Skocz do zawartości

Endor (Śródziemie) Quiz


Paladyn Zanderson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

znów dobrze dolarciu

Aj 125

Luna 12

FS 4

Golum 98

86 (3)

Jaka postać przedstawiona jest na obrazku

Dołączona grafika

87 (2)

Przodkami jakiego ludu według Tolkiena byli Nortowie

88 (4)

Jak się nazywały 3 pierścienie elfów i jakie osoby je posiadały

89 (1)

Kim był Ghan Buri Ghan

90 (1)

Dołączona grafika

Jak nazywa się przedstawiona roślina i gdzie w śródziemiu można ją spotkać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

86. Eöl, mroczny elf, najważniejszy fakt o nim to chyba to, że jest ojcem Maeglina. 87. Przede wszystkim Rohirrimów. 88. Narya, właściciele: Celebrimbor -> Gil-Galad -> Cirdan -> Gandalf Nenya, właścicielka: Galadriel Vilya, właściciele: Gil-Galad -> Elrond 89. Wodzem Drúedainów. 90. Simbelmyne, rosła tylko na grobach królów Rohanu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre odpowiedzi Airlick Aj135 Luna 12 Fs 4 Golum 98 bowiem drużyna Aj jest blisko zwycięstwa wieć żeby dać szansę innym pytania będą za 1 punkt lub 2 91 (1) dlaczego Turin musiał uciekać z Doriath ? 92 (2) z jakim rodem Edainów żyli w I erze Druedainowie 93(1) Jak upadło Doriath 94(1) Jak nazywa jedyny człowiek który wszedł w poczet Elfów Eldamaru 95 (2) z czego zostały zrobione Silmarile

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zdecydowanie za dawno Dolarku bowiem nazwa nie mówi nic o materiale z którego zostały wykonane tylko o i ich pięknym perłowym wręcz blasku zmieniam wiec to pytanie Jakie światło było uwiezione w Silmarilach ? Aj 137 luna 12 FS 4 gollum 102 odp na 94 jesst nie właściwa, ale jesteś dolarku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sillmalirion to znaczy Perła ;) A co do 94 to jestem na 100% przekonany, że chodzi o Eärendila ojca Elronda i Elrosa. Beren zmarł jako człowiek, Dior też, tak samo Hurin, Turin i Huor. Możesz myśleć też o Tuorze, ale z tego co pamiętam to jego zaliczenie do elfów było legendą a nie stwierdzonym faktem. Ale mogę się mylić, Sillmka nie czytałem od lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpowiedź Airlick i Dolarku chodziło mi właśnie Tuora więc dostajesz 2 punkty,, bo w każdej legedzzie jest ziarenko prawdy Aj 139 Luna 12 FS 4 Golum 104 96. (2) Jak nazywa się łańcuch którym został skuty Morgoth 97.(1) jak brzmi prawdziwe imię Golluma 98 (1) Moc jakiego żywiołu posiadała Nenya 99 (2) Dlaczego Statki wysyłane przez Noldorów do Valarów z prośbą pomocy nigdy nie wróciły 100 (1) Kto był najlepszym przyjacielem Turina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra odpowiedź Air i tym sposobem drużyna aj ma 145 pkt czyli wygrywa ten quiz czas rozdać nagrody

Druzyna :aj: [145]

Dołączona grafika

Uważaj moja droga,bowiem ty teraz jesteś Powiernikiem Pierścienia

Drużyna :TWcU3: [12]

Dołączona grafika

Księżniczko przyjmij zaproszenie do Załogi Vingilot i Silmarille

Drużyna :fluttershy5: [4]

Dołączona grafika

moja droga dostajesz jedno z najpiękniejszych dzieł Krasnoludów z Ereboru

Golum dostaje zaś

Dołączona grafika

Fajkowe ziele a punktów ma 104 i tytuł Hobbita

mam nadzieję że Quiz się podobał, jeśli nie to trudno, ale ja się świetnie bawiłem sprawdzając waszą wiedzę na temat Endoru

Quiz może oficjalnie wylądować w Archiwum działu, a Wyniki do Wyników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm postaram się skoro widzę że jest zainteresowanie ichociaż wiem, że pytań zostało mało do zadania bo niestety nie wszystkie książki na temat Endoru Autorstwa Profesora zostały wydane w Polsce, ale następną edycję planuję na Dzień Hobbita [22 września ] lub Dzień upadku Barad-Dur [25 czerwca według Rachuby Shieru].Do tego czasu Navaer Mellon [ do widzenia przyjaciele]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...