Skocz do zawartości

[Dyskusja][Święta] Wasze ulubione świąteczne słodycze i potrawy


The Silver Cheese

Recommended Posts

177871_safe_pinkie-pie_snow_christmas_santa-hat_artist-maplesunrise_candy-cane_ask-snuggle-pie_ornament_holly.png

Pierniki, ciastka, babeczki, domki z piernika, kremówki, laski cukrowe, gorąca czekolada ... (wstrzymuje oddech) !!! Nie wiem czy o czymś nie zapomniała :wrWgR: !!

 

My także mamy specjalne słodycze i potrawy na czas świąteczny Pinkie :)

 

Co macie?! Opowiadaj!!

 

Cóż, ja jako typowy Ślonzok, bardzo lubię pić moczkę. To masa z piernika pomieszana z miksowanymi kawałkami owoców i bakalii.

 

Spoiler

moczka.jpg

 

Co jeszcze ...

 

Brzmi kusząco-mega-dobrze!! Musisz mnie nauczyć to robić.   

 

Postaram się :). A wy jakie macie ulubione słodycze, potrawy na czas Świąt? Podzielcie się swoim zdaniem. Byłoby super, gdybyście również udostępnili zdjęcie wstawionego smakołyku ;).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały rok czekam na żurek grzybowy (wywodzący się od łemkowskiej kisełycii), podawany z tłuczonymi ziemniakami i smażoną cebulką. No i na opłatek, którego zwykle zostaje na tyle, że podjadam go jeszcze przez parę dni po Wigilii. A jeszcze jak się go lekko posmaruje miodem... :giggle:

Lubię też pierogi z kapustą, również okraszone cebulką, ale one akurat mogą być jedzone o dowolnej porze roku. :drurrp:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę się doczekać typowego barszczu czerwonego z uszkami, a także pieczonych ziemniaków, które są w mojej rodzinie wigilijną tradycją od kiedy pamiętam ^^ Nie ma chyba potrawy, która bardziej kojarzyłaby mi się ze szczęśliwym dzieciństwem ;>

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na pewno polecę przysmak z mojego dzieciństwa i jedyny, którym się zajadam wyłącznie w Święta: cukierki lodowe. Kiedyś były mega popularne, ale teraz trudno je dostać. Jak ktoś ich nie pamiętam, a chciałby odświeżyć ten smak to niech się przejdzie do pobliskiego Aldika i szuka takiego opakowania, tej samej firmy:

Spoiler

653077_Moritz-Eiskonfekt_xxl.jpg 

 

No i nie pogardzę makówkami w Wigilię. Niebo w gębie :pinkiehappy:.

Edytowano przez Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Może święta były już kawałek czasu temu ale powspominać fajnie. A oto nowa świąteczna tradycja u mnie góra PIZZY I PIWO! Tak wyglądała nasza wigilijna biesiada na 75 osób z dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i to była moja najbardziej epicka wigilia ever! :party:

Spoiler

Pizza_z_piwem.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ktoś widzę ożywił temat z zeszłego roku? Czemu by nie ^^ 

 

Podczas świąt najbardziej czekam na karpia. To moja ulubiona potrawa świąteczna <3 Najbardziej lubię to ciemne, mulaste mięsko :fluttershy5:

Zaraz za karpikiem są pierogi ruskie, które choć wcinam cały rok to na święta zawsze robiła je babcia, a jej pierogi były najlepsiejsze na świecie! Eh...szkoda, że w tym roku już ich nie będzie... 

 

Ze słodkości to pierniczki <3 Chociaż kutia też jest smaczna, ale nie potrafię jej zjeść dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...