Jump to content

Recommended Posts

Siema ludzie, tu Sonic. Pamiętacie mnie jeszcze? Mam dla was dobrą i złą wiadomość.

 

Zła: dostałem copyright strike'a na Youtubie i żeby zapobiec dostaniu kolejnych zdecydowałem się pousuwać wszystkie filmy, które były oznaczone jako mające materiały od "osób trzecich" lub zablokowane w jakichś krajach. To wiązało się z usunięciem około 150 filmów, w tym niestety też wszystkich produkcji kucyków. Niestety, oznacza to też, że czwarta (i ostatnia) planowana przeze mnie część "Poland Can Pony, Too" się nie pojawi (a przynajmniej nie w tej dekadzie, heh). Jest mi o tyle przykro to pisać, gdyż w listopadzie chciałem wystąpić do was o przesyłanie mi propozycji do kompilacji tak, abym mógł je połączyć ze swoimi pomysłami i umieścić na YT w grudniu. A tak...

 

Z tego powodu pousuwałem też filmy ze swojego dysku twardego jak i wszystkie odcinki jakie miałem (sezon 1-4). Nie oznacza to, że odchodzę z fandomu czy coś. Jedynie daję sobie spokój z robieniem kucykowych filmików.

Dobra: na moim przenośnym dysku twardym, który woziłem ze sobą na niektóre meety poza Łodzią, wciąż znajdują się niemal wszystkie filimiki jakie zrobiłem, z wyjątkiem filmików z "Pony Fortress 2" i PMV-ki z Tirekiem. Zamierzam umieścić te filmiki do pobrania dla Was na serwisie mediafire, większość będzie w formacie MP4, te starsze jako mpg lub wmv, ale myślę, że nie będziecie mieć problemów z ich odtwarzaniem.

 

Z mojej strony mogę jeszcze tylko powiedzieć, że przykro mi jest, że sprawy potoczyły się w ten sposób i że czekaliście nadaremnie. Kto wie, może kiedyś spróbuję jeszcze zrobić tę nieszczęsną czwartą część, ale na razie... ode mnie w zakresie kucykowej twórczości wideo to tyle. Miło było, koledzy i koleżanki i cieszę się, że chociaż części z wam moja twórczość się podobała.

Pliki do pobrania pojawią się w przeciągu kilku godzin w następnym poście.

Pozdrawiam,

SonicTheHedgehog17

 

 

 

Edited by Sonic
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/file/p7hthv2ovvspn9o/Applejack_Texas_Ranger.avi - Applejack, Texas Ranger (parodia Strażnika Teksasu)

http://www.mediafire.com/file/174onr5ugceas0l/Dziwne_zachowania.mp4 - pierwsza PMV-ka z Grupą Operacyjną

 

http://www.mediafire.com/file/fjh022mbo5pffsz/%C5%9Awir.mp4 - druga PMV-ka z Grupą Operacyjną

 

http://www.mediafire.com/file/yb6if2fyrbf0kqg/Mordo+ty+moja.mp4 - trzecia PMV-ka z Grupą Operacyjną
 

http://www.mediafire.com/file/wu0mfmwxtcreen8/Pony+Kombat+Defenders+of+Equestria.mpg - opening pod serial animowany Mortal Kombat: Defenders of the Realm

 

http://www.mediafire.com/file/lf8hhvx72oxpvh6/Pony+Trek+The+Next+Generation.mp4 - opening pod Star Trek: Następne Pokolenie

 

http://www.mediafire.com/file/lhcdivb15z7m95b/Ponyvania+Symphony+of+Nightmare+Moon.mpg - pierwszy pełnoprawny kucykowy filmik. Parodia gry Castlevania: Symphony of the Night (wersja PlayStation)

 

http://www.mediafire.com/file/37bsdmg6eltvp4d/Twilight+Sparkle+and+the+Pony+Sherrifs.mp4 - opening pod "Jeźdźca srebrnej szabli"

 

http://www.mediafire.com/file/lv5n8f5ol221lz8/The+Real+Pony+Shady.wmv - parodia piosenki Eminema "The Real Slim Shady"

 

http://www.mediafire.com/file/d4sn9merwry7o2z/This+Show+Feels+Empty+Without+Me.mp4 - parodia piosenki Eminema "Without Me"

 

http://www.mediafire.com/file/eg23fngol8lof77/The+Unsung+Heroines+-+The+Anthem+of+Harmony.mp4 - "Hymn Harmonii" - przerobiona wersja "The Unsung War" z gry Ace Combat 5. Użyta w epilogu Ace Combat: Wojna o Equestrię

http://www.mediafire.com/file/5oa13kysy987gal/Mortal+Pony+Kombat+The+Movie+trailer.mp4 - parodia trailera do filmu "Mortal Kombat" z 1995 roku

http://www.mediafire.com/file/xxehbzwbo5q5hwk/Poland+Can+Pony%2C+Too.avi - pierwsza część Poland Can Pony, Too (zrobiona przy współpracy z ObsessionOctopusem)

http://www.mediafire.com/file/hk3nnrgun2wlg8s/Poland+Can+Pony%2C+Too-+The+Unnecessary+Sequel.mp4 - druga część Poland Can Pony, Too - "Zbędna Kontynuacja"

http://www.mediafire.com/file/udbbudebsyb4wzo/Poland+Can+Pony%2C+Too-+Trzecie+Uderzenie+%28The+Third+Impact%29.mp4 - trzecia część Poland Can Pony, Too - "Trzecie Uderzenie"

 

 

Edited by Sonic
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu Fluth napisał:

Zawsze możesz założyć jakieś inne konto na yt i tam wrzucić, nic nie stracisz w razie czego ;v

Nie chce się bawić w zakładanie kolejnego konta. Z jednym i tak mam dość roboty.

Link to comment
Share on other sites

A czy YT jest jedynym serwisem na którym można umieszczać pliki? Kij im w oko. Mają chorą politykę. Z jednej strony nie mają nic przeciwko udostępnianiu utworów muzycznych, ale czepiają filmiku z wesela (bo w tle leci "Jesteś Szalona") - serio, to nie żart. Twórcy wideorecenzji czasami otrzymują ostrzeżenia, bo w tle leci utwór X (muszą wyłączyć muzykę w grze). 

 

Sam swego czasu dostałem pismo. Od rzecz jasna - Ha$bro. Na koncie miałem kilkaset utworów i dziesiątki setów (głównie trance). Armada czy Kontor mogliby pogrozić mi paluszkiem, ale nigdy tego nie zrobili. Największym błędem było wrzucenie przeróbki krótkiego fragmentu odcinka MLP. Przez kilka lat nikt nie miał pretensji, aż tu nagle goście od kucyków przybiegli z płaczem, bo "prawa autorskie". Wywaliłem wszystkie filmy (dla świętego spokoju) i obecnie skupiam się na muzyce oraz podkanale z grami (link poniżej). 

 

A tu wiadomość dla YT. Dotarła, bo youtuber znany. Uwaga - język ostry jak nowa maszynka Gilette. 

 

Spoiler

 

 

 

Coś o Nintendo. Na dobrą sprawę wystarczy podmienić Nintendo na Ha$bro. Co prawda na twoich filmach nie zarabiali, ale mimo to. Wiele osób przez przypadek może zainteresować się kucami. Ale skoro są tacy konsekwentni to mimo to tracą. Tak kasę, jak i wizerunek. Tym bardziej, że takich jak ty są setki tysięcy. Ha$bro - brawo wy.  

Spoiler

 

 

 

Aha. Swego czasu wydawnictwo Armada miało jeszcze gorsze podejście niż YT. Uczepili się DJa, który w swoim internetowym radiowym broadcaście użył... własnego utworu! Kazali mu wykasować wszystkie epizody bo inaczej wytoczą ciężkie działa. Poszli mu na rękę. W kolejnych programach mógł użyć max 30 sekund danego kawałka :drurrp:Żeby było śmieszniej, inny DJ (Armin van Buuren) - istne oczko w głowie - nie dostał żadnego pisma. Większość DJów podlegających pod Armadę powiedziała krótko - znosicie te kretyńskie prawo, albo odejdziemy do innego wydawcy (co byłoby kwestią czasu). Armada uległa. Niestety w przypadku YT tylko ci, którzy mają setki tysięcy subskrypcji mogą coś zdziałać. Mam tylko nadzieję, że to podcinanie gałęzi na której siedzą skończy się bolesnym upadkiem na tyłek.  

Edited by Triste Cordis
Link to comment
Share on other sites

Nintendo to już w ogóle nie umie w internety. Najpierw banowali co popadnie, co tylko miało pół wąsa Mario, później "łaskawie" pozwolili na nagrywki, ale tylko tym, którzy podpisali specjalną umowę z nimi, a która, jak się okazało, miało pozwalać wielkiemu N na zarabianie także na filmach nie będących o ich grach xD Co zrobiło Nintendo? Wpadło na kolejny genialny pomysł - nakażmy jutuberom usunięcie wszystkiego, co nie jest związane z Ninny! :rariderp: 

Edited by Niklas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

 

 

Jeśli montujesz filmiki publicystyczne (tj. ty gadasz, a w tle leci materiał z gry czy filmu) i nie zależy ci na pieniądzach z reklam - możesz się wybronić przez copyright deadlock. Trick polega na tym, żeby wrzucić do materiału klipy zawierające treści od kilku różnych firm, niekoniecznie powiązane z tematem filmiku, żeby sprowokować wszystkie do wysunięcia żądań (przez system ContentID) pod twoim adresem. Jeśli choć jedna z firm nie zdecyduje się na monetyzację filmiku - żadna z nich nie dostanie choćby grosza.

Jeśli materiał opiera się o Fair Use (tj. klipy wykorzystujesz w celach edukacyjnych, rozrywkowych, satyrycznych etc. z poszanowaniem praw autorskich) - możesz się odwoływać od prób zablokowania/usunięcia filmu.

 

Niestety, YT przejmuje się głównie pieniędzmi wielkich korporacji, nawet jeśli prowadzi to do absurdalnych odpałów, zabugowanych botów i innych takich cudeniek. Czasami lepiej jest szukać innego, bardziej przyjaznego użytkownikowi hostingu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...