Skocz do zawartości

Pierwsza narada królewska Chrysalis [Oneshoot][comedy][pl]


Sun

Recommended Posts

Jakiś czas temu, nudząc się w pracy, trafiłem na ten fanfik na Fimfiction. Nie były to jkaieś, literackie wyżyny, ale i tak mi się spodobał. Na tyle by go przetłumaczyć. Zatem, przedstawiam:

 

Pierwsza narada królewska Chrysalis [Oneshoot][Comedy][PL]

 

Zreformowana Chrysalis, jako przywódczyni jednej z ras Equestrii, bierze udział w organizowanej co roku naradzie królewskiej, na której spotykają się wszystkie księżniczki i wszyscy książęta Equestii (oraz kryształowego królestwa). Poruszana będzie między innymi kwestia wyżywienia podmieńców. Okazuje się przy tym, że Chrysalis ma na to zupełnie odmienny pogląd od Cadance, który nie wszystkim się podoba. Wiem, ze opis marny, ale nie chcę za wiele zdradzać, więc tylko zachęcę do czytania.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze od pewnego czasu opowiadanie komediowe, które przeczytałem kilka razy, a za każdym razem tak samo mnie bawiło.

Plusy:

+ Fabuła - ciekawa, aż chce się czytać dalej.

+ Humor - największa zaleta tego fika. Co tu mówić, to po prostu trzeba przeczytać.

Spoiler

Rozmowa o stworzeniu burdelu niszczy system.

+ Bohaterowie - a wśród nich najlepiej w mojej opinii wypadają Chrysalis i Blueblood.

+ Jakość tłumaczenia - bardzo dobra. Pojawiły się drobne zgrzyty, np. "Whoa!" można by przetłumaczyć na "Prrr!", ale zadanie zostało wykonane na piątkę.

Minusy:

- Strona techniczna - podczas czytania znalazłem trochę błędów interpunkcyjnych i literówek, które raziły. Tam, gdzie je znajdowałem, sugerowałem poprawki. Poza tym w zapisie dialogowym powinno stosować się półpauzy zamiast myślników, ale to nie jest wielki grzech.

 

Ocena: 8,5/10 :aj5:

Edytowano przez Coldwind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam na komórce i powiem, że fajny fanfik, spodobał mi się. Jest zabawny, bardzo polubiłam tę kreację Chrysalis oraz Blueblooda. Sam pomysł na humanitarne pozyskiwanie miłości jest zaś wspaniały.

Tłumaczenie samo w sobie jest na dobrym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...