Skocz do zawartości

Krawiec [Oneshot][Poetry][Oratio Vincta]


Mordecz

Recommended Posts

Co by tu napisać?

Utwór czyta się lekko i przyjemnie. Prosta powiastka, jedna z tych, które lubię czytać (co do poezji mam raczej prosty gust). Fabuła niezła, może to nie jest coś szczególnie wyrafinowanego, ale... Po przerobieniu w szkole coraz to kolejnych wielkich dzieł nie mam na takowe ochoty. Jedyne, czego chcę, to frajda z lektury, nie rozterki Wertera nad egzystencją.

Ocena: 8/10

Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fajny.

Przypomina nieco wierszowane bajki dla dzieci, zarówno z konstrukcji, jak i tematyki; i nie jest to wada. Czyta się lekko i przyjemnie, a rymy nie budzą żadnych zgrzytów, dla mnie. Wprawdzie, jak kolega powyżej, również do koneserów poezji nie należę, a z pewnych względów, które przemilczę, trzymałem się od niej przez długi czas na dystans, ale jak na moje gusty, to jest w porządku. Nie jest to, przy okazji, nic "głębokiego", jeśli mogę tak napisać. Na pewno nikt przeczytania nie będzie żałował.

 

Pozdrawiam :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poetycka duszo, excellente. Za liryką nigdy nie przepadałem, ale to jest dosyć lekkie, więc czyta się jednym tchnieniem. Można dostrzec nieco awangardowe rymowanie; 1 i 3 część to rymy krzyżowane, a 2 parzyste, lecz to dodaje tylko jakiejś ciekawej odmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Komentarz nie będzie zbyt długi, co wynika z formy tekstu, ale ogólnie chciałbym dać znać, że wiersz przeczytałem, obejrzałem, ogólnie myślę, że to zupełnie niezła robota, choć momentami miałem wrażenie, że zwrotki gryzą się wewnętrznie. Przykładowo, mam na myśli zwrotkę trzecią, która rozpoczyna się dłuższą linijką (5 słów), natomiast następne, krótsze, trochę nie pasują (dwa razy po 4 słowa, raz po 3 słowa). Wypowiadając zwrotkę na głos, słychać, że początek jest trochę zbyt długi. Wydaje mi się, że powinno pomóc wywalenie stamtąd "to", aby zostało "Dziwaczny twór, kształtowany wiekami". Plus, może wymienić "kształtowany" na "formowany"? Różnica w ilości liter to 12 do 9. Linijkę wypowiada się szybciej, dzięki czemu przejście do następnej jest płynniejsze, na mój rozum.

 

Tego typu zgrzyty to w zasadzie jedyne problemy "Krawca". Ogólnie, jest to przyjemny kawałek poezji, ze zgrabnie wplecioną w treść Rarity, brzmi to całkiem ładnie. Prosta próbka możliwości autora na polu wierszowanym ;) Warto rzucić okiem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...