Skocz do zawartości

Broken Bonds: Zerwane Więzi (19/05/14) [NZ][Violence][Adventure]


Ravebow

Recommended Posts

stronghold_by_digitalhadz-d360je9.jpg

 

Autor: Ravebow

Opis:



Iskra zmierzchu w świtu łonie
Słońce krwawi, Ksieżyc płonie
Wielka podróż się zaczęła
Dawna chwała nie minęła
Wszystkiemu winna jedna osoba
Ostani cykl, ostatnia doba.



Epicka przygoda właśnie się rozpoczęła. Pradawny wróg powrócił i pogrążył cały świat w wojnie. Equestria upadnie, jeżeli przeciwnik nie zostanie powstrzymany. Niezbędna okaże się pomoc pozostały ras połączonych magicznym paktem. Czym są Elementy Harmonii? Jaki związek ze wszystkimi wydarzeniami mają wymarłe rasy? Czy Twilight będzie przygotowana na ostatecznego poświęcenia?

Fanfic ma już ponad rok i jest cały czas w trakcie tworzenia. Wcześniej znany był pod nazwą "Zerwane Więzi". Ostrzegam: Fic jest długi i będzie jeszcze dłuższy! Komentarze i spostrzeżenia bardzo mile widziane. Ewentualne błędy możecie poprawiać w samym dokumencie. Zapraszam do lektury i mam nadzieję, że wam się spodoba. I jeszcze jedno: pierwsze rozdziały są w trakcie przebudowy, aby dopasować się do aktualnej koncepcji, tak więc jakość tych starszych może być gorsza.
 

Rozdziały I - IV Extended Cut
Rozdziały V - VIII
Rozdziały IX - XI
Rozdziały XII - XIII
Rozdziały XIV - XVI
Rozdziały XVII - XVIII
Rozdział XIX

Rozdział XX

Rozdział XXI

Rozdział XXII

Rozdział XXIII

 

Rozdział XXIV - NOWY

 

 

 

Usunąłem tag Epic, ponieważ nie odbyło się głosowanie za jego przyznaniem(tak, wiem że w tym wypadku to będzie formalność, jednak reguła musi być przestrzegana)~Dolar84

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tag "Epickość" jest tutaj jak najbardziej na miejscu :D Przeczytałam na razie rozdziały I-IV i przed przeczytaniem kolejnych powstrzymuje mnie tylko lekki ból oczu x) Przede wszystkim gratuluję ci tak wspaniałego pomysłu. Naprawdę jestem pod wrażeniem :> Nigdy nie wpadłabym na taką historię powstania Elementów Harmonii. Wszystko jest perfekcyjnie wytłumaczone, a co najważniejsze, bardzo ciekawie :D Ten fanfic od razu mnie wciągnął. Wystarczyło, że przeczytałam tę przepowiednię. Sam ją napisałeś? Jeśli tak, to wielki szacun ;) Mam tylko parę uwag: akurat w tej pierwszej części, gdzie są rozdziały I-IV (na pewno niedługo przeczytam kolejne ^^) raz tekst jest wyjustowany, a raz nie. W niektórych miejscach brakuje też akapitów. Gdzieniegdzie znalazłam błędy, ale były one tak niewielkie, że praktycznie w ogóle się ich nie zauważa i nie przeszkadzają w czytaniu. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu! Masz we mnie stałego czytelnika :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :] Tak, wszytko co tutaj się znajduje wymyślałem samodzielnie. A co do tego "powstania Elementów"... powiem tylko tyle, że nie są one tym, czym się wydają...

Kolejne zło? :o W sumie jeśli zerwanie połączenia z Elementami powoduje, że kucyk traci zmysły, to faktycznie może coś w tym być. Ale nie będę tu zgadywać, biorę się za czytanie x3

*po przeczytaniu rozdziałów V-VIII*

Kurczę, już na początku mnie zaskoczyłeś. Celestia wygnała Lunę na Księżyc, bo to mogło jej uratować życie. Wow. Cwana bestia z tej klątwy x3

W sumie wyjaśniło się też to, dlaczego Celestia to zrobiła. Czasami zastanawiałam się, czemu jeszcze raz nie porozmawiała ze swoją siostrą na spokojnie, tylko od razu wygnała ją na Księżyc. A tu proszę - klątwa x3 Bardzo fajne wyjaśnienie.

W pewnym momencie zaczęłyśmy szukać nawet na własną rękę

Rękę? Raczej kopyto ;D

Zapowiada się naprawdę epicko :soawesome: Podróż po całym świecie w poszukiwaniu potomków dawnych władców... Wojna w Equestrii, Celestia siedzi w lochu... :o

I znów mnóstwo świetnych wyjaśnień, mroczny Awatar Harmonii, Twilight i jej przyjaciółki... Wyjaśnienie pochodzenia Cutie Marka Twilight bardzo mi się spodobało :D

Skąd bierzesz wenę na takie pomysły? Jestem pod wrażeniem... chyba już to mówiłam, ale to nic x3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Miałem chwilowy zastój w związku z rokiem szkolnym, ale wczoraj ponownie wziąłem się za pisanie. Kolejny update będzie dosyć krótki (około 8-10 stron), ale będzie dużo wyjaśniał. Wszystko zależy od weny... jak będzie się trzymała, to do końca tygodnia powinno być napisane. Jak nie - do końca października.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością. Napisał bym kolejny wierszyk ale wena mnie w międzyczasie opuściła. No nic może późiej. Życzę powodzenia z pisaniem, bo określenie "Epickie" nie oddaje nawet części geniuszu fica. @edit: Jak obiecalem wiersz, choć nie jest on najlepszy: Stare sojusze, starzy przyjaciele Harmonię zakłóca wróg powracający Niestety, czeka walk jeszcze wiele On wściekły, zemsty poszukujący Księżniczka szlachetna zmarła Bohatersko poświęciła żywota Nadzieja jednak nie umarła Wróg doczeka swego szafota Mi Amore się już przebudzili Swą potęgę też już pokazali Bloodmare prawie zgładzili I Doom’owi tak przekazali Koniec Twój jest tak bliski Nie ma dla cię już litości Skończą się twe uciski Zginiemy w imię wolności!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nowy XX rozdział! Nie jest bardzo długi (jak na czas jego tworzenia), ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to chyba najważniejszy do tej pory update. Wyjaśnia sporo i zawiera dużo smaczków, dzięki którym można przewidzieć dalszą fabułę. Zapraszam do lektury :shiarmor:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no;p Jedyne co teraz mnie dręczy to czy "Iskra Zmierzchu w Świtu Łonie" znaczyło, że

Twi jest potomkinią/córką Dawn, czy może chodziło o Twilight krążącą po czasie i jego początkach;p I mam pewien myśle, że prawidłowy domysł, że mistrz Ekterionów to Xaen zamknięty w jakims krysztale

Tyle jescze czekania na wyjaśnienie;p Byle tym razem szybciej xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odpowiedzi, ale przestało mi subskrybować ten post (nie wiem czemu). A więc po kolei: @StarBright No jesteś bliżej, niż dalej :) Trafiłeś z mistrzem, spudłowałeś z miejscem jego ukrycia. W najnowszym rozdziale pojawi się chyba najważniejszy plot twist w całej powieści (de facto można się już tego domyślić. Było wieeele wskazówek). @MICH007.PS Może być trudno, ale zważając na mniejszą ilość nauki i większe chęci... prawdopodobne. Ogólnie cały FF ma zamknąć się w 30 rozdziałach. Powoli zaczynam więc dążyć do finałowej walki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To liczymy na wiele cielakwych i wciagających rozdziałów+kolejne części Broken Bonds jak obiecałeś;p(miały być 3;p)

Szczerze? Męczę się teraz trochę... mam przygotowane TONY pomysłów na sequel... I przygotowuję już "Broken Bonds" pod jego wejście

SPOILER:

Prawdę mówiąc jeden ze skoków Twilight, to tak naprawdę wizja ostatniego rozdziału sequelu. Miejsca, które zostały odwiedzone teraz, to na dobrą sprawę jedna kraina. W sequelu pojawi się między innymi kraina kogoś, kto odegrał już wielką rolę... i poniósł tego straszliwe konsekwencje. To jednak tylko świat żywych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...