Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Cygnus

Po prostu [Oneshot] [Slice of life] [History]

Recommended Posts

Dawno ode mnie nic nie było, to będzie. Zobaczycie o czym to jest, nie zamierzam wam spoilować.

PO PROSTU

NOTKA: fik został poddany prowizorycznym oględzinom wstępnym, dlatego proszę autora nie zjadać, jeśli coś znajdziecie. Wystarczy po prostu skomentować odpowiednio, macie takie prawa. :3

Edited by Cygim Łabędziowitz
Zapomniałem napisać, że są tam opcjonalne bluzgi, bode nie manuj.
  • Upvote 3

Przeczytałem przy szklance gorącej herbaty. Podoba mi sie ten fan fic. Jedyne do czego moge się "przyczepić" to początek. Zdecydowanie za dużo informacji. Spokojnie mógłbyś to bardziej rozwinąć. No i oczywiście nawiązanie do histori to wielki plus. Są opisy, wszystko się układa w całość, jest dobrze. Nie rzuciły mi się w oczy żadne błędy. Fajny masz styl pisania, podoba mi się :aj5:

• Upvote 1

Chciałem wprowadzić czytelnika w telegraficznym (tak, to jest telegraficzny) skrócie w mentalność epoki, społeczeństwa i świata. Jestem zwolennikiem poglądu, że historia to nie jest garść punktów na osi czasu, tylko jeden wielki wielowątkowy ciąg przyczynowo-skutkowy, który zacznie i skończy się wraz z czasem.

• Upvote 1

Tak jak mówiłem już przy prereadingu - nieco nazbyt skondensowana forma jak na mój gust.

Z drugiej strony jednak opowiadanie czyta się całkiem przyjemnie - miło spojrzeć na czasy upadku muru, tym bardziej że germanizacja postaci wypadła bardzo fajnie.

Warto przeczytać.

Po prostu dobry tekst.

Podoba mi się sposób w jaki wykorzystałeś wcale nie tak odległą historię. Udało Ci się ją odpowiednio zaadaptować, starając się, żeby nie przesadzić, a zarazem nie pójść po łepkach. Co ciekawe, mimo iż wiedziałem, jaki będzie ciąg wydarzeń, to i tak z chęcią czytałem wersję podaną przez autora.

Jedyne o co mogę się doczepić, to że na samym końcu nadużyłeś „Po prostu”.  Moim skromnym zdaniem za bardzo starałeś się narzucić końcową myśl, przez co tekst stracił możliwość pobudzania czytelnika do nieco bardziej intensywnej pracy szarymi komórkami i mogło to nieco zniechęcać.

Po prostu dobry tekst.

Podoba mi się sposób w jaki wykorzystałeś wcale nie tak odległą historię. Udało Ci się ją odpowiednio zaadaptować, starając się, żeby nie przesadzić, a zarazem nie pójść po łepkach. Co ciekawe, mimo iż wiedziałem, jaki będzie ciąg wydarzeń, to i tak z chęcią czytałem wersję podaną przez autora.

Jedyne o co mogę się doczepić, to że na samym końcu nadużyłeś „Po prostu”.  Moim skromnym zdaniem za bardzo starałeś się narzucić końcową myśl, przez co tekst stracił możliwość pobudzania czytelnika do nieco bardziej intensywnej pracy szarymi komórkami i mogło to nieco zniechęcać.

Według mnie to "po prostu" to zwykla stylizacja. Pokazuje zwykłość a zarazem niezwykłość tych wydarzeń. Taki zabieg pasuje to charakteru tego tekstu przecież kiedyś dla ludzi niezwyle było to co dla nas jest teraz oczywiste i normalne. 

Edited by mac

Jak najbardziej się z tobą zgodzę mac. Sam uważam, że „po prostu” spełnia taką funkcję jak napisałeś. Moja wypowiedź miała jedynie pokazać, że wcześniej zacytowany zwrot mógł zostać wykorzystany trochę za często, a tym samym powodować poczucie narzucenia  interpretacji, pozbawiając tym samym odbiorcę subiektywnej oceny (przynajmniej tak było w moim przypadku). Śmiem również twierdzić , że zawsze można, a nawet powinno się  dyskutować na każdy temat. Również w tym wypadku należało by zadać sobie pytanie, czy faktycznie, dla tamtych osób, te proste czynności były takie zwyczajne, a może jednak były czymś więcej?

• Upvote 2

Wszelkie obrazki, filmiki, itp. w tym dziale chowamy w spoiler. Fix it.~Dolar84

Zrobione. ~Cyg

Edited by Cygim Łabędziowitz