Skocz do zawartości

Czy to koń, czy to kuc - Troubleshoes


Recommended Posts

Jak wyżej. 

 

To jest bajka. Od samego początku świat tam przedstawiony rządzi się własnymi prawami. To nie film dokumentalny, nie film obyczajowy. Tutaj nie trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Autorzy tworzą swój własny świat. Oni decydują czy będzie logiczny czy nie. Jeśli zechcą to żyrafy będą zielone, konie będą jadły mięso, papugi to będą ssaki, a koń będzie kucykiem. Logiki można się doszukiwać tam, gdzie jest ona zachowywana, gdzie wszystko tłumaczy się w taki sposób, by pasowało do rzeczywistości. Czegoś takiego nie mamy w MLP i wielu innych produkcjach. 

 

Dlatego owszem. Jeśli autorzy MLP stwierdzą, że kapibara to u nich tapir, albo silnik spalinowy jeździ na jogurt to w ich uniwersum tak właśnie będzie i kłócić się o to nie będę. 

 

Owy temat powinien się raczej nazywać teorią spiskową, a nie być realnym pytaniem, na które odpowiedź została udzielona. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A autor powiedział, że w Equestrii to latające pegazy tworzą pogodę, a nie zjawiska atmosferyczne i nikt się nie kłóci

 

Nie pamiętam dokładnie, alt to jest raczej logiczne wykorzystanie rasy... Pegazy są władcami przestworzy, stąd kontrola prądów powietrznych i zjawisk atmosferycznych, jest raczej logiczna... Możliwe, że się mylę, ale w mitologi pegaz, to "władca przestworzy". Zwłaszcza, że to fantastyka. Ale nawet w fantastyce, kłóciłbym się o silnik spalinowy, działający na wodę :D

 

To jest bajka.

 

 Poza tym, owszem bajka. Małe dzieci, które to oglądają nie zauważa pewnie nawet kucyka, który jest większy od innych, to nie będzie dla nich dziwne... Ale MY dorośli, mamy prawo się juz dziwić takim rzeczom, tak po prostu... Małe dziecko nie będzie miało obiekcji, ale dorosły powinien się zastanowić, jeśli w bajce żyrafę, nazwa tapirem. Po drugie, taka bajka została by skrytykowana, bo uczyłaby dzieci złych rzeczy?

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a dlaczego nikogo nie zdziwił fakt, że owe kucyki (Pinkie) używała np noktowizora, jaki kucyk/koń to potrafi i czy owe brednie nie wywołują u dorosłych obiekcji? Ta bajka już uczy "złych rzeczy", bo potem dziecko pomysli, że kucyki/koniki to jacyś szpiedzy, albo coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok, a dlaczego nikogo nie zdziwił fakt, że owe kucyki (Pinkie) używała np noktowizora, jaki kucyk/koń to potrafi i czy owe brednie nie wywołują u dorosłych obiekcji? Ta bajka już uczy "złych rzeczy", bo potem dziecko pomysli, że kucyki/koniki to jacyś szpiedzy, albo coś...

 

Co do noktowizora, zwykle w śmiesznych sytuacjach, to OK, po prostu, gdyby nazwali nagle zupełnie inny gatunek, niepoprawnie, to wtedy bym miał jako rodzic lekki niesmak... Nawet w bajce sa pewne granice "absurdu", jak dla mnie... Albo sam bym dziecku sprostował. Poprostu chodzi mi o to, ŻE ludzie, którzy uparli się, że omawiany bohater jest koniem, mogą mieć rację...

 

No i co do koni szpiegów, to jak dziecko zapyta rodzica, czy konie to szpiedzy, to rodzic napewno sprostuje, rozumiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to, nierozumiem tylko o co ta cała spina. Przecie to jest postać epizodyczna, pojawi się raz i zniknie, ten kucyk/koń nie zastąpi Twilight, czy coś, więc serio nie wiem o co tan cały raban, o postać jednego odcinka? Za dwa odcinki wszyscy o niej zapomną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co ta cała spina. Przecie to jest postać epizodyczna, pojawi się raz i zniknie,

 

Pewnie o to, że każda postać, wprowadza coś do kanonu, gdyby w 1 tylko odcinku pojawił się arab i zniknął... To czy nie można by y mówić, że jak byk w EQ są inne rasy? Przecie BYŁ i znikał. Ni ma go, wzzzzziuuuu! Paszoł won, nie ma innej rasy, więc o co ta spina?

 

I nie pamiętam już, ale gryfa chyba raz pokazano, Gildę... Przecie później [ja sam] nie pamiętam, bym widział gryfa, a jednak w EQ już sa na 100% gryfy...

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też psy, króliki, ptaki, niedźwiedzie, smoki, węże, skunksy, koty, feniks,jak i wiele innych zwierząt, nawet jest pewna zebra, ale czy mamy robić osobny temat do każdej postaci, czy zwierzecia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Są też psy, króliki, ptaki, niedźwiedzie, smoki, węże, skunksy, koty, feniks,jak i wiele innych zwierząt, nawet jest pewna zebra, ale czy mamy robić osobny temat do każdej postaci, czy zwierzecia?

 


Jeśli masz ochotę, to czemu nie.

 

No, można robić, ale one nie są epizodyczne, no chyba nie w takim stopniu, jak ten koleś... Angela[chyba] nie widziało się tylko raz, oczywiście mogę się mylić... Po prostu uważam, tak jak kilka osób tutaj, że MOŻEMY MIEĆ, co nie znaczy, ŻE MAMY, nowa rasę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po prostu uważam, tak jak kilka osób tutaj, że MOŻEMY MIEĆ, co nie znaczy, ŻE MAMY, nowa rasę

 

Chyba raczej "moglibyśmy" mieć nową rasę, gdyby autorzy stworzyli konia. Skoro stworzyli to koniopodobne coś i obwołali kucem to na chwilę obecną raczej nie zamierzają tworzyć nowej rasy. 

Z resztą pokazali jak wyobrażają sobie konia. 

Spike_sees_an_alicorn_horse_statue_S4E03

 

Przy takim koniu Trouble Shoes wygląda perfidnie jak kucyk. 

 

A Gryfy pojawiły się w kilku odcinkach + były o nich wzmianki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą pokazali jak wyobrażają sobie konia.

Spoiler

Spike_sees_an_alicorn_horse_statue_S4E03

 

Czyli księżniczki, to konie :) Bo to jest posąg Alicorna :) Powinni nazwać je zatem końmi, a nie kucykami, choć kucyk to koń...

 

Lekka niekonsekwencja...

 

Kurde, nie zacytowało dobrze obrazka :(

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli księżniczki, to konie :) Bo to jest posąg Alicorna :) Powinni nazwać je zatem końmi, a nie kucykami, choć kucyk to koń...

 

Lekka niekonsekwencja...

 

Kurde, nie zacytowało dobrze obrazka :(

 

Ekhem. Ja tu nie widzę niczego podobnego do księżniczek. To jest koń alikorn, a nie kucyk alikorn  :grumpytwi:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym również nie była ciekawa, ale naprawdę będziemy teraz roztrząsać to czy jakiś posąg to posąg konia czy kucyka. Bo jakby co to spoko, mam czas, mogę przynieść popcorn ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...