Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Forest Wind

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z Anime

Recommended Posts

Problemem piosenek z anime jest to, że wiele z nich brzmi podobnie czy to w klimatach j-popu czy j-rocka, łatwo wpada w ucho, owszem, a nawet można zacząć sobie melodię nucić pod nosem, gdy po raz któryś ma się z utworem do czynienia przy okazji czołówki kolejnego odcinka, ale... przy od takim bez kontekstu pierwszym przesłuchaniu "na sucho" (tj bez anime) nie zawsze się udaje nawet desperacka próba znalezienia czegoś ciekawego w charakterze utworu... ot łagodny j-rock, z ładnymi partiami gitarowymi, trwa tak prawie pięć minut i na więcej uwagi nie zasługuje, a na ocenę najwyżej... 6.3/10

Dla kontrastu, z utworem, który tutaj zaprezentuję, spotkałem się po raz pierwszy przy okazji głosowania na najlepszy opening 2017, nie znałem wcześniej anime, niemniej kawałek od pierwszego przesłuchania tak się mi spodobał do tego stopnia, iż zainteresowałem się samym tytułem. Owszem, ma typowo japońskie naleciałości, niemniej ten jazzowy klimacik i hiphopowe wstawki robią swoje, i te żeńskie chórki... to wręcz motyw jak niczym z Persony4! :D

ACCA 13-KU Kansatsu-ka op full, which is cool as f:yay: 

Spoiler

//Odkop! //

Fajna muzyczka. Epicka, ciekawe instrumenty, miła dla ucha... Anime zupełnie nie kojarzę, ale ten kawałek naprawdę jest fajny. 

Opening Slow Start:

https://youtu.be/VsUaYZIZ4vc

edit: jeśli ktoś to czyta, to poprawię posta rano, jak będę na kompie~

Edited by pettankoonechankawaiidesu
  • Upvote 1

Hmm… Opening nie jest zły... ale nie jest też w moim klimacie. Raczej zacząłbym pomijać po 3-4 odcinkach. Według mnie takie 6/10

Ja Daję wam jeden z moich ulubionych w sumie openingów. The Rising of the Shield Hero - RISE

Spoiler

BTW. @pettankoonechankawaiidesuo ile się nie mylę to postać z twojego Avka jest z Azur Lane... tylko cholera zapomniałem nazwy

Edited by Forest Wind