Skocz do zawartości

Przysługa [PL][Oneshot][Slice of Life][Human]


Amolek

Recommended Posts

To moje pierwsze tłumacznie w ogóle, dlatego też proszę o jakąś ocenę i porady w tej kwestii. Z góry przepraszam także bardziej doświadczonych tłumaczy i pisarzy. Na fica trafiłem przypadkiem na fimfiction, kiedy szukałem czegoś do poczytania i zainteresował mnie na tyle, że zechciałem spróbować swoich sił w przekładaniu go na język polski.

Przetłumaczony opis opowiadania ze strony.

 

Ulubiona kurtka Sunset dosyć mocno oberwała od magicznej eksplozji, a sama właścicielka nie ma zielonego pojęcia o naprawianiu skóry. Oczywiście zna kogoś, kto może jej pomóc i nawet zgodził się zostać jej przyjacielem. Jednak po tym, co zrobiła, Sunset nie uważa, by miała prawo prosić o cokolwiek. Nie uzyskała jeszcze niczyjej przyjaźni, a tym bardziej nie zasługiwała na pomoc. Aczkolwiek nie mając innej opcji, musi odstawić na bok dumę i poprosić Rarity, aby zlitowała się nad nią. Przed projektantką trudne zadanie wytłumaczenia Sunset, jak działa przyjaźń.

Ulokowane czasowo po Equestria Girls, a przed Rainbow Rocks. Nie jest to shipping.

 

 

Przysługa

 

Asking a Favor (oryginał)

Edytowano przez Amolek
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam także bardziej doświadczonych tłumaczy i pisarzy. .

Zaraz to dostaniesz w plota za te teksty tutaj :crazytwi: Wiadomo, że się uczysz w to bawić i pewne niuanse się mogą pojawić :P (mój słynny błąd już znasz). 

Dla mnie jest w porządku. Opowiastka też taka lekka, łatwa i przyjemna, mimo wątpliwości targających Sunset niczym bekonowy huragan. Fajny taki Slice of Life i bardzo fajna kreacja Rarity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, fajny fanfik, miły i przyjemny. Tłumaczenie jest w zasadzie bez zarzutu, poza drobnymi potknięciami od strony technicznej - w paru miejscach zabrakło przecinków albo zamieniłbym miejscami dwa wyrazy.

Z umiejscowieniem wyrazów zdarzają mi się wpadki nawet w mowie, ale dzięki za wskazanie. Na przyszłość postaram się to zwalczyć w kolejnych tłumaczeniach lub opowiadaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam!

 

Technicznie jest spoko, zauważyłem zaledwie jedną podwójną spację i brak dolnych cudzysłowów. Styl jest prosty, ale przyjemny. Wszystko ma sympatyczny, SoLowy klimat.

 

Sama opowiastka także jest bardzo SoLowa, co jej oczywiście nie umniejsza. Powiedziałbym wręcz przeciwnie, jest to tekst nad wyraz płynny w odbiorze i po prostu cieszący umysł. Tekst skupia się na Sunset Shimmer, w świecie EqG, która to, krótko po jej rehabilitacji, jest zmuszona prosić swoje nowe przyjaciółki o przysługę.

 

Bardzo podoba mi się to, jak została oddana Sunset. Nigdy nie oglądałem Equestria Girls, a jedynie przeróbki (ach, niezapomniane Equestria B*tches), więc nie mogę ocenić kanoniczności. Mimo to bardzo wiarygodne są wątpliwości jakie nią targają. Jest to dobrze skonstruowana postać.

 

Kurczę, przyjemny to był tekst. Podobał mi się, serio. Czytało mi się to lepiej, niż niejeden przeładowany akcją, wybuchami i klaczami w krótkich spódnicach średniak. Polecam.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...