Skocz do zawartości

Endor (Śródziemie) Quiz


Paladyn Zanderson

Recommended Posts

Hue, akurat grasuję po forum, a tu pytania... Zakładam, że jest to Żądło. Wykute w Gondolinie w Pierwszej Erze. Zaczynało świecić niebieskim(?) światłem, kiedy w pobliżu znalazł się wróg, chociaż dotyczyło to chyba tylko orków, bo to z nimi przede wszystkim walczyły elfy z Gondolinu. Posiadali go oczywiście Frodo i Bilbo Bagginsowie, a nazwę otrzymał, kiedy Bilbo walczył z pająkami w Mrocznej Puszczy. Na pytanie o nazwę pierścienia wstrzymuję się od odpowiedzi. Na obrazku jest Smaug, zabity przez Barda z Esgaroth strzałą w serce(?), jedyne odsłonięte miejsce w pancerzu smoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

oto kolejne pytania tym razem większość będzie z Silmariionu oczywiście pytanie 19 nadal obowiązuje

pyt.22 (3)

jaki bóg śródziemia przedstawiony jest na obrazku

Dołączona grafika

pyt.23 [4]

jakie wydarzenie przedstawia ilustracja [pod. ma ono związek z historią krasnoludów]

pyt.24 (1)

kto był przywódcą Białej Rady

pyt.25 [2]

Biała Rada była znana również pod inną nazwą jaką

pyt.26 [2]

z jakich istot według Legendarium powstali orkowe

pyr.27 [1]

jakie wydarzenie z Hobbita przedstawia ilustracja

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ludzie czy inne drużyny gdzieś wsiąkły bo Arlick znowu zdobywa punkty dla aj daję przecież obrazki nawet z podpowiedziami + są to i tak proste pytania obniżyłem ich trudność, a tu tylko udziela się osoba która się tak bardzo bała,że nie da rady i za to dostaje od mnie repka aj 34 Luna 7 Fs 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok oto koejne 6 pytanek i tym razem mam nadziję, że odpowie ktoś inny niż Airlick pyt 28 (1) "Wysokie statki, wysocy króle, Trzy razy trzy, Cóż to przywieźli z zapadłych krain Przez morskie mgły? Siedem gwiazdeczek, siedem kamieni, Drzewo, co bielą gałązek lśni. " O jakich artefaktach wspomina ten wiersz ? pyt.29 (2) pod jakimi przydomkami był znany Saruman ? pyt.30 (4) "Nikt nie zliczy łez, które wylejecie. Valarowie ogrodzą Valinor i zamkną ten kraj przed wami tak, że nawet echo waszych skarg nie przeniknie za ścianę gór. Gniew Valarów będzie ścigał od Wschodu aż po najdalszy Zachód ród Fëanora, a także tych wszystkich, którzy za nim pójdą. Złożona przysięga popchnie ich na tułaczkę, lecz ich oszuka, bo skarby, które ślubowali odnaleźć, będą im na zawsze odjęte. ale się skończy to, co dobrze się zaczęło, a sprawi to zdrada brata przeciw bratu i strach przed zdradą. Wydziedziczeni są na wieki. Niegodnie rozlaliście krew współplemieńców i splamiliście ziemię Amanu. Za krew zapłacicie krwi? i zamieszkacie z dala od Amanu w cieniu śmierci. Chociaż bowiem Eru dał elfom ten przywilej, że nie umierają na obszarze Ei i nie mają do nich dostępu żadne choroby, każdy z was może zginąć i wielu zginie od oręża, udręki i smutków[...] Długo będą musiały u niego przebywać, tęskniąc do utraconych ciał, lecz nie dostąpią litości, nawet gdyby ci, co polegli z ich ręki, za nimi orędowali. Ci zaś, którzy przetrwają w Śródziemiu i nie przyjdą [....], znużą się wreszcie światem jak zbyt ciężkim brzemieniem, zwiędną i staną się jak gdyby żałosnymi cieniami w porównaniu z młodszym plemieniem później narodzonym. Oto słowa Valarów[...]!" Jaka postać z Silmarionu wypowiedziała te słowa pyt.31 [3] jak według Legendarium powstało Śródziemie [chodzi o świat] pyt.32 [1] dlaczego król Rohanu Theoden zwany jest w Kronice lat Theodenem "Odrodzonym" pyt.33 [2] Kto i jakim sposobem pozbawił Saurona Jedynego Pierścienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Nihal dobra odpowiedź na pytanie o to chodziło dwa punkty dla drużyny Luny Aj 34 Luna 9 FS 4 Pytania na które nie udzielono odpowiedzi Nadal obowiązują nie bójcie się dla odważnych daję Repki trzeba bowiem trzymać morale i zachęcać jakoś do aktywności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzi pyt.30 [4-1=3] Postać która wypowiedziała te słowa jest bogiem świata zmarłych - Domów umarłych, które od jego elfickiego imienia zwane są Halami .... pyt.29 [2-1=1] jeden z przydomków Sarumana związany jest z górna częścią ciała której używał jako godła pyt. 25 [2-1 = 1] Druga nazwa Białej Rady [a czarodziejów tak właściwie sorki za błąd] pochodzi z języka Quenya i znaczy w tej mowie "Mędrcy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Airlick niesety dam ci obniżone punkty bo dałem poddpowiedzi do tych pytań aj 39 luna 11 fs 4 Gby tylko znalazł jakiś godny [mówiąc językiem Nihal] reprezentant Fluttershy to mogło by być uczciwie i ciekawie bez stratna podpowiedź na pyt.19 Lśni [...]Isildura – Niziołek się nie ugina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpowiedź Nihal

aj 39

Luna 12

Fs 4

pyt 34 [3]

jakie postacie z Silmarilionu przedstawia ilustracja

Dołączona grafika

pyt.35 [2]

Jak się nazywał człowiek, który przyjął Drużynę Thorina na noc i jaką zdolność posiadał [podpowiem,że zdolność ta związana jest z zmianą kształtu]

pyt.36 [1]

W jaki sposób i gdzie zginął Isildur

pyt.37 [3]

Kim byli Elendili

pyt.38 [1]

Dołączona grafika

kto jest na zdjęciu

pyt.39[4]

Upadek jakiego królestwa spowodował

pyt.40 [1]

kto i w jaki sposób zabił tą postać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34. To raczej będzie pudło, ale powiem: Meliana i Thingol. 35. Beorn, polimorfia (czyli po prostu zmiana kształtu - w niedźwiedzia, a może i coś więcej?) 36. Wpadł z oddziałem w zasadzkę (orków chyba), dostał paroma strzałami plus utonął. Od czego zginął, nie stwierdzono. :raritylaugh: 37. "Ten dobry" odłam Numenorejczyków, którzy przeżyli zagładę Numenoru, prowadzeni przez Elendila. 38. Czarnoksiężnik, przywódca Nazguli, i tak dalej. 39. Arnoru. Właściwie to nawet sam je podbił, z tego co pamiętam. 40. Jak ona się nazywała... Uh... Eowina, z pomocą Merry'ego. Normalnie, mieczem, tyle że w ręku kobiety. :raritylaugh: Odpowiadam szybko, bo katowskie pytania, a raczej na pytania tego sortu nie było chętnych wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwsze pytana lekko chybiłeś,ale idziesz dobrym tropem bo jedna z postaci z obrazka jest związana z wymienioną przez ciebie parą Reszta pytań odpowiedzialnych dobrze i przyczyna śmierci Isildura może nie została stwierdzona, ale wiemy co do niej Doprowadziło [zajrzyj do pytania 19] Aj 51 Luna 12 Fs 4 może zmienię godziny publikacji pytań aby więcej osób miało szansę odpowiedzieć bo już nie wiem co robić aby ludzi zachęcić [tych co się zapisali a nie są aktywni]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35. Luthien i Beren. No. Szczerze, to tak jest z quizami, zwłaszcza na temat książek, w dodatku niezbyt przystępnych, bo o ile LotR może nie jest trudną, ale bardzo obszerną lektura, o tyle taki Silmarillion naprawdę ciężko się czyta. A przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. W moim quizie Lodu i Ognia też odpowiadało tylko kilka osób, a seria jest o wiele łatwiejsza i mniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra odpowiedź Airlick aj54 Luna 12 fs 4 tak właściwie to jest mój 1 quiz i chciałem aby nie był zbyt łatwy ale też, by dotyczył czegoś co lubię a anime jest już domeną Domine, więc został mi mój ulubiony pisarz Tolkien. Wiem że Silmarilion jest ciężki, dlatego pytania z niego miarkuję co najmniej 3 pkt, przydałby się ktoś 3 z drużyny Flutershy byłoby ciekawie, i tak książki Tolkiena w porównaniu z innymi np H. Murakami są łatwe do zrozumienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 [4] Czy w Śródziemiu istniały półelfy ?. podaj imiona półelfów 42. [3] Jak mieli na imię ostatni królowie królestw Dunedainów w Śródziemiu ? 43 [1] Jak Gollum wszedł w posiadanie Pierścienia 44.[1] Co Krasnoludy wydobywały w Morii przed pojawianiem się tam mroku 45 [2] Jak nazywa się najważniejszy urząd w Shire i członkowi jakiego rodu go dziedziczą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41. Istniały. Wszystkich? Meh. Było ich więcej, ale ja powiem tylu: Arwena, Elrond, Elrohir, Elladan, Earendil. 42. Hm, zapewne pytanie dotyczy ostatnich królów Arnoru i Gondoru przed Aragornem. Gondor - Earnur, Arnor - Arvedui. 43. Zabił Deagola, który znalazł Pierścień. 44. Mithril? :rainderp: 45. Hm, mieli Burmistrza, z tego co pamiętam. Ale rodu? Wiem, że Sam Gamgee był burmistrzem, a po nim chyba jego potomkowie, ale to chyba nie to. Z drugiej strony, Tukowie też mieli jakąś funkcję, z tego co pamiętam. Eh, tutaj jest pewnie źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...