet w najbardziej intensywnych momentach. Spodobał mi się jednak moment w którym Jasper przywołuje swój hełm - "Świetnie!" - nie powiem zabrzmiało to naprawdę dobrze.   

 

PS: Ja wale! Dopiero teraz zauważyłem, że ocenzurowali scenę w której Granat rozpada się na kawałki. Teraz to już jestem pewien, że dorobią Ruby  wąsy jak w Rosji. Źle się dzieje :v

Edytowano przez Nyxgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ludzie radujmy się!

 

Odcinki będą już 4 stycznia. Przy okazji ujawnili tytuły i opisy pięciu najbliższych:

 

“The Answer”– Garnet finally tells Steven the story of how she came to be a Crystal Gem.

 

“Steven’s Birthday” – Steven has a birthday party out at the barn, and decides he has some growing up to do.“It Could’ve Been Great” – The Gems take a trip to the moon.

 

“Message Received” – Steven has doubts about believing in everyone.

 

“Log Date 7 15 2”– Steven sneaks a listen to a friend’s audio diary.

 

No i jest jeszcze video: http://www.beachcitybugle.com/2015/12/steven-universe-returns-in-january.html#more

 

Ale po kolei:

 

Wygląda na to, ze motyw z Clusterem nie zostanie rozwiązany tak szybko jak można by się tego spodziewać. Poza tym jest spore prawdopodobieństwo, że Yellow Diamond i inne dziewoje z homeworld zobaczymy po raz pierwszy w retrospekcjach Granat. Najbardziej cieszy mnie jednak, że wreszcie zobaczymy jak to wszystko wyglądało w pełni swojej okazałości np. starożytne budynki min. arenę klejnotów. Odnośnie samych odcinków.

 

The Answer - odcinek poświęcony historii Granat i coś mi się zdaję, że będzie on zawierał więcej szczegółów niż u Perły i Ametyst, o których dowiedzieliśmy się niedużo. No i nareszcie pokarzą ten słynny bunt kryształowych.

 

Steven Birthday - Przychodzi mi na myśl tylko jedno - NOWY WYGLĄD DLA STEVENA!

 

It could've been great - Drugi po Jailbreak odcinek, który( prawdopodobnie) będzie mieć miejsce w kosmosie. Ciekawe, czy będzie on jakoś związany z tym trzyodcinkowcem, bo jeden odcinek z niego nazywa się chyba "Back 2 the moon"  

 

Message received - Steven chyba otrzyma jakąś wiadomość od Homeworld. Tylko dlaczego spowoduje ona u niego zwątpienie we własnych przyjaciół? Tak czy inaczej, wyczuwam ostry plot twist.

 

Lod date 7 15 2 - najprawdopodobniej chodzi o dziennik Perydot. Jestem ciekawy co tam potajemnie nagrywała.

 

Zapowiada się grubo. Naprawdę grubo. Coś mi się wydaję, że znowu będziemy umierać z tych emocji i uczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog Ronaldo, o ile dobrze mi wiadomo jest/był prowadzony przez ludzi odpowiedzialnych za samą kreskówkę, a więc jest w pełni kanoniczny. Taka ciekawostka.

A tak poza tym, hype na nowe odcinki.

18.12.2015 at 00:44 Nyxgrim napisał:

NOWY WYGLĄD DLA STEVENA!

Spoiler

tumblr_nlgwm5FkMJ1uqs7tno1_400.jpg

W rolę nowego Stevena wcieli się Danny Devito - potwierdzone info.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wreszcie obejrzałem "Stefan Wszechświat", który od dawna chciałem obejrzeć i było naprawdę cholernie warto. Możliwe, że gdyby nie pochlebne opinie w internecie, nigdy bym go nie obejrzał. W TV zniechęcił mnie beznadziejny polski dubbing (szczególnie Perły i Stefana). Poza tym fabuła wyrwana z kontekstu potrafi odstraszyć, dla tego trzeba oglądać wszystkie odcinki po kolei. Naprawdę świetna kreskówka z piękną animacją i ogromem miłości. Znalazłem drugie Gravity Falls i stałem się fanem.

Jako, że lubię Stefana od niedawna, macie może jakieś filmiki i inne tego typu rzeczy, które powinien (waszym zdaniem) obejrzeć każdy wielbiciel tej kreskówki?

Edytowano przez Branthos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Branthos napisał:

Jako, że lubię Stefana od niedawna, macie może jakieś filmiki i inne tego typu rzeczy, które powinien (waszym zdaniem) obejrzeć każdy wielbiciel tej kreskówki?

Polecam piosenki PerfectlyVindictive, ma ona troche "Steven'owych" piosenek, które mi się podobają, może tobie też się spodobają.

 

Dla leniwych link tu dałem, ale (Haha!) to jest link do jednej z  piosenek nie do kanału! Taki "podły" będe.

https://youtu.be/xebHNw-CafA

 

Ps. Chyba tylko ja potrafie przez przypadek usunąć swój komentarz...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...