Jump to content

Dyskusja o Eris


Arceus
 Share

Recommended Posts

W Pewnym sensie to prawda i ja to rozumiem, oficjalnie w serialu Eris się nie pojawiła i właściwie to powinno być wśród OC'ków. Nie mniej jednak to subforum pozwala na wprowadzenie porządku i na zgromadzenie wszystkiego co związane z postacią w jednym miejscu. Pozwala to także na dodanie kilku dyskusji i zabaw.

Mniejsza, do rzeczy: Właściwie chodzi mi dokładnie o TO 

Nie wiedziałem, gdzie to napisać.

Nie wierzę w żadną panią Chaosu. Discord nie ma żadnej drugiej połówki, a już na pewno nie jest nią Pani chaosu. Bo gdyby ktoś taki istniał, to by się dawno ujawniła, a Discordowi nie doskwierała by samotność, nie musiałby się przyjaźnić z kucykami. Dlatego ktoś taki nie może istnieć, a już na pewno Discord nie może znać.

Swoje zdanie już w tamtym temacie wyraziłem, w tym jednak proszę i zachęcam Was abyście i Wy napisali co uważacie w tej sprawie. Powiedzcie co sądzicie o Eris. Czy dobrze że jest, czy lepiej aby jej nie było? Cieszycie się że tu jest czy nie? I dlaczego? Tą postać da się lubić, czy należy ją wygnać precz? Podzielcie się opiniami na jej temat  :D

 

Link to comment
Share on other sites

Dopóki nie pomyliłam jej zapytajki z zapytajką Chrysalis (swoją drogą w dalszym ciągu nie mam pojęcia jak ja to zrobiłam) nie wiedziałam nawet o jej istnieniu. Być może czasem gdzieś tam usłyszałam jej imię, fanarty sobie sprawdziłam i wyglądają znajomo więc musiałam ją widywać, ale...nie znam jej. Nie mam nic przeciwko tworzeniu tematów poświęconych postaciom stworzonym przez fanów, które zyskały popularność. Sama lubię Fluffle Puff oraz mamę Button Mash'a.

Sądzę jednak, że wielu użytkowników może nie wiedzieć kim ona jest. Część już się pewnie dowiedziała z zapytajki, ale w dalszym ciągu brakuje mi w pierwszym poście opisu postaci oraz jakiejś grafiki. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, zastanawia mnie fakt, że ktoś ją stworzył i nadal nie wiem dlaczego? W serialu jej nie było i nawet słownej wzmianki o niej też nie widziałem, dlatego nie rozumiem skąd pomysł na tworzenie absolutnie nowej postaci, nie wiadomo skąd...

Link to comment
Share on other sites

Nawet, gdyby ktoś taki istniał i Discord ją znał, to nie mieli dobrych relacji, skoro czuł się samotny.

Poza tym zupełnie mi się nie podoba koncepcja, że Discord byłby sterowany przez panią Discordową. Byłby w moim oczach pantoflarzem. Taka opcja w ogóle mi nie podchodzi. Wolę jako nieokiełznanego, samotnego ducha Chaosu, że te jego wszystkie akcje i odchyły, to tylko i wyłącznie jego sprawka, jego pomysły. Wykluczone, by sterował nim babsztyl :D

Link to comment
Share on other sites

Jedyny problem z tą postacią jest taki, że musi być wyjaśniona.

Taki ww. Fluffle puff tego nie potrzebuje (może sobie być i co? ), mama button mash'a jest nawet logiczna.

O tyle eris jest w mniej komfortowej pod tym względem sytuacji.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze jedna sprawa natury czystego sensu.

Eris - grecka bogini NIEZGODY

Diskordia - rzymska bogini CHAOSU

Nie jak wam ale bardziej sensowna jest opcja nr 2

Tylko problem Diskord i Diskordia (sami wiecie o co mi chodzi)

Coś w tym jest, jednak zważ na to że dziś bardziej uniwersalny jest angielski, postaci w mlp nazywane są po angielsku, Discord chcąc nie chcąc też. Tłumacz google (nasz kochany kłamczuszek) po wpisaniu "discord" tłumaczy to na "niezgoda". Nadal sądzisz że Eris jest nie trafione? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Się tera imienia czepiacie... Eris... Ładne imię i pasuje do ,,tematu".

 

A czemu jesteś adam a nie np. Robert? Bo tak! I nic ci do tego, tak matka wymyśliła, jakiś problem?

 

Jeśli nikt nie robi z tego problemów to problemu nie ma. Problemem jest to że o Eris niemal nic nie wiemy. 

Chyba mam plan.

Link to comment
Share on other sites

To Discord w wersji bardziej przemawiającej do samotnych nerdów. To 100% jej popularności, broniaki chcą mieć jeszcze jedną waifu w serialu do której mogą się ślinić.

Moja opinia o Eris. Nic dodać, nic ująć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na ziemi jest 7 mld ludzi, których historii nie znam i nikt mi jej raczej nie opowie, to znaczy że co? Że wszystkich mam hejtować? 

Nie, no ludzkości nie unicestwię :/ 

Jej historii nie znam, może być z równoległej rzeczywistości, w której klacze to ogiery, ogiery to klacze a domy to cegły. Jednak, moim zdaniem spoko jest pomysł, by paruset userów dało coś od siebie tworząc przepełnioną chaosem, brakującą, historię pani chaosu. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Niby coś w tym jest. Daje to możliwość kreatywnego wykazania się. Problem w tym, że ci nieznani tobie ludzie istnieją i mają jakieś historie. Eris jest OC stworzonym nie wiadomo po co. Dopóki nie ma historii nie interesuje mnie. Zapewne tak samo postrzega ją wielu innych użytkowników. W moim odczuciu to tylko i wyłącznie Discord w żeńskiej wersji. R63 bodajże. Miałam nadzieję, że ma ona jakąś historię, wtedy byłaby (być może) ciekawsza. 

Obecnie - moim zdaniem - mogłoby jej nie być. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Według mnie Eris jest spoko. Przecież coś takiego chyba już było..

A propos, Arceus , imię Discord pochodzi od Diskordi, bo skąd niby takie podobieństwo?

Co do Eris, chaos jest raczej bardzo podobny do niezgody, a właściwie nią jest.

Edited by Sparkle
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...