Skocz do zawartości

Poulsenowy Drugi Mini(?)konkurs Fanfikowy "Love is in the Air"


Poulsen

Recommended Posts

Ahoj. Powracam z drugą edycją mojego konkursu. Zasady są podobne jak poprzednio, jednakże podniosłem limit słów oraz przedłużyłem czas na oddawanie prac. Mam nadzieję, że i tym razem nie zabraknie uczestników, oraz że jakość prac będzie tylko rosła  :ajawesome:  Szczegóły poniżej.

 

Termin oddawania prac: 06.07.2015 23:59

Limit słów: 5000

Temat: Dowolny, o ile będzie zgodny z głównym tagiem (patrz niżej)

Tagi: [Romans] plus jeden dowolny, ale bez [Clop], [Gore] oraz [Random]

Każda osoba może zgłosić jedno opowiadanie.

Sędziowie: ja (Poulsen)

 

Nagroda: przetłumaczę na język polski dowolny, wybrany przez zwycięzcę angielski fanfik długości poniżej 4000 słów, niebędący clopem lub gore.

 

Wyniki zostaną podane w przeciągu tygodnia od ostatecznego terminu oddawania prac. Tak jak w konkursach Dolara i spółki wrzucajcie w postach linki do docsów z Waszymi dziełami. Proszę o trzymanie się limitu słów - może być 5010 słów, ale 5100 to już przesada (liczone bez tytułów, tagów itp.). Po zgłoszeniu pracy nie można jej już edytować. Teksty nie mogą być również uprzednio edytowane i/lub sprawdzane przez osoby trzecie. Jakakolwiek wzmianka w opowiadaniu o Button Mashu lub jego matce będzie skutkowała natychmiastową i nieodwołalną dyskwalifikacją.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :ajawesome:

 

 

 

 

[temat założony został za wiedzą i błogosławieństwem Dzierżącego Łopatę]

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam że i ja wezmę udział, aby zobaczyć po prostu "z czym to się je".

Nie oczekuj ode mnie pościgów i wybuchów, ale wiedz iż na pewno się postaram!

Tworzenie rozpoczęłam już wczoraj. Wprawdzie mam jeszcze mnóstwo czasu, ale chcę aby wszystko było dopięte na ostatni guzik! ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam przeabsolutnie genialny pomysł. Możesz się spodziewać opowiadania ode mnie.

 

Cieszę się, czekam z niecierpliwością :ajawesome:

 


Postanowiłam że i ja wezmę udział, aby zobaczyć po prostu "z czym to się je".

Nie oczekuj ode mnie pościgów i wybuchów, ale wiedz iż na pewno się postaram!

Tworzenie rozpoczęłam już wczoraj. Wprawdzie mam jeszcze mnóstwo czasu, ale chcę aby wszystko było dopięte na ostatni guzik! ^^

 

Każda nowa osoba jest mile widziana :aj3: życzę udanej pracy na fikiem :ajawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziękuję za prace ludziska :) jednakowoż, jako że na razie są ich całe dwie, przedłużam termin oddawania dzieł o tydzień, czyli do przyszłego poniedziałku.

Edytowano przez Poulsen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przybywam z wynikami. Nie zwlekając (bo już sam zwlekałem wystarczająco dużo czasu), ogłaszam co następuje:

 

 

Zwyciężczynią jest Applejuice. Gratuluję i zapraszam na PW po "odbiór" nagrody :ajawesome:

Krótkie recenzje fanfików:


Mordercz "Być Jak Dą Żuan" - fanfik bardzo nierówny. Pod względem technicznym nie można mu nic zarzucić (poza jedną czy dwiema literówkami), treść jest jednak nieco chaotyczna - opisy, w jednym miejscu ciekawe i smakowite, w innym stają się zagmatwane i przekombinowane. Sama historia rówżnież jakoś specjalnie mnie nie porwała. Plus za wstawki po czesku, bo choć nie bardzo rozumiem ich cel, to był interesującym szczegółem.

Applejuice "Czas" - niewiele mogę zarzucić temu opowiadaniu. Na 6 stronach zawarto opowieść o młodzieńczej, toksycznej miłości, zapakowaną w nienaganną formę. Przejrzyste, ale nie uproszczone opisy, życiowe sytuacje (pod wieloma względami), zima i śnieg (rzecz z jakiegoś powodu rzadko spotykana w fanfikach, które dziwnym trafem wszystkie dzieją się w lecie) - to lubię. Cierpienia bohatera może są nieco zbyt werteryczne, ogólnie jednak nie wydają się sztuczne i są dosyć prawdopodobnym doświadczeniem dla zadurzonego nastolatka. Polecam każdemu i proszę Applejuice o więcej takich :)



Mam jedno zastrzeżenie - fanfiki niby o miłości, ale jakieś takie smutne. Od literatury i jej mikroskali moglibyśmy w sumie wymagać choć iskierki szczęścia i nadziei :burned:
Kolejny konkurs będzie jak mi się zachce. Pozdro :ajawesome:

Edytowano przez Poulsen
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...